IDEAS-podsumowanie 11.2021
Newsy Brewa 338 wyświetleń

IDEAS na koniec listopada 2021

Tak się zbierałem i zbierałem do podsumowania ostatnich „wrzutek” na platformę LEGO® IDEAS, że aż pojawiło się 10 nowych projektów ze wsparciem rzędu 10k głosów. Zajrzyjmy więc na stronę i zobaczmy, co tam nowego pojawiło się w III przeglądzie 2021:

 • Steampunk Explorers to PRZEPIĘKNY projekt, którego raczej nie zobaczymy z logo LEGO® na pudełku – za dużo tu nawiązań do modularów. Moim zdaniem to jednak murowany kandydat do przyszłorocznej edycji BrickLink Designer Program, który zapewne szybko się wyprzeda. Pozbyłbym się tylko tego latającego pojazdu, bo przy reszcie builda wypada blado.
 • Posterunek z Brooklyn Ninie-Nine to kolejny przedstawiciel nieco męczącego już trendu dioram z seriali. Osobiście nie sądzę, żeby akurat to przeszło, ale po sukcecie The Office trudno mi być pewnym czegokolwiek. Build jest po prostu kaprawy i mało atrakcyjny.
 • Dom Muminków… no najwyższa pora, aczkolwiek powiem szczerze, że budowla wygląda jakby ktoś zaprojektował ją z klocków pochodzących wyłącznie z Basica z lat 90′. Po retuszu to może być poważny kandydat do wydania.
 • Castle Outpostnot gonna happen, tym bardziej że o buildzie można powiedzieć co najwyżej tyle, że to najzwyklejszy na świecie zamek.
 • Downtown Records – chyba każdy już wie, że modulary nie przechodzą w IDEAS, no ale dobra – z BrickLinka też go pewnie wezmę, jeśli tam trafi i nie będzie za drogi. Poza tym w sumie sklep jak sklep – bez fajerwerków.
 • The Meeting Point – no to jest kolejna quasi-modularowa perełka projektowa, aczkolwiek trochę razi mnie brak tylnej ściany. Niemniej, skośny design zawsze robi robotę. Czy zostanie wydana? Raczej nie.
 • Soyuz Rocket – Saturn V wypada (chyba?) w tym roku, więc może i wypadałoby dowalić kolejną rakietę. Model na pewno znalazłby swoich nabywców, choć mnie wśród nich by nie było.
 • Baba Yaga – jeden z faworytów przedostatniego przeglądu powrócił na platformę, wspierany przez rosyjskich fanów. Projekt nie zmienił się specjalnie, a ja nadal uważam, że to były naprawdę sensowny set IDEASowy.
 • LEGO Ghibli to kolejne podejście do popularnego studia znanego z kultowych produkcji anime, ale ten konkretny zestaw buildów jakoś do mnie nie przemawia.
 • Orchidee… no to jest hit, tym bardziej że lada dzień spodziewamy się oficjalnych orchidei od LEGO®, wydanych w ramach Botanical Collection. Także projekt z góry skazany na niepowodzenie.
 • Piracka tawerna również jest bardzo ładnym projektem i również mającym szanse raczej w BDLP niż w regularnym programie IDEAS – głównie ze względu na dość mocne skomplikowanie.

W III przeglądzie LEGO® IDEAS mamy już 24 projekty, ale na tym raczej się nie skończy. Dotychczasowe pomysły to:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.