Mapa lokalizacji związanych z LEGO® (BETA)

UWAGA: w chwili obecnej mapa znajduje się w wersji BETA – prace nad nią są cały czas prowadzone. Jeśli natkniesz się na jakiś błąd (także w opisie lokalizacji), coś się zawiesi itp., to prosimy o zgłaszanie takich sytuacji przez formularz kontaktowy. Jeśli masz sugestie/poprawki na temat tej funkcjonalności, możesz je dodać na dole strony, w komentarzu!

Poniżej znajdziecie mapę lokalizacji w Polsce (docelowo także na świecie), które w jakiś sposób wiążą się z klockami LEGO® (patrz -> LEGENDA, poniżej). Powstała ona po to, abyście mogli szybko i sprawnie wyszukać sklepy/wystawy/inne miejsca związane z duńską marką – także te, o których istnieniu nie mieliście do tej pory pojęcia.

Nie widzisz na mapie znanej Ci lokalizacji, która Twoim zdaniem koniecznie powinna się na niej znaleźć? Możesz samodzielnie DODAĆ ją w tym miejscu.

Legenda:

Symbol na mapie*:Opis:Komentarz:
LEGO® Stores/Certified StoresOficjalne sklepy duńskiej marki, a także sklepy ze statusem „certyfikowanym”. W tych ostatnich nie obowiązują w oficjalne promocje oraz możliwość zdobywania punktów VIP.
Nieoficjalne sklepy LEGO®Sklepy z pełnym/dużym wyborem klocków z oferty bieżącej, których główna działalność opiera się na marce LEGO®. NIE znajdziecie tu sklepów, w których klocki są tylko pewną częścią szerszej oferty (np. sieciówek czy supermarketów).
Sklepy hobbystyczneSklepy hobbystyczne mają zazwyczaj „coś więcej” niż tylko ofertę zestawów bieżących. Mogą na przykład dysponować ścianką z klockami na sztuki, sprzedawać zestawy archiwalne lub być połączone z dużą ekspozycją czy wystawą. Najczęściej prowadzone są przez pasjonatów marki i oferują także dobre doradztwo.
Wystawy/muzea klockówWszelkiego typu wystawy i muzea o charakterze STAŁYM, czasem połączone ze sklepem (sprawdźcie w opisie znacznika).
Inne miejsca związane z LEGO®Inne miejsca, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii, w tym sale zabaw, centra kreatywne, wypożyczalnie itp.
KOLEJNE KATEGORIE POJAWIĄ SIĘ WKRÓTCE!
*punkty na mapie oznaczone są tylko „najwyższym” symbolem z legendy. Przykładowo – wystawa klocków domyślnie (bez filtrów) może być oznaczona jako sklep hobbystyczny, jeśli można kupić tam klocki. Użyj narzędzi filtracji (pod mapą), by uzyskać najpełniejszy obraz sytuacji.

Pod mapą znajdziecie możliwość filtrowania miejscówek, a z kolei pod nią – wyszukiwarkę i pełen spis lokalizacji, który jest filtrowany równocześnie ze znacznikami na mapie. Po wybraniu filtra, daj mapie kilka sekund na przeładowanie.

Dlaczego przy znacznikach nie ma zdjęć?
Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach przydałyby się także zdjęcia lokalizacji, zwłaszcza że niektóre z nich mogą być mocniej „ukryte”. Pracujemy nad tym i szukamy rozwiązania, które nie będzie zbyt mocno obciążać serwera. Jeśli uda nam się je znaleźć, to zdjęcia na pewno się pojawią.

Mapa lokalizacji związanych z LEGO®:

Przeglądasz mapę na telefonie? Użyj trybu pełnoekranowego (prawy-górny róg mapy)!

Znalazłeś błąd na mapie? Zgłoś go przez formularz kontaktowy!


Dodaj własną lokalizację!

Weź udział w naszym konkursie, dodaj nowe lokalizacje do Mapy i wygraj atrakcyjne nagrody – tylko do końca kwietnia! Sprawdź szczegóły tutaj!

Nasza mapa umożliwia dodawanie nowych lokalizacji przez zalogowanych użytkowników serwisu (konto możesz założyć tutaj). Logowanie jest wymagane przede wszystkim celem wyeliminowania spamu. Jeśli chcesz dodać lokalizację, której nie ma jeszcze na naszej mapie, przeczytaj instrukcję poniżej, a następnie wypełnij formularz znajdujący się pod nią.

Dodawanie lokalizacji – instrukcja:

 1. Przede wszystkim upewnij się, że dodawanej przez Ciebie lokalizacji na pewno nie ma na naszej mapie. Odsiewaniem ewentualnych duplikatów zajmujemy się na bieżąco, ale nie musisz dokładać nam roboty.
 2. Jeśli danej lokalizacji faktycznie nie ma na mapie, możesz ją dodać. W tym celu wypełnij poniższy formularz.
 3. Co dodawać, a czego nie dodawać:
  • DODAJ: znane Ci sklepy z klockami, których oferta w większości opiera się o markę LEGO®; atrakcje związane z LEGO® oraz wystawy o charakterze stałym. Najbardziej zależy nam na mniejszych, „poukrywanych” sklepach hobbystycznych. Kieruj się przede wszystkim kategoriami, które wskazuje Ci formularz.
  • NIE DODAWAJ: oddziałów sklepów sieciowych czy supermarketów, w których LEGO® stanowi jedynie ułamek oferty; sklepów z zabawkami, których znajdziemy tylko kilka zestawów na krzyż; wystaw o charakterze czasowym (być może za jakiś czas umożliwimy taką opcję); Legolandów i innych „oficjalnych” miejsc związanych z LEGO® – tym zajmiemy się sami. Na razie powstrzymaj się również od dodawania miejsc za granicami Polski.
 4. Wypełniając formularz postaraj się zrobić to tak, by wpisywane dane jak najbardziej przystawały do prawdy oraz wzoruj się na już dopisanych miejscówkach. Zwróć uwagę na formatowanie, interpunkcję itp. Postaraj się zapewnić nam maksimum skondensowanej informacji odnośnie dodawanego miejsca. Wszystkie pola formularza są obowiązkowe, ale jeśli NAPRAWDĘ nie wiesz, co wpisać w danym miejscu, to postaw tam po prostu znak zapytania („?”) – postaramy się uzupełnić informacje za Ciebie.
 5. Zwróć uwagę, że formularz zaciąga nazwy lokalizacji z map Google. Jeśli dodawana lokalizacja pojawi się w propozycjach podczas uzupełniania pola 'Adres’, to wybierz ją – to ułatwi pracę Tobie i nam.
 6. W przypadku pól ’Klocki na sztuki’ oraz ’Zestawy używane’ wpisz po prostu „TAK”, „NIE” lub „N/D” (DUŻYMI literami), jeśli w danej lokalizacji nie jest w ogóle prowadzona sprzedaż klocków.
 7. Po wypełnieniu formularza sprawdź go dokładnie, po czym kliknij przycisk ’Zapisz lokalizację’. Strona wyśle nam miejscówkę do sprawdzenia oraz powiadomi Cię, że proces przebiegł pomyślnie. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj jeszcze raz, a w razie kolejnych błędów skontaktuj się z nami.
 8. Dodane przez Was znaczniki sprawdzamy regularnie, ale ich pojawienie się na mapie może potrwać do 7 dni kalendarzowych. Jeśli zależy Ci na wypromowaniu swojego sklepu z klockami czy czegoś w tym guście, skontaktuj się z nami, a my przyspieszymy proces.

Dodawanie lokalizacji – formularz:

Aby dodawać nowe znaczniki do mapy, musisz się zalogować!

9 thoughts on “Mapa lokalizacji związanych z LEGO® (BETA)

 1. LoganHK

  Proponuję dodać kategorię:
  „Sezonowe” – znam osobiście miejsce, gdzie cyklicznie można kupić figurki, a nawet nowe zestawy raz w tygodniu.

  1. Brewa

   Ale raz w tygodniu przez cały rok czy od przypadku do przypadku?

 2. boryspe

  Można by wprowadzić wybieralną listę odnośnie pytań TAK/NIE, zamiast obowiązku wpisywania z dużych liter. 😉

  1. Brewa

   Zobaczymy, co da się zrobić, bo to może nie być takie proste ;).

 3. Pan Klocek

  Trochę nie chce mi się logować / zakładać konta 🙂
  Ale brakuje mi tu Karpacza – chłopaki mają tam małe muzeum, ale przyjemne i z fantazją ekspozycje, to może redakcja sama doda? 🙂
  https://www.muzeumklockow.pl/

  1. alesnik

   Dodałam.

   1. Pan Klocek

    coś ich nie widzę 🙂 albo nie umiem szukać 🙁

    1. Brewa

     A doczytałeś informację do końca? 😉

     1. Pan Klocek

      No to raz jeszcze skoro komentarze już działają 🙂
      A którą to informację masz na myśli, bo ich jest dużo? 🙂 Odpisałem na posta koleżanki, o treści „dodałam” z przed niemal 3 tygodni tygodni wcześniej, więc… 😉

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.