IDEAS - Metroid
Newsy Brewa 797 wyświetleń

IDEAS – Metroid: Samus Aran’s Gunship dobija do 10k!

Kolejny pomysł oparty na grze od Nintendo dobił właśnie do 10 tysięcy wsparć na platformie LEGO® IDEAS. Tym razem jest to projekt Metroid: Samus Aran’s Gunship.

Nie jestem pewien, czy Metroid ma w Polsce dużą bazę fanów (wątpię), więc szału raczej nie ma, niemniej warto wskazać, że projekt jest opracowany BARDZO porządnie, włączając w to update’y oparte o zdobywane poparcie. Wsparcie na poziomie 10k oznacza w teorii, że zestaw docelowo będzie zawierać:

  • tytułowy statek kosmiczny w aż trzech buildach
  • „głównego złego” serii – Ridleya – w kilku możliwych wersjach (na raz zbudować będzie można tylko jedną)
  • 4 minifigurki
  • części dodatkowe umożliwiające wybudowanie wszystkich konstrukcji w różnych wariantach, bez „podbierania” klocków z innych elementów zestawu

Mimo to, Metroid jest dość niewielką niszą (choć w USA gra ma status kultowej) i nie sądzę, by projekt przebrnął przez proces weryfikacyjny LEGO® – także przez swoją zbytnią „hojność”, jeżeli chodzi o ilość klocków (w sumie około 1160).

Obecnie, poza statkiem z gry Metroid, w najnowszej edycji wyścigu o wydanie zestawu biorą udział następujące projekty:

Okiem AFOLa:

Absolutnie nie jara mnie ten projekt. W Metroida nigdy nie grałem i połowę informacji w powyższym wpisie musiałem sprawdzać, żeby nie wypisywać głupot. Myślę, że polscy fani LEGO podzielają moje zdanie, ale mogę się mylić. Niemniej, doceniam zaangażowanie twórców i iście kickstarterowe przeprowadzenie kampanii promocyjnej. Tak to powinno wyglądać.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.