Plotki ploteczki LEGO - 22-28.03.2021
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 336 wyświetleń

Plotki i ploteczki 22-28.03.2021

Poniżej znajdziecie zbiór „mniejszych” wiadomości dotyczących LEGO® z tygodnia 22-28.03.2021 roku. Zbieram tu wszystkie informacje na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć, ale jednocześnie znaczące o tyle mniej, że nie warto im jeszcze poświęcać oddzielnego wpisu. I tak:

Pamiętajcie też, część poniższych informacji to na razie wyłącznie plotki i należy je traktować z dużą dozą dystansu. Aktualizacje tekstu jak zwykle zaznaczam na zielono (ostatnia: 27.03.2021).

W tym tygodniu „legowe” ploteczki zdominowane są przez przecieki dostrzeżone na stronie internetowej jednego z kanadyjskich sprzedawców. Sporo z tych doniesień trochę trąci fejkiem, dlatego nie zamierzam ich rozdmuchiwać i po prostu podsumuję najważniejsze informacje, które udało mi się zebrać:

  • W piątek 26.03 wypłynęła również plotka, zgodnie z którą już niebawem mamy zobaczyć nowy zestaw spod szyldu Przyjaciół (chodzi o znany sitcom, a nie o serię Friends). Set miałby przedstawiać mieszkanie Moniki i na półkach miałby pojawić się jeszcze w tym roku, ale nie wiemy o nim wiele więcej.
  • Zgodnie z najnowszą plotką, w nadchodzącym zestawie 18+ z serii Marvel, jakim ma być 76718 Daily Bugle, prawdopodobnie zobaczymy ekskluzywne figurki Daredevila i Punishera. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to będzie to pierwsze wystąpienie tych superbohaterów w formie minifigurkowej, co niewątpliwie dodatkowo podniesie wartość zestawu.
  • Wiele „legowych” stron podłapało plotkę, zgodnie z którym na filmie opowiadającym o nowym zestawie 75306 Imperialny droid zwiadowczy, da się zobaczyć część zapowiadanego setu 75308 R2-D2. Faktycznie na filmie widać przez chwilę znaną wszystkim fanom bryłę, która jednocześnie jest nieco bardziej opływowa niż ta, którą prezentowała stara wersja poczciwego droida: 10225. Niejednokrotnie przekonaliśmy się już jednak, że pogłoski oparte na filmach dość często mijają się z prawdą.
Wzmiankowane ujęcie z widocznym R2-D2
  • To właściwie nie plotka, tylko w 100% potwierdzona informacja, ale jej waga nie jest na tyle duża, by poświęcać jej oddzielny post: LEGO® postanowiło wycofać z produkcji zapowiadany wcześniej zestaw 60278 Kryjówka złoczyńców z serii City. Podobno był on zbyt ewidentnie „niegodziwy”. Set nie wyszedł poza fazę zapowiedzi, więc tak naprawdę nie ma o czym mówić. Nie będzie go i tyle.
  • Pojawiły się plotki odnośnie kolejnych nadchodzących zestawów z serii Harry Potter. W sierpniu mamy podobno otrzymać model feniksa Fawkesa (numer: 76392; cena: 60 USD) oraz… również „budowalne” figurki Harry’ego i Hermiony, wycenione na ok. 120 dolców. Ta druga plotka jest dość dziwna, jako że słowem nie wspomina o Ronie, którego w takim zestawie nie powinno raczej zabraknąć.
  • 10291 – taki numer ma podobno nosić nowy set z serii Creator Expert, który zobaczymy już w czerwcu. Cena na poziomie 110 dolców sugeruje jakiś pojazd, co miałoby sens, gdyby prawdą okazały się przewidywania o wycofaniu kilku zestawów tego typu w najbliższych miesiącach.
  • Dwa kolejne zestawy z serii IDEAS, przewidziane na październik i listopad, mają nosić numery 21327 oraz 21328 (co nie jest zaskoczeniem) i kosztować odpowiednio 220 i 110 USD. Na ten moment trudno przewidywać, które z zestawów IDEAS planowanych na ten rok wpasowują się w te parametry, ale strzelałbym, że tym droższym może być Kevin sam w domu.
  • Ten sam sklep wskazał trochę cen setów z Gwiezdnych Wojen, włączając w to ceny dopiero co ujawnionych „hełmów”. Biorąc pod uwagę, że (poza „hełmami” i imperialną sondą) są to zestawienia na zasadzie „numer + cena”, nie będę ich tutaj podawał, bo jak na razie taka wiadomość jest totalnie bezużyteczna.
  • Ciekawą premierą może być natomiast zestaw 43197 opisany jako The Ice Castle z serii Disney, z premierą wskazaną na sierpień. Możliwe, że będzie to naprawdę duży (cena: 200 euro) lodowy zamek Elsy z filmu Kraina Lodu. Ma to sens, bowiem poprzednie odsłony tej budowli sprzedawały się bardzo dobrze (na tyle, że jedna z nich wyszła dwa razy pod dwoma numerami). Nie zdziwiłbym się, gdyby był to kolejny z „dekoracyjnych” setów Disneya, a nie zestaw bazujący na designie z serii Friends.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.