Castle of Lord Afol and the Black Knights
Newsy Brewa 922 wyświetleń

IDEAS – Castle of Lord Afol dobił do 10k!

Wygląda na to, że możemy mieć nadzieję na powrót kolejnej legendy LEGO®, tym razem pod postacią klasycznego zamku. Projekt Castle of Lord Afol and the Black Knights właśnie uzyskał status Achieved Support na platformie LEGO IDEAS! Co więcej, wszyscy możemy być dumni, gdyż autorem projektu jest Polak!

Nic dziwnego, że zamek się spodobał – na wizualizacjach wygląda przepięknie, a co lepsze: jego twórcy dopiero co zaprezentowali zdjęcia faktycznie zbudowanej konstrukcji, a nie wyłącznie renderu. Zestaw docelowo ma mieścić się na płytce 48×48 (aczkolwiek będzie ona zbędna z uwagi na modułowość setu) i mieścić się w limicie 3000 klocków. Na stronie projektu możecie zobaczyć całą masę wizualizacji (także w specjalnych odsłonach) – nie umieszczamy ich tutaj, bo nie chcemy „wchodzić” na prawa autorskie.

Tym samym nowy, „polski” zamek dołącza do trzech wcześniejszych projektów, które już zakwalifikowały się do pierwszego przeglądu na 2021 rok:

Czy się uda? Pozostaje trzymać kciuki.

Okiem AFOLa:

Osobiście wiele bym dał za nowy zamek w pełnym tego słowa znaczeniu, nie mówiąc już o tym, że byłby to polski projekt (nie pierwszy zresztą). Po fenomenalnym sukcesie zeszłorocznych „Piratów”, LEGO na pewno zauważyło, że „klasyczne” serie mają wielu zwolenników, także wśród starszych pokoleń. W tym roku, i to całkiem niedługo, mamy zobaczyć Średniowieczną kuźnię, która jak na razie podzieliła fanów, ale myślę, że większość starszych entuzjastów marki (w tym także ja) zdecydowanie wolałaby zamek z prawdziwego zdarzenia. Ten projekt zdecydowanie można nazwać tym mianem.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.