O serwisie FanKlocków.pl

FanKlocków.pl to blog i serwis internetowy powstały z miłości do klocków LEGO® i wszystkiego, co z nimi związane. Strona powstała w styczniu 2021 roku, a w lutym 2022 roku dołączył do niej tematyczny sklep internetowy z kolekcjonerskimi zestawami LEGO®.

Moim zamysłem było stworzenie w polskiej sieci pierwszego w pełni profesjonalnie zarządzanego miejsca, z którego fani klocków LEGO® mogliby czerpać bieżące informacje o swoim hobby, poszukiwać inspiracji i sprawdzać „co w klockach trzeszczy”. Do tamtej pory w Polsce nie było podobnego, całościowej projektu i FanKlocków.pl to zmienił.

Tworząc serwis kieruję się opracowaną przez firmę LEGO polityką Fair Play, która nakłada na twórców internetowych pewne konkretne zasady. Jedną z nich jest powstrzymywanie się od powielania niesprawdzonych plotek czy zamieszczania zdjęć niepotwierdzonych „przecieków”. Jest to związane z notorycznym łamaniem praw autorskich grupy LEGO przez różnorodne podmioty. W dłuższej perspektywie mam nadzieję stworzyć wokół strony społeczność fanów marki LEGO, która będzie dzieliła się z resztą swoimi informacjami, wiedzą i doświadczeniem.

Prowadząc stronę dokładam wszelkich starań, by umieszczane na niej informacje były rzetelne i sprawdzone. Zastrzegam jednak, że moje działania nie są w żaden sposób powiązane z marką LEGO, a strona nie jest częścią internetowego ekosystemu LEGO. Pełen disclaimer znajdziecie w stopce na dole strony. Działanie serwisu jest również oparte o politykę prywatności, której pełen tekst znajdziecie w tym miejscu.

FanKlocków.pl to również sklep internetowy, w którym znajdziecie wyłącznie wycofane i kolekcjonerskie zestawy klocków LEGO®. Tutaj znajduje się jego regulamin.

Reklamy na stronie:

Aby strona mogła nieprzerwanie się rozwijać, publikuję na niej tematyczne reklamy (głównie w formie bannerów i łącz do ofert w różnych sklepach – tzw. afiliacja). Dokonując zakupu przez znalezione na FanKlocków.pl linki sponsorowane czy afiliacyjne przyczyniacie się do rozwoju serwisu, samemu nic na tym nie tracąc.

O autorach:

  • Założycielem serwisu jest Piotrek ’Brewa’ Brewczyński, który w czasach panującej pandemii koronawirusa postanowił wreszcie wrócić do ukochanej zabawy z dzieciństwa, korzystając z tego, że nikt (no, prawie…) już nie może mu mówić, na co ma wydawać swoje pieniądze. Prywatnie Brewa jest mężem swojej pięknej żony – Agatki, z którą dzielą inne wspólne hobby: pasję do podróżowania (sprawdźcie nasz wspólny projekt podróżnicy: bloga jedź, BAW SIĘ!). Brewa od zawsze lubił sam tworzyć i naprawiać różne rzeczy, także budowanie z klocków zawsze pozostawało jednym z jego ulubionych zajęć. Ponadto Brewa zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym, co mocno pomaga mu w realizacji kolejnego projektu.
  • Od 1 stycznia 2023 serwis współtworzy także Maciej Baraniak – młody fan klocków ze sporym stażem redaktorskim i głową pełną pomysłów.

Redakcja serwisu otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę – nasz serwis jest tworem fanowsko-komercyjnym.

Ty również możesz dołączyć do redakcji serwisu. Pierwsze kroki w tym kierunku możesz postawić w tym miejscu.

Pytania?

Jeżeli macie do nas jakieś pytania, to zapraszamy do kontaktu! W tym samym miejscu możecie zgłaszać własne pomysły, prośby czy podsyłać wieści, które Waszym zdaniem zasługują na publikację. Obiecujemy, że sprawdzimy każde doniesienie.