IDEAS - Castle of Brickwood Forest
Newsy Brewa 967 wyświetleń

IDEAS – trzeci zamek w wyścigu dobija do 10k!

Jedno jest pewne – fani LEGO® z całego świata chcą wreszcie zobaczyć nowy, pełnoprawny zamek. Dzień po tym, jak w sprzedaży pojawiła się mocno oczekiwana Średniowieczna Kuźnia, do wyścigu o wydanie w ramach IDEAS dołączył kolejny zamek: Castle of Brickwood Forest.

Francuski projektant Daniel Van Zonneveld już raz wprowadził swój zamek do wyścigu. The Castle in the Forest również osiągnął wymagane 10 tys. głosów, ale potem nie został zaakceptowany podczas przeglądu. Nowy projekt Francuza jest o 1/3 większy (ma składać się docelowo z około 3000 elementów), choć jego konstrukcja jest dość podobna do poprzedniej. Mamy tu niemal identyczne wejście ze schodami, boczną wieżę i donżon. Całość jest jednak wyższa i zaopatrzona w kilka dodatkowych nadbudówek. Tematyka pozostała taka sama – ma to być twierdza „Leśnych ludzi”, co najmniej tak samo popularnych jak Rycerze Sokoła, których widzimy w Średniowiecznej Kuźni.

Okiem AFOLa:

Trzeci zamek w tym wydaniu wyścigu IDEAS to kolejna propozycja, która bardzo do mnie przemawia, choć wydaje mi się, że jest ciut za bardzo skomplikowana, by mogła zostać wydana bez znacznych modyfikacji. Nie obraziłbym się, gdyby LEGO® zaakceptowało ten projekt, choć wolałbym, żeby „zamkowym” zwycięzcą został projekt Castle of Lord Afol and the Black Knights, będący projektem Polaka. Zamku Hyrule tak naprawdę nie liczę, bo nijak ma się on do „klasycznej” serii Castle.

Obecnie, poza powyższym projektem, w najnowszej edycji wyścigu o wydanie zestawu biorą udział następujące pomysły:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.