LEGO IDEAS - Średniowieczna Kuźnia
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 1664 wyświetleń

Co wiemy o nadchodzącej Średniowiecznej kuźni z LEGO® IDEAS?

To już (niemal) pewne: już w lutym tego roku światło dzienne ujrzy najnowszy zestaw z serii LEGO® IDEAS. Tym razem będzie to Średniowieczna kuźnia (Medieval Forge), nawiązująca do klasycznych zestawów serii Castle, chociaż bardziej w wydaniu późniejszych, bardziej złożonych setów. Co wiemy o modelu, który ma zostać opatrzony numerem 21325?

Projekt Kuźni zgłoszony na platformie LEGO® IDEAS charakteryzował się dużą złożonością. W oczy rzucał się szczególnie misternie zaprojektowany dach, ozdobiony jesiennymi liśćmi, a także duże, rozłożyste drzewo. Kolory zestawu ogólnie były raczej jesienne – dominowały brązy i zgniłe zielenie. Dostęp do wnętrza zestawu miał zapewniać spadzisty dach, podnoszony na zasadzie znanej z zestawu 21310 Stary sklep wędkarski. Środek miał być mocno uszczegółowiony, tak by zestaw był nie tylko ładny, ale też jak najbardziej „bawialny”.

Co z tego zostało? Na pierwszej, oficjalnej wizualizacji zestawu, „złapanej” przez jakieś bystre oko na stronie kategorii IDEAS jednego z dużych sklepów internetowych, widać, że LEGO® sceptycznie podeszło do jesiennych kolorów. „Drewniane” części zostały rozjaśnione, a drzewo – poza zmianą kształtu – ewidentnie przybrało bardziej wiosenne barwy. Cała konstrukcja została również nieco zmniejszona, ale najbardziej rzucają się w oczy zmiany dokonane w dachu modelu. Ta kwestia podzieliła fanów LEGO®, których część zarzuca oficjalnej wizualizacji zbytnie uproszczenie i pozbawienie jej specyficznego klimatu pierwowzoru. Pamiętajmy jednak, że pracownicy marki zapewne wiedzą co robią, a za ich decyzjami stoją najczęściej kwestie sprzedażowe. „Podkolorowany” model na pewno bardziej przemówi do młodszych fanów duńskich klocków, tym bardziej że seria IDEAS nie jest domyślnie skierowana do fanów w wieku 18+.

No dobra, ale co dokładnie WIEMY o nadchodzącej konstrukcji?

  • Model będzie nosił numer 21325 i najprawdopodobniej będzie się składał z 2-2,5 tys. klocków.
  • Cena katalogowa zestawu najpewniej zostanie ustalona na 700-800 zł, co czyni ten zestaw jednym z droższych w serii IDEAS i najprawdopodobniej najdroższym (w tym bloku) w roku 2021.
  • Premiera przewidywana jest na luty, a liczne przecieki jej dotyczące sugerują, że ta data jest raczej pewna.
  • Poza budynkiem, w zestawie znajdziemy najprawdopodobniej 4 minifigurki (w tym dwie z wizerunkami Czarnych Jastrzębi, na pewno znanych starszemu pokoleniu fanów LEGO®), a także figurki konia i psa. Uzupełnieniem budowli będzie powóz.
  • Całość budowli będzie w pełni otwierana. Pod zdejmowanym dachem znajdziemy piętro i parter, łączone na zasadzie znanej z budynków modułowych z serii Creator Expert (obecnie: Modular Buildings Colection)

Po internecie krąży już również pierwsze (nieoficjalne) zdjęcie tyłu pudełka Kuźni, na którym jednak trudno dostrzec jej wymiary. To właśnie na nim widać minifigurki, powóz, elementy wnętrza modelu oraz wspomniane insygnia Czarnego Jastrzębia. Pozostaje tylko przygotować się na kolejny wydatek w tym roku.

Kuźnia - zdjęcie nieoficjalne
Średniowieczna kuźnia – zdjęcie nieoficjalne

Okiem AFOLa:

Chyba każdy, kto zaczynał przygodę z LEGO® w latach ‘80 bądź ‘90 cieszy się na zestaw numer 21325. Seria Castle jest od dłuższego czasu nieobecna w katalogach LEGO®, nie mówiąc już o tak zaawansowanej konstrukcji nawiązującej do tego tematu. Moim zdaniem „wskrzeszanie” popularnego „Zamku” za pomocą kuźni jest dość dziwnym ruchem, ale być może pójdą za tym kolejne budowle, jak choćby Zamek lorda Afola, o którym dopiero co pisałem. Nie do końca podobają mi się również oficjalne przeróbki dokonane przez LEGO®, ale zakładam, że marka wie co zrobić, by model lepiej się sprzedawał i był łatwiejszy w budowaniu. Sam nie należę do oddanych fanów serii Castle i lubię raczej współczesne klimaty, ale ten set na pewno znajdzie miejsce na mojej półce, choć zapewne nie od razu po premierze.

Ach… No i na pewno będzie to też – w dłuższej perspektywie – doskonały zestaw inwestycyjny.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.