IDEAS - Floating Island
Newsy Brewa 333 wyświetleń

IDEAS – pływająca wyspa ma 10k

Mamy 15 pomysł, który pojawi się w II przeglądzie LEGO® IDEAS za 2021 rok. Tym razem jest to niewielki, ale sympatyczny model Pływającej wyspy, wykorzystujący technikę tensegrity.

Nazwa tensegrity pochodzi od połączenia słów tension (napięcie) i integrity (integralność?). Generalnie chodzi w niej o to, że zamiast sztywnych, ciężkich połączeń do budowy wykorzystuje się właściwości prężne pewnych materiałów, umiejscawianych tak, by działały na siebie przeciwstawnie. Na tej zasadzie działa „funkcjonalność” wyspy, „pływającej” nad miasteczkiem na kilku linach. Pozornie konstrukcja powinna momentalnie się zawalić, ale działające wewnątrz niej siły wzajemnie się równoważą, stabilizując budowlę.

Moim zdaniem jest to pomysł, który ma szansę na realizację w ramach mniejszego zestawu, aczkolwiek niestety byłaby to kolejna durnostojka. Pytanie również brzmi, czy idea nie jest zbyt niestabilna jak na konstrukcję LEGO®, jak również czy jej budowanie nie będzie zbyt denerwujące dla osób posiadających nieco mniej cierpliwości i wyczucia w palcach. Cóż. może się przekonamy.


W II przeglądzie LEGO® IDEAS będziemy mieli już 15 projektów, ale na tym na pewno się nie skończy. Dotychczasowe pomysły to:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.