IDEAS: nowe projekty i… nowy PRZEGLĄD!
Czas stop i czas start! Dziś rano oficjalnie rozpoczął się II przegląd pomysłów na platformie LEGO® IDEAS w roku 2021. 34 pomysły uzyskały status In Review, włączając w to projekt Log Cabin, który zebrał wymagane wsparcie tuż przed zamknięciem naboru na II turę.
Jednocześnie pierwszym projektem, który załapał się na III przegląd idei jest Land Ahoy – ciekawa, „składana” diorama morska w mikroskali, którą można zaprezentować na dwa różne sposoby.
W II przeglądzie mamy łącznie 34 projekty, więc tym razem nie doświadczyliśmy rekordu, ale może to i dobrze. Przy takiej liczbie zgłoszeń trudno wróżyć, co zostanie wybrane do wydania, ale na poniższej, skrótowej liście wskazuję, które projekty moim zdaniem mają szansę na pojawianie się jako oficjalny zestaw LEGO®. Jednocześnie zakładam, że załoga IDEAS wybierze maksymalnie dwa pomysły, choć ostatnio mieliśmy do czynienia z pojedynczym wyborem.
Pomysły w II przeglądzie LEGO® IDEAS 2021 to:
- Leśna chatka z drewna z kawałkiem rzeki i masą roślin – to byłby fajny dodatek do Domku na drzewie, ale wydaje mi się, że pomysł jest za mało oryginalny.
- Kultowy pojazd Drużyny A wraz z obsadą – naprawdę nie wiem. Obawiam się, że nie przejdzie testu popularności w młodym pokoleniu.
- (Prawie) działający zegar od projektanta Domku na drzewie – potencjalnie duże skomplikowanie wewnętrzne przy relatywnie zerowej bawialności.
- Kolejny zamek, tym razem bardzo grzeczny – to zamek, więc (niestety) chwilowo raczej bez szans.
- Modułowy budynek mieszkalny od autora Piratów z Zatoki barakud – modulary raczej nie pojawią się w serii IDEAS, skoro mają własną.
- Pojazdy z serii Knight Rider – jakkolwiek sam byłbym nimi zachwycony, tak mam podobne obiekcje co w przypadku Drużyny A.
- Ni to mała, ni to dużo wersja Minas Tirith z Władcy Pierścieni – zestawy tolkienowskie miały już swój moment i nie sądzę, żeby Duńczycy chciali je wskrzeszać za pośrednictwem IDEAS.
- Budynek z serialu Niania w Nowym Jorku, który u nas raczej nie cieszył się ogromną popularnością – tytuł mocno przebrzmiały, a do tego kolejny quasi-modular.
- „Latający” dom Carla z filmu Up – jest potencjał, choć powtarzalność „balonowa” nie wróży za dobrze.
- Niebrzydki średniowieczny młyn wodny – świetny dodatek do Kuźni, ale przez to raczej bez szans na wydanie…
- Zaprojektowane przez Polaka podpiwniczenie dla budynków modułowych – fajny, ciekawy projekt i potężna zagwozdka. Nawiązanie do modularów trochę komplikuje sprawę, ale może, może…
- Kopenhaski Nyhavn w skali mikro – co do zasady Architecture, z którego sama marka powoli rezygnuje.
- Kuter z filmu Szczęki, wraz z mega-rekinem – poważny kandydat do wydania, bo jest to ciekawa konstrukcja z kultowego filmu. Licencja może być problematyczna, ale nie takie rzeczy marka już wydawała.
- Niemiecką chatę, która z jakiegoś względu ma komponować się ze Średniowieczną kuźnią… – brakuje jakiegoś efektu WOW.
- Zestaw 6 znanych, bezzałogowych statków kosmicznych wraz z „obsługą” – pomysły „kosmiczne” tego typu chyba się już trochę przejadły, a poza tym zdecydowanie za dużo minifigów.
- Wypasiony wóz lotniskowej straży pożarnej – fajny, ale to pojazd, a od tego LEGO® ma oddzielną serię.
- Małą wersję kultowego w USA sklepu Game Stop – poza USA pomysł nie ma racji bytu.
- Spory silnik lotniczy w fazie prototypowej – fajne, nieco dziwne, ale moim zdaniem jest szansa.
- Rewitalizowana The Mystery Machine z serii Scooby-Doo – nie, ze względu na zestarzenie się serii i zbyt duże problemy ze ze zdobieniami samochodu.
- Zawieszony w chmurach zameczek na wyspie – ciekawa durnostojka, ale po latarni morskiej z ostatniego przeglądu LEGO® raczej się na nią nie zdecyduje.
- Średniowieczny port, niestety bez tylnych ścianek – za wcześnie na coś takiego po Kuźni.
- Dom z promenadą, któremu też brakuje tylnej ściany – prawie modular, więc raczej nie.
- Działający minigolf, który ma moim zdaniem spore szanse na wydanie – podtrzymuję, bo to projekt bawialny i ciekawy, choć sam raczej go nie kupię.
- Women of computing, czyli wizerunki sławnych kobiet zasłużonych dla szeroko pojętej komputeryzacji – jakkolwiek temat na czasie, to byłoby to trochę marnowanie slotu.
- Druga tawerna, tym razem pod śniegiem, ale też średniowieczna – kolejny średniowieczny projekt, więc raczej do odstrzału.
- Średniowieczna tawerna o nieco pokrzywionej konstrukcji – jak wyżej.
- Zmotoryzowany robot Spot od Boston Dynamics – to jest naprawdę fajne, ale do tej pory nie mieliśmy żadnego Technica w IDEAS i raczej nie ma co liczyć na zmianę.
- Kawałek scenografii z teledysku zespołu BTS. Bez komentarza…
- Piękny sklep z kostiumami, będący jednak raczej baz szans… bo to modular.
- Drugi w historii pomysł inspirowany filmem Kosmiczne jaja – chyba nie, bo film ma wśród fanów raczej starsze pokolenie.
- Inna chatka, tym razem w kształcie litery „A” – ładne, brałbym, ale zbyt skomplikowane konstrukcyjnie (głównie pod kątem drzew) na seryjny zestaw. Chociaż po „odchudzeniu”…
- Chatka ratownika, która wzięła IDEAS trochę z zaskoczenia – to idealny set na małe GWP, ale raczej nie na regularny zestaw.
- Movie Set, czyli dość oryginalna wersja studia filmowego – pomysł ciekawy, ale ta tematyka jakoś nie ma w LEGO® wzięcia…
- Imperial Island Fort, który niefartownie uzyskał 10k zaraz po zamknięciu naboru do I przeglądu – Barakuda (podobno) wylatuje i fort Imperialnych byłby całkiem sensownym wyborem, tyle że ten jest chyba nieco za mało atrakcyjny.
Jak widać, więcej na powyższej liście wątpliwości niż pewności. Jeżeli miałbym coś obstawiać, to moje Top 3 wyglądałoby następująco:
- Kuter ze Szczęk.
- Dom z filmu Up.
- Silnik lotniczy w fazie prototypowej.
LEGO® jednak już nie raz pokazało, że ich wybory mogą dziwić, więc nie dałbym sobie za powyższe uciąć nawet koniuszka lewego ucha. Rezultaty II przeglądu 2021 poznamy na początku roku 2022.
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!