Poradnik-LEGO-08.2022
Inwestowanie Poradniki Promocje Brewa 1057 wyświetleń

Poradnik zakupowy LEGO.pl: gratisy/premiery sierpnia 2022

Tuż za rogiem mamy 1 sierpnia 2022, a to wiąże się z nadejściem kolejnej dużej fali premier od LEGO®, jak również z akcją promocyjną z gratisami, która w tym miesiącu ewidentnie nakierowana jest na zainteresowanie nas nowymi zestawami. Jak zwykle przyszykowałem dla Was obszerny poradnik, który z natłoku nowości pozwoli wybrać te, które faktycznie opłaca się kupić na LEGO.pl (albo w LEGO® Stores) przy okazji najnowszych promocji z GwP.

Poradnik zaktualizowany na dzień 4.08, czyli po „zamianie” gratisów.

Ten poradnik będzie nieco inny niż zazwyczaj, bowiem jestem zmuszony skupić się w nim bardziej na konkretnych zestawach, jak również wskazać Wam kilka bramek zakupowych. Niestety, LEGO® poczyna sobie bardzo sprytnie i planuje swoją akcję tak, by nie „marnować” potencjału gratisów na zestawy, które „sprzedadzą się same”. Warto również zwrócić uwagę na kilka ewidentnych pułapek promocyjnych. Ale po kolei.

Chyba wszyscy wiemy, o jakim secie mowa…

UWAGA: jak zwykle ostrzegam, że poradnik pisany jest na podstawie NIEOFICJALNYCH informacji i pełne potwierdzenie wszystkich gratisów otrzymamy dopiero w poszczególnych datach startu. Oczywiście będę aktualizował go na bieżąco, ale zawsze powtarzam, że – poza zgromadzonymi poniżej informacjami – podczas zakupów musicie także używać głowy.

Gratisy na sierpień 2022 – ile zyskamy?

Oto, jakie „darmowe” zestawy przygotowało dla nas LEGO® w sierpniu:

 • W dniach 1-14.08.2022 ponownie otrzymamy 40567 Leśną kryjówkę za zakupy za kwotę 690 zł. Jej obecna wartość faktyczna to ok. 250 zł, ale zakładam, że po drugim rzucie może ona nieco spaść (choć za ok. rok spodziewam się wzrostu do co najmniej 300 zł). Kryjówka już wyszła i raczej nie wróci.
 • W dniach 4-30.09.2022 (czyli przez półtora miesiąca!) otrzymamy polybag 40515 Piraci i skarby – zestaw dodatkowy VIP (kwota graniczna: 230 zł). Niestety, trudno określić, jakim zainteresowaniem będzie się on cieszył i jaka będzie jego realna wartość. Cena katalogowa tego konkretnego zbioru części to 10 euro i dla potrzeb tekstu zakładam, że jego faktyczna wartość to ok. 50 zł. UWAGA: tu również będziemy musieli mieć status VIP na LEGO.pl!
 • W dniach 8-15.08.2022, za zakupy za kwotę 40 (185 zł?) dolarów z serii Super Mario otrzymamy set 30509 Drzewo Yellow Yoshiego. Jest to polybag. To oznacza jakieś 20-40 zł realnej wartości.
 • Wreszcie, w dniach 16.08-4.09 (chociaż pojawiły się plotki, że wcześniejfani DOTS, Friends i City otrzymają 40561 DOTS pojemnik na długopisy, o ile kupią coś z tych serii za 65 dolców (300 zł?). Mamy już zdjęcie tego zestawu i wiemy, że to set pudełkowy:;

UPDATE z 4.08: Wszystko po staremu, Kryjówka i Piraci się nie skumulowali… Warto jednak dodać, że:

 • Saszetka z pirackimi częściami zapewne dotrwa do kolejnej daty granicznej: 8.08, ale – bądźmy szczerzy – właściwie żadnego zestawu z serii Super Mario nie opłaca się kupować na LEGO.pl, więc ta „kumulacja” niewiele nam daje.
 • W przypadku kumulacji z setem pirackim, nowy gratis z DOTS zaczyna się robić wcale atrakcyjny, choć wymaga ostrożniejszych zakupów.

Podsumowując:

W niniejszym poradniku spisuję Wam zestawy, które opłaca się kupić z JAKIMKOLWIEK gratisem, co w praktyce oznacza wyłącznie sety ekskluzywne. Nacisk kładę więc przede wszystkim na zdobycie Leśnej kryjówki i/albo pakietu pirackich części.

Istnieje też szansa, że gratis z DOTS wejdzie wcześniej – jeśli tak będzie to, z racji na jego specyficzne warunki, trzasnę dla Was oddzielny, krótszy poradnik, skupiony na setach z konkretnych serii.

Sierpniowe gratisy – co kupić?

Po tym przydługim wstępie i analizach, przejdźmy do właściwego poradnika. W związku z licznymi premierami od LEGO®, postanowiłem wykopać przed szereg nowe zestawy, bo większości z Was może zależeć na tym, by zdobycie Kryjówki połączyć z zakupem oczekiwanych setów.

Standardowy disclaimer: niniejszy materiał nie jest poradą inwestycyjną, a wyłącznie pewnymi sugestiami, bazującymi na naszych osobistych przemyśleniach/analizach. Ewentualne decyzje dotyczące Waszych zasobów majątkowych podejmujecie na własną odpowiedzialność.

Premiery LEGO® na sierpień 2022:

Oto, które z sierpniowych premier na LEGO.pl opłaca się dziabnąć już 1 sierpnia (z uwagami). Wszystkie te zestawy możecie ze spokojnym sumieniem kupować bezpośrednio od Duńczyków, mając 99% pewności, że raczej później nie stanieją:

Do tego dochodzą zestawy, które 1 sierpnia wchodzą do sprzedaży i utrzymają swoją ekskluzywność przez okres 2-3 miesięcy, względnie zestawy, co do których nie mam pewności „dystrybucyjnej”. Te sety bierzcie tylko, jeśli NAPRAWDĘ bardzo chcecie złożyć je jak najszybciej. W ich przypadku ewentualny gratis może być później wart mniej niż rabat, który ostatecznie pojawi się podczas okresu dystrybucji. Czasem po prostu nie zaszkodzi zaczekać, jeśli aż tak Wam nie zależy.

 • Icons 10304 Chevrolet Camaro Z28 – tu pojawia się informacja, że zestaw będzie ekskluzywny dla LEGO.pl (i Storesów), ale taki sam status oficjalny ma choćby 10295 Porsche 911. W Polsce raczej zobaczymy go u kilku dystrybutorów.
 • Icons 10306 Atari 2600 – tu również wygląda na to, że ostatecznie będzie to zestaw ekskluzywny, choć u nas w kraju może się okazać, że trafi np. do Al.to, które lubi dobierać sobie do oferty sety „z branży” RTV.

Wszystkie pozostałe premiery z sierpnia 2022 lecą od razu do węższej bądź szerokiej dystrybucji i już teraz da się je znaleźć gdzieniegdzie z rabatami dochodzącymi do 20%. Zdecydowanie jest więc szansa, że niedługo będą jeszcze tańsze. Tu wymienię w szczególności pozostałe, nowe zestawy z Gwiezdnych Wojen, Marvel 76218 Sanctum Sanctorum (które już od paru dni dostępne jest z rabatem 200 zł) czy Marvel 76223 Nanorękawicę, która pojawiła się z rabatem 15% na Amazonie.

Galaktyczny Odkrywca jest już dostępny z rabatami

Pozostałe zestawy LEGO®:

Poniżej znajdziecie listę pozostałych setów, które opłaca się wziąć „pod” Leśną kryjówkę i „Piratów”, jeśli nie jesteście zainteresowani premierami. Zwyczajowo skupiam się tylko na setach, które są obecnie dostępne na LEGO.pl, ale tym razem nie dzielę ich na droższe i tańsze, bo podział ten zależy od gratisu, na jakim Wam zależy. Z listy wykluczone są również zestawy, których przejście do szerokiej dystrybucji przewiduję w niedalekiej przyszłości:

Chyba nie doczekamy się na szeroką dystrybucję hotelu…

To co? Będziecie coś łapać? Dajcie znać w komentarzach!

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Mamy nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

28 thoughts on “Poradnik zakupowy LEGO.pl: gratisy/premiery sierpnia 2022

 1. qwwwwqfegvr

  zasadzke na ferrix chce wziac ale czy ktos ode mnie kupi ten zestaw??

  1. Brewa

   Na ten moment, przy pełnej dostępności, pewnie tylko na Allegro ;).

   1. ffffff

    on jest exclusivem na lego shop i tylko tam jest

    1. Brewa

     Tak, tak – rzeczywiście nie uwzględniłem go w poradniku, ale już poprawiłem. Pewnie w drugim obrocie będzie droższy niż na LEGO.pl, więc dobry wybór :).

     1. hhhh

      a za ile bede mogl sprzeda kryjowke? i co jeszcze dodac? brickheadzy vader dodam i bedzie razem z zasadzka 470. Brakuje 220. Co najlepiej?

     2. Brewa

      Tak jak piszę w tekście, Kryjówka powinna polecieć za 200+ zł. Za kwotę 220 zł polecam dorzucić BrickHeadzów – możesz przecież wziąć kilka sztuk :).

 2. myks77

  Jak wyglada kwestia zwrotu zamówień z gwp? Co jeśli przy zakupie kilku zestawów i otrzymaniu gwp chciałbym jeden zwrócić?

  1. Brewa

   Zgodnie z regulaminem promocji, jeśli zwracasz zestaw i przez to schodzisz poniżej „salda” GwP to powinieneś oddać gratis – to w sumie oczywiste.

 3. Izi

  Wziąłbym coś z lego, ale nie bardzo wiem jak zrobić żeby dostać od nich FV? Czy jeśli napiszę do lego przed złożeniem zamówienia to dostanę FV? I czy jeśli dostanę FV to dostanę gratis też?

  1. Brewa

   Hej, na LEGO.pl nie ma możliwości otrzymania faktury VAT – przez ten serwis nie prowadzą sprzedaży dla przedsiębiorców, a wyłącznie konsumencką.

   1. Izi

    Hmm, w takim razie jak ktoś bierze na firmę to zakup lego.pl w ogóle się nie opłaca? W jaki sposób robisz, że zakupy tam mają dla Ciebie sens?

    1. Brewa

     Na inwestycję biorę stacjonarnie – tam normalnie dostajesz fakturę :).

     1. izi

      ahh i to rozwiązuje problem, dzięki!

 4. prefect

  „Warto jednak pamiętać, że w przyszłym miesiącu spodziewamy się ciekawego gratisu z serii HP, więc może warto zaczekać.” – link kieruje do lipcowych schodów, wiadomo coś na, czego więc dotyczy ta „zapowiedź”?

  1. Brewa

   Nieee – przy przenoszeniu po prostu nie wykasowałem tego zdania, wybacz 🙂

 5. Qubuz

  Dzięki za fajny poradnik. Mimo wszystko jednak liczę, że leśni ludzie dotrwają stacjonarnie do 4 sierpnia, bo jednak na polybagu z piratami zależy mi bardziej, a leśni ludzie byli by miłym dodatkiem przy planowanych zakupach 😉

  1. Brewa

   Stacjonarnie jest na to szansa, w Poznani ostatnio chyba była prawie przez tydzień.

 6. Miki

  O której godzinie naszego czasu jutrzejsze premiery (nie GWP) pojawią się w internetowym sklepie Lego? Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Brewa

   Najprawdopodobniej o 00:00 lub o 1:00 :).

 7. qwer

  w regulaminie jest zapis o jednym zestawie promocyjnym na jedno gospodarstwo domowe da radę to jakoś obejść jeśli chce zrobić drugie zamowienie z gratisem? idąc tym tokiem rozumiem, że jeśli zamówienie przekroczy 1400 to i tak dostane tylko jeden gratis.

  1. Brewa

   W 90% przypadków LEGO dośle ci drugi gratis, ale niestety zawsze jest ryzyko, że zweryfikują :.

 8. ffffff

  czy titanic wzrosnie w cenie w polsce?w usa dzis wzrasnal o 50$

  1. Brewa

   Raczej nie – u nas ta podwyżka miała miejsce parę miesięcy temu, a rynek USA musi nadrobić, stąd różnice.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.