LEGO-inwestycje-last-minute-2021
Inwestowanie Brewa 504 wyświetleń

W jakie zestawy LEGO® zainwestować last minute 2021?

Ten rok jest bardzo niestandardowy dla fanów LEGO® na całym świecie. Od dłuższego czasu duńska marka boryka się z trudnościami aprowizacyjnymi, wynikającymi nie tylko z problemów produkcyjnych, ale również ze wzmożonego zainteresowania jej produktem. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii LEGO® oficjalnie potwierdziło wycofanie tak dużej ilości zestawów na raz, sprawiając, że ich ceny momentalnie wywindowały pod samo niebo. Te fakty i działania sprawiły, że ten artykuł, który napisałem w błogiej nieświadomości, szybko stał się nieaktualny, a życie osób inwestujących w klocki na pewno nie stało się prostsze.

Z drugiej strony, rosnące zainteresowanie klockami LEGO® sprawia, że dostaję od Was coraz więcej zapytań „inwestycyjnych” – nawet pomimo tego, że na podobne ruchy w większym zakresie jest już mocno za późno… przynajmniej jeśli chodzi o wycofania w roku 2021. Dlatego postanowiłem raz jeszcze przejrzeć listę produktów wycofywanych w tym roku i wskazać Wam kilka zestawów, które nadal warto kupić w celu późniejszej odsprzedaży z zyskiem. Zapraszam!

Standardowy disclaimer: pamiętajcie, że niniejszy artykuł nie jest poradą inwestycyjną, a wszelkie decyzje dotyczące Waszego majątku podejmujecie na własną odpowiedzialność… choć ja staram się Wam doradzać najlepiej jak umiem.

LEGO® Stranger Things 75810 Druga Strona

Stranger Things to jeden z inwestycyjnych hitów tego roku, wciąż dostępny sporo poniżej ceny katalogowej (na dzień pisania artykułu: o ok. 100 zł). Jeśli w Waszym portfolio brakuje większych setów, to można na niego zerknąć, choć warto pamiętać, że to dość drogi zestaw i jego późniejsza odsprzedaż z dobrym zyskiem może potrwać nieco dłużej niż w przypadku zestawów do 500 zł. Plus jest taki, że przy kolejnych sezonach serialu hype na pewno zadziała na Waszą korzyść.

lego-75810
Kawał setu za gruby pieniądz

LEGO® Star Wars 75276 Hełm Szturmowca

Hełm Szturmowca nie należy być może do najpiękniejszych hełmów z Gwiezdnych Wojen od LEGO® (w porównaniu np. z poszukiwanym 75274), ale to wciąż element większej kolekcji, który za jakiś czas będzie poszukiwany przez nowych kolekcjonerów. Obecnie znajdziemy go w sprzedaży nawet do 100 zł poniżej ceny katalogowej, a set niemal na pewno wyleci w tym roku.

LEGO® Marvel 76165 Hełm Iron Mana

Historia jak ze Szturmowcem, aczkolwiek osobiście uważam, że to jeden z bardziej spieprzonych hełmów w historii LEGO® (głownie przez zbyt głęboko osadzone oczy). Niemniej, Hełm Iron Mana to ponownie element większej kolekcji, która zapewne będzie się rozrastać, a do tego pierwszy hełm z Marvela, więc potencjalnie świetna inwestycja długoterminowa. Zestaw wciąż jest dostępny w cenie o ok. 50 zł niższej niż katalogowa.

Hełm może i nie jest najładniejszy, ale za to PIERWSZY w kolekcji

LEGO® Harry Potter 76384 i 76385 Chwile z Hogwartu

Jeśli wierzyć plotkom, dwa ze stosunkowo niedawno wydanych setów „książkowych” mają w tym leku wylecieć z oferty, a to oznacza, że na rynku zostaną 2 z 4 pierwotnie wydanych zestawów. Co więcej, kolekcja „książkowa” my być poszerzona w styczniu. Zarówno Zajęcia z zielarstwa jak i Zajęcia z zaklęć i uroków można teraz kupić za mniej niż 100 zł (względem 130 zł ceny katalogowej), a „kolekcjonerskość” tych zestawów wróży im świetlaną przyszłość inwestycyjną.

LEGO® Ninjago 71721 Smok Szkieletowego Czarownika

Mój osobisty faworyt w tym zestawieniu last minute to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) smoków, jakie kiedykolwiek wyszły w serii ze smoków znanej. Smok Szkieletowego Czarownika jest nadal dostępny w niezłej cenie (ok. 60 zł taniej niż katalogowa) i zawiera ok. 1000 elementów, co jest idealnym rozmiarem na core portfolio inwestycyjnego – mieści się w obszarze zainteresowań zarówno młodszych, jak i starszych klientów. W najgorszym wypadku jedną sztukę możecie zbudować sami, bo naprawdę warto. Do tego w zestawie znajduje się aż 6 minifigurek.

Jeden z najładniejszych i największych smoków w serii

LEGO® z sekcji ‘Ostatnie sztuki’ na LEGO.pl

Wreszcie rada na koniec: tak naprawdę 90% oferty zestawów znajdujących się tutaj i kupionych w cenie katalogowej lub niższej (np. dzięki dołączanym gratisom czy punktom lojalnościowym) to przyzwoity materiał na inwestycję. Powiedzmy, że to taki odpowiednik funduszu akcji o stabilnym wzroście: nie zyskacie dużo, ale zyskacie na pewno. Przykładowo, 10264 Warsztat na rogu kupiony nawet za te 810 zł na 100% do stycznia 2022 będzie wart jakieś 1000 zł, co daje czysty zysk w bardzo krótkim czasie.

Warto o tym pamiętać tym bardziej, że już w listopadzie LEGO.pl zasypie nas promocjami na Czarny Piątek, podczas których zakup setów w cenach katalogowych będzie łączył się z naprawdę solidnymi prezentami. Zważcie jednak, że po Czarnym Piątku Wasze ruchy inwestycyjne powinny już raczej skupiać się na sprzedaży, a nie na kupnie – a przynajmniej nie tych zestawów, które pod koniec roku wylecą z półek.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.