LEGO-IDEAS-koniec-06.2022
Newsy Brewa 238 wyświetleń

IDEAS na koniec czerwca 2022

Czerwiec ma się ku końcowi, więc – jak zwykle – czas podsumować pomysły, które w tym miesiącu weszły do II przeglądu LEGO® IDEAS 2022. A jest tego sporo, bo w czerwcu pulę zasiliło aż 14 idei, które zdołały zebrać 10 tys. zwolenników. Oto one, w kolejności ostatnich update’ów na stronie IDEAS:

 • Średniowieczna ufortyfikowana karczma – nie ma miesiąca, żeby do IDEAS nie wpadło coś średniowiecznego. Szczerze? Super by było, gdyby LEGO® rozważyło serię średniowiecznych „modularów” – sam kupowałbym wszystkie i stawiał chyba u sąsiadów, bo u mnie nie ma już miejsca. Ale dopóki to nie nastąpi, nie chce mi się nawet bawić w ocenianie, czy pomysł ma szansę, bo raczej nie ma… nawet pomimo desek surfingowych służących za dachówki, co szanuję.
 • Wioska wikingów – nowa wersja pomysłu, który najpewniej i tak zobaczymy (hurra) w formie zestawu. Przewiduję, że właśnie Wioska wikingów wygra głosowanie na zestaw ekskluzywny dla sieci Target i jest duża szansa, że będzie oparty o uaktualniony pomysł.
 • Toskańska willa – to widzę tylko w ramach BrickLink Designer Program, wpasuje się obok weneckich domów…
 • Uniwersytet Brickster – fajne, świetnie zaprojektowane, DLACZEGO BEZ TYLNEJ ŚCIANY?! Szans na wydanie raczej nie ma, jak praktycznie wszystkie quasi-modulary.
 • Tradycyjna japońska wioska – w sumie jak wyżej, aczkolwiek nie obraziłbym się za taki dodatek do Miasta Ninjago, chociaż trzeba by trochę pokombinować.
 • Centrum sztuki – znowu to samo: ładne, z głową, nie przejdzie, czekamy na BDLP vol. III.
 • Narciarska chatka – na plus: działający wyciąg i Yeti. W sumie wydaje mi się, że nawet mogłoby mieć szanse.
 • Taskmaster – oglądaliście serial? Ja też nie. Chyba za mało popularne, żeby LEGO® poczuło hajs.
 • Sikorsky S-70I Firehawkwykon fajny, ale nie wydaje mi się, żeby pożar lasu był dla Duńczyków kuszącą tematyką.
 • Świat inżynierii lądowej: typy mostów – tu mamy polski akcent, bo pomysłodawca pochodzi z naszego kraju. LEGO® nawet lubi takie rzeczy, ale za bardzo ciągnie tu Architecture, żeby – moim zdaniem – miało zostać wydane.
 • The Crusty Crab ze Spongeboba – dajcie już spokój tej biednej gąbce, nikt już o niej nie pamięta
 • Londyńska budka telefoniczna – niepokojąco ideasowy projekt, któremu nawet daję szanse. Sam bym tego nie kupił, ale jako durnostojka idealnie wpasowuje się w klimat serii.
 • Domek wiedźmy – znów bez tylnej ściany i znów domek wiedźmy. Były już lepsze i nie zostały wydane, więc…

W tym momencie na liście zakwalifikowanych do II przeglądu 2022 mamy 26 projektów (tutaj znajdziecie 12 poprzednich). Coś wpadło Wam w oko, bo u mnie – jak na razie – bez szału.

REKLAMA:

6 thoughts on “IDEAS na koniec czerwca 2022

 1. Sontic

  chyba inżynieria lądowa a nie cywilna🙂

  1. Brewa

   Faktycznie, to ma więcej sensu ;).

 2. CLaudio

  Brewo, dlaczego tak Cię boli brak tylnych ścian? Dla mnie akurat w tych konkretnych zestawach to plus. Jak chcesz jako ozdobę, to i tak wystawowy jest głównie front, ew. ściany boczne. Brak tylnej daje furtkę do zabawy tym zestawem.

  Trochę zatem nie rozumiem Twojego rozczarowania brakiem ściany. 😀 No chyba, że faktycznie traktujemy te zestawy jako 100% kolekcjonerkę, którą chcesz sobie wstawić na środku pokoju, ale wtedy trzeba by było zrezygnować z aranżacji wnętrz w zestawach, skoro i tak mają być zabudowane. 🙂

  1. Brewa

   Tylnych ścian wymagam ze względu na czynniki ściśle egoistyczne. Wszelkie zestawy „miejskie” traktuję jak makietowe, a zakładam, że sety 18+ raczej nie mają służyć do zabawy. Wkomponowanie w makietę wymaga – w moim przypadku – tylnej ściany, bo makietę można oglądać ze wszystkich stron ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.