IDEAS-podsumowanie 12.2021
Newsy Brewa 269 wyświetleń

IDEAS na koniec grudnia 2021

Grudzień nam uciekł, a wraz z jego końcem na platformie LEGO® pojawiło się kilka nowych projektów, które zdołały osiągnąć wsparcie na poziomie 10k. Jest to o tyle ważne, że w teorii kolejna runda programu kończy się już w poniedziałek 10 stycznia 2022, a więc pojutrze. Zobaczmy więc, co nowego wpadło do wyścigu o wydanie:

  • Na początek najważniejsza rzecz: Sheriff’s Office wprost od naszego rodaka. Projekt ładny, wychuchany i, co najważniejsze, faktycznie nadający się do programu. Idea jest akurat na tyle szczegółowa, by się podobać, a jednocześnie na tyle uproszczona (i wyposażona w funkcje zabawowe), by stanowić rozsądną propozycję. Ja trzymam kciuki i wieszczę POWAŻNE szanse na wydanie.
  • Gremliny ewidentnie pasujące do Kevina i Zimowej Wioski są – jak na mój gust – lekko przekombinowane. Poza tym to, bądź co bądź, „klockoizacja” horroru, więc dla mnie hard pass.
  • Ładny, ale nieco nudny NASA SR 71 Blackbird raczej nie ma szans, jako że samolot ten kojarzony jest przede wszystkim z wojskiem.
  • Kojarzycie serię książkową o Trzech detektywach? Tak myślałem… W Polsce ta seria ukazywała się daaaawno temu nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia i nie sądzę, żeby ktokolwiek o niej pamiętał. Przyczepa tytułowych bohaterów może i jest ładna, ale build jest ZDECYDOWANIE za bardzo szczegółowy, żeby ekpie IDEAS chciało się nad nim pracować od podstaw.
  • Przygody Gala Asterixa mogą mieć szansę, choć – jak na mój gust – są odrobinę zbyt toporne. Mi osobiście nie leży.
  • Restauracja McDonald’s z lat ’60 jest bardzo spoko konstrukcyjnie, ale jakoś nie widzę w portfolio Duńczyków miejsca na licencję sieci kojarzonej z niezdrowym żarciem.
  • Gwiezdne Wrota – jak najbardziej, ale nie wiem, czy fanbaza jest wystarczająca, żeby przekonać markę. No i samo wnętrze wrót jest do wymiany.
  • Magic Bookends to mój drugi faworyt z tej puli, aczkolwiek mieliśmy już w zeszłym roku podobne projekty i żaden nie przeszedł. Ja bym brał jak zły i uważam, że podobna konstrukcja wreszcie powinna się pojawić.
  • The Riverside Scholars to projekt gościa od Wiatraka z II rundy BrickLink Designer Program i tam też pewnie ostatecznie projekt trafi. Ładne, ale dość nijakie w ogólnym zarysie. Mimo wszystko za zebranie wsparcia za projekt bez żadnej potrzebnej licencji.
  • Union Pacific „Big Boy” to pociąg na wypasie, ale mam wrażenie, że w IDEAS takie projekty nie mają szans – niestety.

W III przeglądzie LEGO® IDEAS mamy już 34 projekty. Dotychczasowe pomysły to:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.