IDEAS-podsumowanie-07.2022
Newsy Brewa 220 wyświetleń

IDEAS na koniec lipca 2022

Ostatni dzień lipca to dobry moment na sprawdzenie, co tam ciekawego wydarzyło się ostatnio na platformie LEGO® IDEAS. Nabór do II przeglądu 2022 trwa w najlepsze, a w tym miesiącu bazę pomysłów zasiliło 10 kolejnych projektów, powiększając ich całkowitą liczbę do 36. Kolejność przypadkowa:

 • Stara szopa kolejowa – nie taka znowu mała budowla ze wzmiankowaną szopą i całkiem ciekawymi akcesoriami. Obawiam się jednak, że bez większej siły przebicia.
 • Terraria – w gry tego typu nie pykam (tak, bo to na podstawie gry video), więc musiałem sprawdzić, o co cho. Zbudowane wygląda to odpowiednio, ale ogólnie raczej nudny pomysł, nie mówiąc już o procesie budowy.
 • Furgonetka z Drużyny A – pojazd trafił do przeglądu po raz kolejny. Ja bym brał, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie, bo za stare.
 • Wielka fala w Kanagawie – skoro Van Goghowi się udało, to może Hokusaiowi też się uda? Kolorystycznie do dopracowania, ale build wydaje się bardzo ciekawy pod względem technicznym.
 • Pokój Charliego z Heartstoppera – kolejny pomysł na podstawie serialu, co dla mnie osobiście robi się już nieco nudne. Żeby nie było – serialu nie oglądałem.
 • Wiciokrzew Golden Trumpet i ławka – naszukałem się polskiej nazwy tej rośliny i dowiedziałem się, że „złota trąbka” to właściwie pnącze, które owija się wokół podpory. Ten pomysł to trochę kuriozum, bo to po prostu drzewo, ławka i kawałek podstawki; ale mimo to się spodobał, chociaż nie mi.
 • Walkman Sony – kolejny polski projekt w zestawieniu, a dodatkowo bardzo fajnie przygotowany. Nie w moim guście, ale doceniam bardzo wiernie oddane detale.
 • The Mystery Shack z Gravity Falls – fani serialu się nie poddają. Nie moja bajka i straszny bałagan.
 • Chiński ogród – pomysł trochę trąci myszką, bo wygląda jak żywcem wyjęty z Legolandu lat ’90. Mimo to dostał Staff picka, więc może…
 • Skarbiec z Petry – w Petrze byłem (polecam – napisałem nawet poradnik na jej temat), Skarbiec widziałem (też polecam), ale to jest po prostu brzydkie i tyle. Niektóre budynki nie bardzo nadają się do „zlegowania” i to jest jeden z nich.

Macie już jakichś swoich faworytów z II przeglądu 2022? W razie czego, tu i tu znajdziecie poprzednie projekty.

REKLAMA:

4 thoughts on “IDEAS na koniec lipca 2022

 1. kosci

  Hejka,
  link ci się zdublował, „The Mystery Shack z Gravity Falls” prowadzi do walkmana.
  Jak dla mnie to on+furgonetka to faworyty 😉 I faktycznie przerost seriali się nam zrobił.

  1. Brewa

   Dzięki, poprawiam :).

 2. Paweł

  A-team wygląda bardzo dobrze i ładnie.Szkoda,że raczej są marne szanse na jego wprowadzenie do produkcji.

  1. Brewa

   No niestety – tym bardziej że już raz się zakwalifikowali ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.