IDEAS - konkurs kosmiczny
Newsy Brewa 829 wyświetleń

IDEAS – 2 nowe projekty z 10k i kosmiczny konkurs!

Niedawno (wczoraj wieczorem i dziś) dwa nowe projekty dołączyły do grona pomysłów, które będą poddawane ocenie w pierwszym przeglądzie LEGO® IDEAS 2021.

  • The Forth Bride to… most zbudowany w skali 1:550 i wzorowany na oryginale znajdującym się w Szkocji. Ogromne rozmiary, stosunkowo mała (moim zdaniem) atrakcyjność projektu (zwłaszcza pod kątem powtarzalności konstrukcji) i fakt, że żaden z pociągów LEGO® się na nim nie zmieści (most ma szerokość 4 studów zamiast 6) sprawiają, że nie wróżę mu zbytniego powodzenia.
IDEAS: The Forth Bridge
  • Powodzenia nie wróżę także (chociaż chciałbym) drugiemu nowemu projektowi w peletonie, czyli Warsztatowi szewskiemu. Śliczny, niestandardowy (bo zbudowany po skosie) modular to… no… modular właśnie, a więc szansa, ze LEGO® wybierze go jako zestaw wart wypuszczenia jest raczej niewielka.
IDEAS: Warsztat szewski

Poza nowymi projektami, na stronie projektu IDEAS zagościł również nowy konkurs. Zazwyczaj o nich nie wspominam, ale tym razem warto, bowiem pierwszą nagrodą w nim – poza duuużym pakietem zestawów LEGO® – jest wydanie własnego zestawu typu GwP, z pominięciem „głównego” trybu projektowego. W ten sposób na rynku pojawił się ostatnio 40448 Zabytkowy samochód.

Co trzeba zrobić? W skrócie:

  • Zaprojektować „kosmiczny” zestaw „nie z tego świata”, składający się z minimalnie 150, a maksymalnie 250 części i zgłosić (do 8 marca 2021) przez odpowiednią stronę.
  • trzymać kciuki za to, żeby jury LEGO® wybrało go jako jedno z 15 zgłoszeń finałowych.
  • trzymać kciuki jeszcze mocniej, aby to właśnie nasz projekt wybrano w głosowaniu użytkowników serwisu.
  • Cieszyć się nagrodą główną (własnym zestawem wydanym przez ulubioną markę) oraz całą masą dodatkowych nagród. Miejsca 2-6 również zgarniają solidną ilość zestawów, także nie ma się co zastanawiać.

Ciekawostką jest to, że secik 40335 Zabawkowa rakieta kosmiczna, to projekt zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu IDEAS o tej samej tematyce. Na stronie LEGO® można go było zgarnąć za darmo w kwietniu 2020 roku.


Obecnie, poza powyższym projektem, w najnowszej edycji wyścigu o wydanie zestawu biorą udział następujące pomysły:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.