IDEAS-podsumowanie-08.2022
Newsy Brewa 14 wyświetleń

IDEAS na koniec sierpnia 2022

Sierpień kończy się dziś o północy, więc nadeszła pora na podsumowanie pomysłów, które w tym miesiącu zyskały 10 000 głosów na platformie LEGO® IDEAS. Jest tego BARDZO dużo, choć z jakością bywa różnie, ale łączna liczba projektów przekroczyła 50, “niebezpiecznie” zbliżając się do rekordu (57) z pierwszego przeglądu z roku 2021. Oto, co weszło do puli w tym miesiącu:

 • Średniowieczna wieża obserwacyjna – projekt niewątpliwie pożądany, jednak bez większych szans z uwagi na dopiero co “premierujący” zamek z serii Icons.
 • Garfield 2 w 1 – nostalgiczna durnostojka, której ja osobiście nie tknąłbym palcem.
 • Port królewskiej armady – czy to już znów czas na coś z serii Pirates? Ja bym się nie obraził, chociaż build jest nieco za bardzo szczegółowy, a poza tym nie mam go gdzie postawić.
 • Złomowisko Eda i Edny z NINJAGO – to jest jakaś pomyłka, moim zdaniem, zresztą Duńczycy i tak nie sklonują własnej serii w ramach IDEAS.
 • Działający spływ kłodą – tu podobna uwaga jak wyżej, chociaż taką atrakcję na pewno doceniliby właściciele wesołych miasteczek.
 • Powstanie Mata Nui (Bionicle) – fani Bionicle są silni, ale chyba nie aż tak…
 • Żółw morski – coś dla wielbicieli przyrody, aczkolwiek nie sądzę
 • Ratatuj: Otwórzmy drzwi – połączenie licencji i modulara? Fajnie, ale wiemy, jak LEGO® patrzy na takie pomysły.
 • “Nakręcany” układ słoneczny – w przeglądzie pojawi się już drugi raz i pewnie tym razem też nic z tego nie będzie, bo build jest po prostu zbyt skomplikowany.
 • Bluey! – jeśli nie wiecie, co to, to się nie martwcie. Kreskówka jest znana przede wszystkim w Australii, co również wskazuje na szanse powodzenia przejścia tego projektu.
 • Starożytna grecka świątynia – znów powtórka i ja z chęcią bym ją capnął, przy czym wolałbym jednak skalę minifigurkową.
 • Noc w muzeum: Ponowne otwarcie – kolejny projekt z drzwiami w nazwie. W Polsce status kultowości tego cyklu filmowego nie jest specjalnie mocny, ale za oceanem najwyraźniej jest inaczej.
 • Tomek i przyjaciele – … a konkretniej – sam Tomek. Gdyby nie to, że IDEAS ostatnio wali kasę w o wiele większe projekty, to nawet dałbym mu szansę.
 • Koty z klocków – serio? Dwa identyczne koty z pozmienianymi kolorami? Nie wyobrażam sobie, kto – poza parami lubiącymi koty – chciałby budować dwie identyczne konstrukcje.
 • Diorama z The Goonies – nie wiem, czy kojarzycie ten film, ale – moim zdaniem – jego chwała już dawno przebrzmiała.

Obecne zestawienie II przeglądu 2022 to 51 projektów i lada moment możemy spodziewać się zamknięcia tej “sesji”. Jest jednak spora szansa na kolejny rekord, co również wyraźnie wskazuje, że formuła tego konkursu potrzebuje przebudowy. Co z tego rzutu Wam się podoba?

Aha, poprzednie projekty znajdziecie w tym miejscu: maj, czerwiec, lipiec.

REKLAMA:

4 thoughts on “IDEAS na koniec sierpnia 2022

 1. Mayo

  No jak myślę, że pokolenie AFOLi dobrze kojarzy The Goonies 🙂
  A kolejnym projektem, jako uzupełnienie historii, powinien być sam statek Jednookiego Williego.

 2. DARON

  Gorzej niż masakra!

 3. klockownik

  No ja bym nie był taki przekonany, że ten średniowieczny set nie przejdzie. To, że mamy zamek nic nie znaczy. Zanim wejdzie taki projekt w życie to zapewne koniec 2023 roku, więc moim zdaniem spora szansa na zastąpienie kuźni. Bardzo chętnie bym widział taki secik bo sam osobiście na niego głosowałem i trzymam za to kciuki. Co do reszty to jedynie piraci wyglądają atrakcyjnie i przydałby się set na miejsce Barakudy. Reszta mizerna strasznie. Nic ciekawego jak dla mnie poza tymi dwoma setami Castle i Pirates.

 4. MK

  Wieża, port i świątynia bardzo przyzwoite, szczególnie ta pierwsza. Koty to jakieś nieporozumienie 😛

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.