Porsche - 911SC - 1981. Źródło: Wikipedia
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 904 wyświetleń

Co wiemy o nadchodzącym LEGO® Porsche 911?

Parę dni temu po społeczności fanów LEGO® zaczęła krążyć plotka o tym, że firma wkrótce zaprezentuje nowy zestaw samochodowy skierowany do grupy wiekowej 18+. Nowy model LEGO® Porsche 911 ma nosić numer 10295 i stanowić początek nowej serii dla dorosłych, podobnej do Botanical Collection.

Na początek zaznaczę, że informacja o nowym modelu nie jest jeszcze w 100% potwierdzona, chociaż szczegółowość krążących informacji sugeruje, że bliżej jej do faktu niż spekulacji.

Nowe LEGO® Porsche 911 – co wiemy?

Oto lista informacji dotyczących nadchodzącego zestawu LEGO® Porsche 911:

  • Model ma nosić numer 10295 i składać się z 1458 części.
  • Premiera modelu oczekiwana jest w marcu 2021 roku, z prawdopodobną przedsprzedażą VIP (dostępność dla członków programu VIP do 2 tygodni wcześniej).
  • Początkowo model ma być sprzedawany wyłącznie przez oficjalne sklepy LEGO. Do szerszej dystrybucji ma trafić na jesieni tego roku.
  • Cena modelu: prawdopodobnie pomiędzy 130 a 150 Euro.
  • Model ma przedstawić białą wersję Porsche 911, najprawdopodobniej z okresu 1978-1983, czyli tę najbardziej klasyczną. W środku znajdziemy jasnobrązowe fotele. Zestaw po złożeniu ma być wyposażony w otwierane drzwi, maskę i klapę silnika (silnik, oczywiście, będzie widoczny). Można zakładać, że będzie to większa wersja zestawu 75895 z serii Speed Champions.
  • Podobnie jak w przypadku zestawu 10265 Ford Mustang, nowy model Porsche 911 ma być możliwy do zbudowania w dwóch wariantach. Najprawdopodobniej elementem zmiennym będzie dach: otwierany lub stały (w oryginale wersje różniły się też modelami silników, ale na to bym raczej nie liczył). Mogą dojść do tego mniejsze zmienne elementy konstrukcji.
  • Zestaw 10295 ma być pierwszym z serii Vehicle Collection, analogicznej do Botanical Collection. Formalnie oznacza to tylko i wyłącznie oficjalne zakończenie linii Creator Expert i rozdzielenie jej na poszczególne linie Adult Builders, z których każda będzie skupiać się na innej tematyce. Niemniej, zestaw będzie nawiązywał swoją konstrukcją do dobrze znanych pojazdów z serii Creator Expert, takich jak wspomniany wcześniej 10265 Ford Mustang czy dopiero co wycofany 10252 VW Beeltle.

LEGO® „romansuje” z marką Porsche już od dłuższego czasu, a wyniki tego związku były jak na razie bardzo efektowne i pozytywnie oceniane przez fanów obu marek. Poniżej przykłady wraz z linkami do odpowiednich ofert na Allegro:

Okiem AFOLa:

Jako ogromny fan pojazdów z serii LEGO® Creator Expert nie mogę się doczekać nowego nabytku do kolekcji. Co prawda nie mam zamiaru szaleć i kupować dwóch sztuk tylko po to, żeby obie wersje stały obok siebie, to na pewno nabędę ten model od razu po premierze. W swojej kolekcji prezentuję również duże zestawy w obecności pudełek zawierających ich mniejsze wersje, więc najwyższa pora zaopatrzyć się w dodatkową sztukę zestawu 75895. Nie pomaga tutaj niepewność odnośnie kontynuacji linii Speed Champions, która sprawia, że ceny skupionych w niej zestawów potężnie podskoczyły. Niemniej, jakoś odżałuję tę dodatkową kwotę, zwłaszcza że linia Speed Champions szybko zyskuje wartość kolekcjonerską.

Zdjęcie pochodzi z: Wikipedia.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.