LEGO VIDIYO - co to będzie?
Analizy Zapowiedzi Brewa 953 wyświetleń

LEGO® VIDIYO™ – co to będzie?

Parę dni temu LEGO® opublikowało nową mini-stronę internetową oficjalnie zapowiadającą serię LEGO® VIDIYO™. Zapowiedź wskazuje datę ujawnienia projektu na 26 stycznia 2021 roku, a więc jeszcze w tym miesiącu. Co to tej pory wiemy o nowym projekcie LEGO® i czego możemy się po nim spodziewać?

LEGO® VIDIYO™, czyli „muzyczne klocki”?

Wszystko wskazuje na to, że LEGO® VIDIYO™ będzie serią skoncentrowaną na muzyce oraz na tworzeniu własnej zawartości – tego zresztą można się było spodziewać, skoro partnerem serii ma być Universal Music Group. Seria będzie najprawdopodobniej skierowana do młodszych entuzjastów klocków, na co wskazywałyby jaskrawe, krzykliwe kolory i pierwsza z ujawnionych mini-figurek: lama/alpaka w charakterystycznych okularach trzymająca… marakasy.

Pierwsza zapowiedź LEGO® VIDIYO™
Pierwsza zapowiedź LEGO® VIDIYO™

Jest duża szansa, że twórcy LEGO® VIDIYO™ chcą zaczerpnąć z popularności serwisów społecznościowych służących do udostępniania własnej twórczości około-muzycznej, takich jak Tik-Tok. Zakładam, że wraz z zestawami premierę będzie miała specjalna aplikacja, służąca do nagrywania i dzielenia się teledyskami/filmikami z udziałem figurek i scenografii z serii. To byłby naturalny krok w rozwoju, podyktowany chęcią podążania za współczesnymi trendami młodzieżowymi. Kręcenie własnych teledysków czy układów tanecznych jest szalenie popularne w grupie wiekowej, do której najprawdopodobniej skierowane będzie LEGO® VIDIYO™.

Wskazówkę co do przeznaczenia zestawów skrywa również prawdopodobnie sama nazwa serii: VIDIYO™. Jest to nic innego, jak fonetyczna nazwa angielskiego słowa video, oznaczającego… no… wideo.

W internecie można już również znaleźć numery zapowiadanych zestawów z serii, noszące numerację od 43101 do 43107 (mamy ich więc 7). Pierwsze przecieki w Google ujawniają również pojawiające się w ich nazwach słowo „Harlem” – nazwę nowojorskiej dzielnicy znanej ze swojego powiązania z muzyką i kulturą hip-hopową. Wszystkie zestawy najprawdopodobniej będą miały swoją premierę jeszcze w marcu 2021 roku, choć warto zauważyć, że w najnowszym katalogu LEGO® widnieje wyłącznie ich zagadkowa zapowiedź.

Wygląda na to, że LEGO® postanowiło szybko wypełnić pustkę po inne interaktywnej, dopiero co wycofanej serii: Hidden Side. Tym razem możemy się jednak spodziewać większego zaangażowania użytkowników w tworzenie treści, którą będą mogli oni dzielić się ze społecznością LEGO® na całym świecie. Szczegółów dowiemy się już 26 stycznia.

Okiem AFOLa:

Nie wydaje mi się, żeby najnowsza interaktywna seria LEGO® znalazła dużą rzeszę odbiorców wśród starszych fanów marki, aczkolwiek jest ona dość obiecująca pod kątem mini-figurek. Ich oczekiwana różnorodność może sprawić, że zestawy VIDIYO™ będą popularne wśród tych kolekcjonerów, którzy interesują się głównie ciekawymi postaciami. Jest również szansa, że większe zestawy będą zawierać ciekawe rekwizyty i oryginalne klocki, które potem pojawią się także w innych, „poważniejszych” kompozycjach LEGO®.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.