Analizy Promocje Brewa  

Ranek po bitwie o Zamek

Mamy późny poranek 3.08 i – jak to często bywa – LEGO® znów nas zaskoczyło.

10305 Zamek rycerzy herbu Lew do tej pory jest bez problemów dostępny na LEGO.pl… i to w ilości do 3 sztuk na osobę. Co więcej, można go wyrwać razem z Leśną kryjówką, a jak dobrze pójdzie, to i z kolejnym gratisem, który powinien być dostępny już jutro. Fliperzy (przez niektórych zwani Januszami) na pewno nie są zadowoleni, a część z nas (w tym ja) na pewno wolałaby wiedzieć wcześniej, jak to będzie wyglądać, żeby wyrwać jeszcze dodatkowego polybaga.

Warto jednak wskazać, że tej sytuacji nie dało się przewidzieć. W Australii zestaw przeszedł na back order w ciągu 20 minut od premiery. Ponadto, w polskich LEGO® Stores również Zamku już teraz zaczyna brakować. Mam informację, że we Wrocławiu i w warszawskiej Galerii Mokotów zestaw na razie jest wyprzedany. We Wrocławiu, o ile dobrze wiem, brakuje też Leśnej Kryjówki (jeśli macie sprawdzone info, to dajcie znać w komentarzach).

Ja ze swojej strony powiem, że zamek brałem dla siebie, choć przy jego niskiej dostępności może rozważyłbym odsprzedaż (ale stety-niestety mam zawsze opory przed wypuszczaniem z rąk takich perełek, jak już je zdobędę).

Jeśli chodzi o ogólną analizę sytuacji, to należy pochwalić LEGO® za rozprawienie się z problemem dostępnościowym – możliwe, że wreszcie skończy się patologiczna sytuacja z wyprzedażą setów tuż po premierze. Trzeba to również wziąć pod uwagę przy pojawianiu się kolejnych oczekiwanych premier – to także moje zadanie. Co do Zamku, to uważam, że mimo wszystko warto zaopatrzyć się w niego niedługo, jeśli zależy Wam na szybkim objęciu go we władanie. W nocy na chwilę jego dostępność zmieniła się na zamówienie oczekujące, a stacjonarnie już zaczyna go brakować. Podejrzewam, że Duńczycy przygotowali solidny pierwszy nakład, ale on też może się niedługo skończyć, a – jak wiemy – “dodruki” to czasem kwestia nawet miesiąca czy dwóch.

Tak czy owak, ja czekam na swój Zamek, chociaż za jego złożenie i recenzję wezmę się dopiero po powrotu z urlopu.

REKLAMA:

17 thoughts on “Ranek po bitwie o Zamek

 1. marcin

  Godzinę temu był już status ‘chwilowy brak’.

 2. Sobik243

  Wstałem rano i bez problemu z kryjóweczką nabyłem metodą kupna 😉

 3. adham32

  We Wroclavi wczoraj o 21 (na zamknięciu) było 9 leśnych kryjówek, więc raczej poszło dzisiaj z Zamkami z rana 😉 – i dostawy raczej nie będzie.

 4. macaron

  Jest 20:00 i żadnej nadal dostępny z gratisem.

 5. sko

  można spokojnie powiedzieć, że zapas zamków jest wystarczający 😉

 6. jul9000

  zamki jeszcze są, ale kryjówki już się skończyły…

  1. sko

   true true, czyli założenie było jednak takie żeby leśnych nie dawać razem z polybagiem

 7. MK

  Zamek dostępny cały dzień, przez większość czasu dodatkowo z Kryjówką gratis, a mimo to zeszły dwie sztuki na Allegro za 2200 i 2400…

  1. lunia

   niektórzy nie patrzą na ceny, sam sprzedaje lego na allegro i mam wystawione 42123 mclaren’a za 320 zł gdzie normalnie bez problemu kupisz go za 180 na allegro i jest tego od groma no i na lego.com za 240, a wyobraź sobie, że wczoraj ktoś jednego kupił za te 320…

  2. Brewa

   Ludzie pozostali ludźmi 😉

 8. sko

  no i wskoczyło teraz 40515 jako gratis

 9. kas

  kiedy oni mają te zamki wysłać?

 10. KL0CKOVE

  4.08.22r. Zamek nadal dostępny na stronie, natomiast kryjówki brak 😁 Mi udało się kupić w dobrej cenie zamek z kodami rabatowymi. Zamek wyszedł mnie 1439,99 zł + kryjówka + punkty o wartości około 95 zł 😁 Więc jakieś 1145 zł za zamek jak sprzedam kryjówkę bo jedną dla siebie już mam ☺️ Także strzał idealny 😁 Powodzenia z polowaniem na zamki i odłożeniem na niego oszczędności 😂✌🏽

 11. Renata

  Czy leśne kryjówki mogą jeszcze wskoczyć w sklepie internetowym czy raczej nie ma na co liczyć? Pozdrawiam

  1. Brewa

   To był już raczej ostatni rzut.

 12. MrVain

  Janueszerka weszła bo kukle w zamek. Ale beka z kretynow

 13. Paweł

  Wczoraj tj. 4.08.22 robiłem zakupy we wroclavii i zamku już nie było, za to kryjówek było sporo.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.