Zarabiaj-z-FanKlockow

Publikuj i zarabiaj z FanKlocków.pl!

Jesteś fanem klocków LEGO® i chcesz opowiedzieć o tym całej Polsce? Budujesz świetne MOCe, ale do tej pory zachowywałaś je tylko „do szuflady”? Masz niestandardowe przemyślenia w jakimś „klockowym” temacie i aż Cię skręca, żeby wyrzuć je z siebie? Doskonale się składa, bo od dziś możesz opublikować swoją twórczość na moim serwisie i jeszcze na tym ZAROBIĆ!

Jako pierwszy „klockowy” serwis w Polsce, od 1 lipca 2022 roku uruchamiam program płatnych tekstów gościnnych, który zamyka się w 5 prostych krokach:

FanKlocków.pl - 5 kroków programu 'Publikuj i zarabiaj z FanKlocków.pl!' - grafika
 1. Napisz tekst na wybrany przez siebie temat „klockowy” (możesz go najpierw skonsultować!)
 2. Wyślij go do nas na adres kontakt@fanklockow.pl
 3. Zaakceptuj/nanieś poprawki, które zgłosimy
 4. Publikacja tekstu
 5. Zgarniasz do 100 zł!

Poniżej przeczytasz, jak cały proces będzie przebiegał w praktyce.

Proces publikacji płatnych tekstów gościnnych na FanKlocków.pl:

WAŻNE: zanim zdecydujesz się napisać jakiś tekst na moją stronę, wcześniej możesz skonsultować ze mną jego temat, żeby nie narobić się nadaremno. Dorwij mnie mailowo albo na Facebooku – zazwyczaj odpisuję w ciągu najdalej kilku godzin.

 1. FanKlocków.pl z chęcią opublikuje (niemal) dowolny tekst na temat klocków LEGO®, o ile będzie on spełniał pewne podstawowe zasady:
  • Będzie napisany składnie, gramatycznie i merytorycznie. Warstwa tekstowa jest bardzo ważna, więc nie będę w stanie zaakceptować prac, których sprawdzenie i poprawienie zajmie mi więcej czasu niż Tobie pisanie.
  • Będziesz wyłączną autorką/autorem tekstu w rozumieniu prawa autorskiego, a tekst nie był wcześniej publikowany na żadnej innej platformie (także offline) – będę to sprawdzał. To samo dotyczy ewentualnych zdjęć/ilustracji, które będą częścią tekstu.
  • Twoja praca nie może być za długa lub zbyt krótka. Nie chcę za bardzo narzucać standardów, bo wiele zależy od tematyki, ale jeśli zmieścisz się w 3 000-3 500 znaków, to będzie optymalnie.
  • Muszę również uznać, że tekst po prostu nadaje się na mój serwis. Jeśli z jakichś względów uznam, że Twoja praca nie znajdzie miejsca na FanKlockow.pl, zakomunikuję Ci to wraz z ewentualnymi uwagami natury ogólnej.
  • Dodatkowo, NIE akceptuję tekstów będących: poradnikami natury czasowej; bieżącymi doniesieniami ze świata LEGO® (tymi dwiema kategoriami zajmuję się sam) oraz recenzji zestawów LEGO® nie będących w bieżącym obrocie (wycofanych z produkcji).
 2. Jeśli jesteś pewna/pewien, że Twój tekst spełnia powyższe warunki, wyślij go do mnie na adres kontakt@fanklockow.pl. W temacie maila wpisz: ARTYKUŁ GOŚCINNY: [tytuł artykułu]/[imię i nazwisko autora]. UWAGA: zdjęcia do tekstu prześlij mi oddzielnie (nie w dokumencie – tam będą słabej jakości) albo wrzuć na jakąś chmurę i podeślij mi link do nich. W ciągu maksymalnie 3 dni przejrzę Twoją pracę i dam Ci znać, czy widzę ją na serwisie. Czas odpowiedzi może ulec wydłużeniu, jeśli w danym momencie zgłosi się do mnie więcej osób.
 3. Zaakceptowany tekst dostaniesz ode mnie z poprawkami – większymi bądź mniejszymi. Możesz się z nimi nie zgodzić i wtedy będziemy dyskutować, ale pamiętaj, że stoję na straży merytoryki serwisu i pewne kwestie mogą być dla mnie dealbraker’ami. Niemniej, postaram się być delikatny.
 4. Ostatecznie uzgodnioną formę tekstu opublikuję na serwisie, oznaczając Cię jako autora. Pominę tutaj kwestie techniczne, bo nie są one aż tak ważne. Konkretne instrukcje otrzymasz ode mnie mailowo i będą one dotyczyły głównie potrzeby założenia konta w serwisie, aby Twoje autorstwo było odpowiednio oznaczone.
 5. W ciągu 7 dni od publikacji tekstu, otrzymasz ode mnie wynagrodzenie w wysokości, którą wskazuje poniższa tabelka. Kwota w tabeli jest kwotą netto, po uwzględnieniu ewentualnych podatków:
Rodzaj tekstu:Kwota wynagrodzenia:
Recenzje zestawów LEGO® z datą premiery dalszą niż początek bieżącego miesiąca:50 zł
Pozostałe teksty:100 zł
*Tabela wynagrodzeń może ulec zmianie w dowolnym momencie, na podstawie przysyłanych przez Was tekstów.

Aby otrzymać wynagrodzenie za tekst nie musisz być pełnoletni/a – wystarczy, że skończysz 13 lat. W takim wypadku potrzebna mi będzie jednak zgoda Twojego opiekuna na zawarcie ze mną umowy.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.