LEGO® IDEAS do końca 2021
Zapowiedzi Brewa 531 wyświetleń

Nadchodzące zestawy LEGO® IDEAS 2021

Premiera 21325 Średniowiecznej Kuźni już za nami (chociaż sporo osób czeka jeszcze na to, żeby zestaw trafił do szerokiej dystrybucji), więc najwyższa pora na przegląd kolejnych setów z serii LEGO® IDEAS, które w tym roku trafią na półki. Poniżej przedstawiam listę zestawów z tej kolekcji, które powinny trafić na rynek jeszcze w 2021 roku, wraz z moimi przewidywaniami co do przybliżonej daty premiery.

Zastrzeżenie: pamiętajmy, że LEGO® nie lubi ujawniać swoich sekretów, więc podane daty bazują wyłącznie na moich przewidywaniach oraz nielicznych przeciekach. Nie mamy również pewności, czy wszystkie sety FAKTYCZNIE pojawią się w sprzedaży w 2021 roku, choć jest to bardzo prawdopodobne.

Kubuś puchatek

Zgodnie z plotkami to właśnie Winnie the Pooh (czyli Kubuś Puchatek) zostanie wydany jako pierwszy po Kuźni i ma być skierowany do nieco młodszych odbiorców (pomimo metki 18+). Nie jestem pewien, czy powtórzy sukces 21324 Ulicy Sezamkowej, niemniej set ma charakteryzować się wysoką bawialnością i… w sumie wiemy o nim niewiele więcej. Jeśli mam coś przewidywać, to spodziewam się, że główki figurek będą raczej moldami niż nakładanymi „kaskami”. Nie jestem również pewien, czy LEGO® nie zastąpi budowalnych postaci (Osiołka i Tygryska) właściwymi minifigurkami. Myślę, że zestawu możemy spodziewać się w sprzedaży w okolicach połowy marca 2020 (czyli już za moment). Według plotek ma się on składać z 1265 części i kosztować około 90-100 euro.

IDEAS - Kubuś puchatek

Maszyna do pisania

Maszyna do pisania będzie prawdopodobnie najdroższym setem z IDEAS wydanym w tym roku, co będzie wynikać z faktu jej skomplikowania. Konstrukcja ma w jakimś zakresie działać, choć raczej na zasadzie powtarzalnych ruchów, a nie faktycznego naciskania klawiszy. Zakładam, że projekt pojawi się na półkach w maju lub czerwcu.

IDEAS - Maszyna do pisania

Kevin sam w domu

Dom Kevina (i jego zapominalskiej rodziny) z kultowego filmu to jedyny zestaw z IDEAS, na który sam czekam w tym roku, ale podejrzewam, że dostaniemy go dopiero na Święta – to byłaby bardzo sensowna decyzja. Projekt zakłada budowlę z 3000 klocków, a to mogłoby „pobić” cenowo Maszynę do pisania, choć obawiam się, że LEGO® raczej zeskaluje konstrukcję w dół. Mam tylko nadzieję, że w finalnym wydaniu set nadal będzie zawierał wszystkie ściany, a tym samym będzie go można ustawić w sąsiedztwie budynków modułowych.

IDEAS - Home Alone

Seinfield – 30 rocznica

W Polsce serial Seinfield nie ma raczej oddanego grona fanów, więc nie sądzę, żeby wiele osób w naszym kraju czekało na wydanie tego zestawu. Całość ma być złożona z 900 klocków, w tym z 5 minifigurek przedstawiających głównych bohaterów serii. Zakładam, że w sprzedaży pojawi się on w okolicach wakacji.

IDEAS - Seinfield

Globus

Kolejny projekt „biurkowy” – Globus – raczej nie zbiegnie się datowo z Maszyną do pisania, więc obstawiałbym drugą połowę roku lub ewentualną „podmianę” właśnie z Maszyną do pisania (podejrzewam, że finalne opracowanie kuli na podstawce będzie łatwiejsze, a przez to szybsze). Set ma być dość duży (2060 części) i być może wyposażony w garść dodatkowych klocków do zaznaczania punktów na mapie – to dodałoby mu nieco „praktyczności”.

IDEAS - Globus

Legendary Stratocaster

Dość kontrowersyjna decyzja LEGO® o wydaniu projektu, który NIE wygrał konkursu, na który był przeznaczony, zaowocuje setem będącym odwzorowaniem gitary Fender Stratocaster. Zestaw nie będzie szczególnie duży (oryginalny pomysł składa się łącznie z 676 klocków) i spodziewam się, że wpadnie na półki pod koniec roku… zakładając, że LEGO® nie pogniewało się na Fendera. Kultowa marka produkująca gitary w międzyczasie podpisała bowiem umowę z innym producentem klocków podobnych do LEGO®, co zaowocowało wydaniem niemal identycznego zestawu (również przedstawiającego Stratocastera). Z tego względu może (ale nie musi) się okazać, że LEGO® odpuści ten pomysł, tym bardziej że załapał się on do puli dodatkowo.

IDEAS - Legendary Stratocaster

Sety IDEAS na 2022

Znamy już również 2 inne zestawy z IDEAS, które jako pierwsze pojawią się na rynku (najprawdopodobniej) w 2022 roku. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.