Inwestowanie Poradniki Promocje Brewa 4 wyświetleń

Poradnik zakupowy LEGO.pl: gratisy na 15.06.2022

Już w najbliższą środę, 15 czerwca 2022 roku, na LEGO.pl (oraz w sklepach stacjonarnych marki) startuje mocno oczekiwana akcja promocyjna. Do zgarnięcia będą nawet cztery zestawy GwP (ang. gift with purchase, czyli “prezent do zakupów”), chociaż dwa z nich otrzymamy tylko w sklepach stacjonarnych marki. Przynajmniej jeden z nich jest jednak chyba najmocniej pożądanym zestawem prezentowym w tym roku.

AKTUALIZACJA z 17.06, godz. 17:00: wygląda na to, że czerwcowa promocja na LEGO.pl się zakończyła. Na stronie nie ma już żadnej informacji o najważniejszych gratisach, wyłączając polybagi dostępne stacjonarnie. Jeśli nie zdążyliście załapać się na Leśną kryjówkę, to będziecie mieli jeszcze okazję w sierpniu.

Gratisy na połowę czerwca – ile zyskamy?

Jeśli chodzi o szczegóły, to w dniach 15-22.06.2022 będziemy mogli otrzymać:

 • 40567 Leśna kryjówka, o którym więcej pisałem tutaj. Minimum zakupowe to 690 zł. Wiemy już, że model będzie składał się z 258 klocków, a więc będzie “większy” niż oryginał. Zakładam, że na rynku wtórnym model osiągnie cenę około 200 zł, a może nawet wyższą, jeśli szybko się skończy.
 • za zakupy na kwotę minimalną 185 zł: polybag 30434 Aston Martin Valkyrie AMR Pro, który wpadł na LEGO.pl w poniedziałek 13.06. Ta promocja potrwa do 23.06, a sam polybag wart jest ok. 20 zł.
 • za zakupy za kwotę minimalną 185 zł (ale tylko w stacjonarnych LEGO® Stores): polybag 30503 Swobodne budowanie: zbuduj własne zwierzęta. 16 elementów o wartości około 20 zł.
 • za zakupy setów DUPLO w sklepach stacjonarnych za kwotę 185+ zł: polybag 30327 Moja pierwsza kaczka. Też wart około 20 zł.
 • za zakupy na kwotę 185+ zł z serii Ninjago otrzymamy polybag 30592 Miniaturowy piorunowy pojazd (69 klocków). Kolejne 20 zł, a do tego ta promocja ma obowiązywać do końca czerwca.

Aby zgarnąć pełną pulę gratisów, w tym miesiącu mamy więc do spełnienia całkiem sporą liczbę warunków. Zestaw z DUPLO od razu wyciągnę przed nawias, bo latanie po sety z tej serii do LEGO® Store jest raczej czynnością mało sensowną. Podobnie można sklasyfikować pozostałe małe prezenty, które w tym konkretnym wypadku wpadną nam raczej przy okazji. Z tego względu w niniejszym tekście skupię się przede wszystkim na 40567 Leśnej kryjówce oraz na polybagu z Astonem. Niemniej, niech wyliczeniom stanie się zadość:

Wydając kwotę minimalną 690 zł otrzymamy ok. 35% “rabatu”, włączając w to Leśną kryjówkę, polybag z Astonem oraz upust wynikający z punktów VIP (5%). Każdy kolejny polybag, który zgarniemy poniżej kwoty 690 zł, daje nam kolejne ok. 2,5% “rabatu”. Wynikowo możemy więc zaoszczędzić od ok. 35 do aż ok. 43%!

Jak zwykle w przypadku podobnych promocji, najbardziej będzie nam się opłacało kupić zestawy ekskluzywne lub częściowo ekskluzywne. W przypadku setów z szerokiej dystrybucji rabat również wygląda całkiem dobrze, ale weźcie pod uwagę fakt, że zestawy szeroko dostępne same z siebie bywają tańsze nawet o 30-35%, bez potrzeby wyprzedawania gratisów.

Wreszcie, maksymalna wartość “rabatu” zależeć będzie nie tylko od finalnego kosztu gratisów, ale także od tego, jak bardzo “przestrzelicie” górną granicę zakupową (czyli 690 zł). Im więcej “nadpłacicie”, tym mniej zyskacie.

Ostatnią sprawą jest fakt, że Leśna kryjówka jako jeden z niewielu setów typu GwP może dość szybko podrożeć po zakończeniu promocji. Zestaw jest mocno oczekiwany nie tylko przez młodych fanów, ale przede wszystkim przez AFOLi, darzących sentymentem starą wersję budowli. Spora część z nich będzie wolała kupić zestaw na rynku wtórnym, bo nie każdy chce wydawać prawie 750 zł tylko po to, żeby zdobyć niewielki “zameczek”.

Gratisy na połowę czerwca – co kupić?

Poniżej znajdziecie listę zestawów, które w dniu 15.06 (i dalej, choć później z ich dostępnością może być różnie) najbardziej opłaca się kupić na LEGO.pl/w LEGO® Store. Wybierając je kierowałem się:

 • statusem zestawów, czyli ich ewentualną ekskluzywnością, która jednak może być ograniczona czasowo. To zawsze zaznaczam przy danym zestawie.
 • dostępnością na LEGO.pl – dla większości z Was LEGO® Stores nadal są poza sensownym zasięgiem, a i ze stockami bywa różnie.
 • sensownością zakupu: zakładam na przykład, że mało kto będzie zainteresowany setami z serii Serious Play.
 • dodatkowymi bonusami: jeśli któryś zestaw zagwarantuje Wam jakieś “premie”, to wyraźnie wskazuję to na liście (na czerwono).

Jak to zwykle na takiej liście, dzielę ją na dwie, zawierające: “jednostrzały” (czyli te zestawy, które zagwarantują Wam główny gratis od razu) oraz “dopychacze“, czyli sety tańsze, idealnie nadające się na dobicie do wymaganej kwoty zakupu. Po raz pierwszy najlepsze moim zdaniem wybory zaznaczam również zielonymi wykrzyknikami (!!!).

Standardowy disclaimer: niniejszy tekst nie jest poradą inwestycyjną, a wszelkie decyzje zakupowe podejmujecie na własną odpowiedzialność.

Pamiętajcie też, że w międzyczasie seria Creator Expert zmieniła nazwę na Icons, co wpływa na kolejność zestawów na liście (grupuję je alfanumerycznie po nazwach serii).

Zestawy gwarantujące Leśną kryjówkę (od 690 zł wzwyż):

Kupując te sety stacjonarnie, automatycznie załapiecie się też na polybaga 30503 Swobodne budowanie: zbuduj własne zwierzęta. Polybag z Astonem wpadnie Wam także online.

 • Disney 71040 Zamek Disneya (1649,99 zł) – ten set bywał znacznie tańszy, ale plotki głoszą, że zniknie z półek pod koniec roku, więc to dobra okazja, żeby wziąć go nieco taniej. Tym bardziej w obliczu ostatnich zmian na liście wycofań, które pokazują, że to jeden z nielicznych drogich setów, które wypadną w tym roku.
 • Harry Potter 75978 Ulica Pokątna (1899,99 zł) – biorąc pod uwagę jej ekskluzywny status – warto się nad nią zastanowić, choć zdarzyło jej się pojawiać w cenie poniżej 1600 zł.
 • Icons 10276 Koloseum (2349,99 zł) – tylko dla pasjonatów.
 • Icons 10297 Hotel butikowy (949,99 zł) – najnowszy modular ociąga się z trafieniem do szerokiej dystrybucji – rabaty na niego nie są specjalnie wysokie (30 zł maks) i obawiam się, że ta sytuacja może się utrzymać. Biorąc pod uwagę wartość gratisu, warto się nad nim zastanowić.
 • !!! Icons 10302 Optimus Prime (NOWOŚĆ; 799,99 zł) – to naturalny wybór pod promocję, ale warto pamiętać, że od sierpnia powinien pojawić się w szerszej dystrybucji, co powinno (zastrzegam: POWINNO, ale nie MUSI) skutkować obniżkami w okolicach Świąt. Niemniej, przed końcem roku raczej nie kupimy go taniej.
 • !!! IDEAS 21333 Gwiaździsta noc (NOWOŚĆ; 799,99 zł) – zestaw niedawno trafił do sprzedaży i wyrwanie go z gratisami na premierę jest całkiem niezłym pomysłem, bo do szerszej dystrybucji trafi najpewniej dopiero za 2-3 miesiące. Poza tym ma idealną cenę pod promkę.
 • !!! City 60336 Pociąg towarowy (NOWOŚĆ; 849,99 zł) – set jest już dostępny w Smyku za ok. 50 zł taniej, ale na ten moment to wciąż niezły wybór.
 • Marvel 76178 Daily Bugle (1399,99 zł) – set po dłuższej nieobecności wrócił na LEGO.pl. Trochę przestrzelenie, ale to dobry moment, żeby WRESZCIE wyrwać go sporo “taniej”.
 • Droższe zestawy z Monkie Kida: tu najbardziej polecam !!! 80039 Niebiańskie światy (NOWOŚĆ) oraz 80013 Tajne dowództwo ekipy Monkie Kida (oba w cenie 799,99 zł), bo dają nam gratis w jednym rzucie i bez dobierania. Ten pierwszy set jest przy okazji turboładny.
 • Star Wars 75341 Śmigacz Luke’a Skywalkera (949,99 zł) – to mógłby być sensowny wybór, gdyby nie fakt, że 75313 AT-AT 10. maja staniał o 600 zł (sic!), prawie od razu po Dniu Gwiezdnych Wojen. Widać więc wyraźnie, że UCS-y potrafią zlecieć na łeb, na szyję i wystarczy tylko chwilę poczekać.
 • Technic 42143 Ferrari Daytona SP3 (NOWOŚĆ; 1899,99 zł) – cenowy overkill tylko dla zapaleńców. Zestaw na 90% będzie dostępny w szerszej dystrybucji i powinien solidnie stanieć już w drugiej połowie roku. Z drugiej strony, katalogowo ma podrożeć już we wrześniu
To będzie najprawdopodobniej mój wybór “dla siebie”

Jak widać, na ten moment najlepiej byłoby wziąć coś z czerwcowych nowości. Obie najważniejsze (Optimus i obraz Van Gogha) plasują nas tuż powyżej limitu na główny gratis, a do tego na obecną chwilę trudno powiedzieć, jak naprawdę będzie wyglądać ich dystrybucja w terminie późniejszym, bo Duńczycy nadal borykają się z problemami aprowizacyjnymi…

Zestawy do dopchania koszyka (do 690 zł):

Powtarzam uwagę, że kupując te zestawy stacjonarnie (i wyrabiając się w kwocie gwarantującej Kryjówkę), automatycznie załapiecie się też na polybaga 30503 Swobodne budowanie: zbuduj własne zwierzęta.

Gdyby przyszło Wam do głowy kupować zestawy z Gwiezdnych Wojen, które obecnie są w przedsprzedaży na LEGO.pl, to nie polecam tego ruchu. Przedsprzedaż najczęściej sugeruje szeroką dystrybucję w dacie premiery, co oznacza natychmiastowy spadek cen – może nie od razu do poziomu 30%, ale jednak. Nie ma co mrozić kasy w zestawach, które otrzymacie dopiero za półtora miesiąca.

lego-71742
Smok Overlorda gwarantuje Wam dodatkowy gratis i jest niezłym strzałem

W przypadku tańszych zestawów wybór jak zwykle jest dość duży i wyraźnie wskazuje na tendencję marki do poszerzania portfolio zestawów ekskluzywnych. Nie jest to sytuacja szczególnie korzystna dla standardowego klienta, ale co robić…

Daję również znać, że powyższe linki do produktów to tzw. linki afiliacyjne. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, wpadnie mi niewielka prowizja, którą przeznaczam na dalszy rozwój swojego LEGO®-hobby oraz niniejszego serwisu. Mam nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

39 thoughts on “Poradnik zakupowy LEGO.pl: gratisy na 15.06.2022

 1. Mike

  Brewa, a nie zapomniałeś o dorzuceniu polybaga speed champions? Na stronie lego wlaśnie wskoczył jako gratis od 185 zł https://www.lego.com/pl-pl/page/lego-offers-promotions?CMP=AFC-AffiliateUK-gqyvLW0AIbc-3888871-124738-1

 2. Dawid1989

  Proponuję jeszcze update o polybag z Astonem Martinem 🙂

  1. Brewa

   Już zaktualizowane :).

 3. Jakub

  A 30434 Astron się nie załapie? Teoretycznie jest do 23.06

  1. Brewa

   Załapie, załapie – tekst był zaplanowany wczoraj, a Aston wpadł dziś trochę znienacka, więc musiałem zaktualizować :).

   1. JakubJakub

    zakup w połączeniu z kryjówką zaczyna nabierać rumieńców 😉

 4. […] ok. 20 zł. Z zakupami na LEGO.pl lepiej się co prawda wstrzymać do środy, kiedy wchodzi nowa, duża promka, ale jeśli macie do kupienia coś tańszego z City, to jest to niezły moment, bo załapiecie się […]

 5. Michał

  A 10300 z Powrotu do Przyszłości? Chyba, że nie ma w Lego Store’ach aktualnie.

  1. Brewa

   Nie wiem jak stacjonarnie, ale na LEGO.pl nie ma, a to główny wyznacznik :).

 6. Tomasz Nowak

  próg na kryjówkę to 740 zł, potwierdzone w lego store

  1. Brewa

   Ok, podmieniam gdzie trzeba w takim razie, chociaż taką kwotę zakładałem :).

 7. MK

  Głupie pytanie, ale co masz na myśli przez “flipa?

  1. Brewa

   Szybką sprzedaż zaraz po kupnie, po wyższej cenie. Po polsku: spekulacja ;).

   1. MK

    Czaję, dzięki! Szkoda tylko, że wysokość prowizji na Allegro skutecznie ogranicza opłacalność takiej zabawy, jednak jest to sporo wygodniejsze niż OLX.

 8. […] dostępna godzinę później – tak już bywało. Jeśli planujecie zakupy, to pamiętajcie o moim poradniku z tej okazji, który pozwoli Wam “wyjąć” set na najkorzystniejszych […]

 9. Adam

  Widzę ze ten mały gratis ninjago powyżej 185 zł a smok 129. Kwota 185 musi być sumą zestawów ninjago czy koszyka. Bo na dole napisane jest ze smok gwarantuje gratis .

  1. Brewa

   Tak, sorry – trochę za duży skrót myślowy, już poprawiłem.

 10. Radnap

  Czy po użyciu kuponów rabatowych VIP do zamówienia, które obniżą całkowitą wartość zamówienia poniżej wymaganego progu nadal dostanie się gratis? Kojarzę, że kupony podaje się na dalszej stronie przy składaniu zamówienia?

  1. Brewa

   Tak, gratis nalicza się od kwoty zamówienia, a jedynie punkty VIP naliczają się od kwoty płatności :).

 11. Korba

  Tiago Catarino twierdzi, że 40567 będzie dostępny również od 2-go do 14-go sierpnia, pewnie przy okazji premiery 10305. https://youtu.be/sogBO_-vAJY?t=138

 12. Adam

  Co jest z tym zamkiem . Czemu nie wskakuje do koszyka

 13. Dux

  “Co jest z tym zamkiem . Czemu nie wskakuje do koszyka”

  U mnie to samo, czy jak zamówię to Lego doda produkt samodzielnie ?

  1. Brewa

   Tak, podobno pojawia się w potwierdzeniu mailowym

 14. Steve

  Kupił ktoś ten zamek?

  1. Brewa

   Jest błąd, cierpliwości :).

 15. Mathias21

  no ja też nic nie mam 🙁

 16. […] przez wielu z Was promocja na LEGO.pl na 15.06.2022 teoretycznie ruszyła wprawdzie terminowo, ale po raz kolejny mamy do czynienia ze sporym fuckupem. […]

 17. Koczis

  dzięki za info!

 18. […] to radzę działać szybko. Weźcie pod uwagę, że na ten moment DeLorean idealnie łapie się pod rozpoczętą dziś promocję z Leśną kryjówką, więc nie wróżę mu długiej […]

 19. Luk

  10:51 i Wehikuł czasu już “Chwilowo niedostępne” 🙂 Udalo mi się go wyrwać jeszcze z 200 PLN taniej z punktami VIP 🙂

  1. Brewa

   No króciutko był, gratulacje :).

 20. […] kolejny set ekskluzywny (wypadający w tym roku), który można złapać z nowym gratisem – Leśną kryjówką. Łapcie ją szybko, bo prawdopodobnie też zaraz zniknie, podobnie jak […]

 21. […] na to, że najnowsza, trwająca niespełna 24 godziny akcja na LEGO.pl zakończyła się spektakularnym sukcesem… albo porażką – zależy, jak patrzeć. […]

 22. Jakub

  Kuźnia wróciła

  1. Brewa

   Tak, ale Leśna kryjówka zniknęła 😉

   1. Jakub

    Jeszcze się udało złapać 😉

 23. Guildcod

  Hej! 😀 Orientujecie się może, jak Lego weryfikuje te zamowienia :D? przykladowo jezeli na zestaw X sa ograniczenia 5 sztuk, to moge kupic tylko 5 sztuk na jedno zamowienie czy na (?) rok/miesiac? Zrobilem sobie wlasnie drugie zamowienie w ciagu 2 dni ale na zupelnie inne zestawy – jedynie kryjowka lesnych ludzi sie powtorzyła poniewaz oba zamowienia sie łapały na gratis. Stad tez zastanawiam sie, czy anulowali mi zamowienie w zwiazku z tym ze nie moge dostac drugi raz kryjówki, czy chodzi o jakies ograniczenie na zestaw ktory kupilem bodajze w kwietniu 3 sztuki i teraz chcialem dokupic 4. Dziekuje z góry za pomoc 😀

  1. Brewa

   Raczej chodziło o anulowanie ze względu na przekroczenie limitu zakupionych zestawów, a nie gratisu.

 24. […] VIP, który tym razem przypada na 24-26.06.2022. Wprawdzie jest to akcja mniej atrakcyjna od promki z Leśną kryjówką, ale w międzyczasie na LEGO.pl pojawiło się ponownie kilka setów ekskluzywnych, które […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.