Nowości Brewa  

10305 Zamek już dostępny dla VIP-ów!

Punktualnie o 1:00 mocno oczekiwany set 10305 Zamek rycerzy herbu Lew wpadł na LEGO.pl z dostępnością aż 3 sztuk na konto VIP (oraz z Leśną kryjówką w gratisie!). Serwery LEGO.pl również zdały egzamin, bo strona nie przywiesiła się nawet na sekundę. Ja już zabezpieczyłem swoją sztukę i lecę spać, a wy dajcie znać, jak tam u Was. Jestem bardzo ciekaw, jak szybko set wpadnie w Polsce na back order

REKLAMA:

20 thoughts on “10305 Zamek już dostępny dla VIP-ów!

 1. eMTe

  Mam!!! Kolejna kryjówka też wpadła.

 2. Mathias21

  też mam, teraz o 5:30 jeszcze bez problemu

 3. Kris

  tym razem nie zawiodła także ilośc dostępnych pudełek: o 7:00 nadal bez problemu kupimy Zamek + kryjówkę w gratisie! chyba jednak 1900 zł mocno ograniczyło część “fliperów” 😉

  1. Mike

   Kwota to jedno. Ilość jaką wyprodukowali na nasz rynek to drugie. 3 sztuki na konto??? To naprawdę dużo jak na lego. Obstawiam, że po pierwszym “zachwycie” nagle zabraknie chętnych na zakup i lego po jakimś czasie zmieni dystrybucję.

 4. R32

  Spokojnie Panowie…ilość ilością ale Lego prędzej czy później się przytka…Odrobina cierpliwości, przyjdzie styczeń -luty a podaż zestawu będzie mocno ograniczona i wtedy przyjdzie dobra pora na odsprzedaż.
  Nie wierzę, że przy ogromnym zainteresowaniu Lego będzie dysponować olbrzymią ilością zestawu…to byłoby wręcz precedens w ostatnim czasie. Z drugiej strony przyzwyczailiśmy się do problemów z dostępnością a przecież czasy “COVIDOWE” i z tym związane konsekwencje mamy już przecież w dużej mierze za sobą…
  Możliwości Lego muszą być większe niż te 1,5 roku temu.

  1. Brewa

   Tak, dokładnie – to niestety jest ten czynnik losowy, który trudno przewidzieć.

 5. R32

  Natomiast w kontekście tego co piszę MIke…przyznam, ze taki niepokojący dla inwestorów scenariusz też jest realny…
  Nie powiem ale od rana nad zamkiem unosi się lekki smrodek szerszej dystrybucji…
  Będziemy się z ciekawością przyglądać rozwojowi zdarzeń. Uwidzimy jak mawiali starożytni górale.

  1. Brewa

   Nie sądzę. LEGO nie ma interesu w zwiększaniu dystrybucji popularnych zestawów – raczej nie mają problemów z płynnością, a przeciwko takiemu stanowi rzeczy świadczy sytuacja z Hotelem butikowym, który dostępny na LEGO.pl jest stale, a już chyba pożegnaliśmy się z marzeniami o jego wejściu do szerokiej.

 6. bar

  a dzisiaj jeszcze wchodzi druga promocja, ciekawie, ciekawie, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, lego trochę zawaliło z ilością zestawów dostępnych dla pojedynczej osoby

  1. Brewa

   Kolejna promka wchodzi jutro ;).

 7. Korba

  Aż się wzruszyłem. Zamek dostępny bez problemu, DeLorean wrócił, gratis trzyma się na stanie już trzeci dzień. Czy to sen, czy cofnąłem się w czasie to 2019-go?

  1. Brewa

   Skoro DeLorean wrócił… 😉

 8. Wieśniak

  Strasznie mnie rozśmieszyłeś stwierdzeniem, że “serwery zdały egzamin”. Po czym wznosisz? Masz jakieś statystyki? Wg mnie było całkiem odwrotnie – brak chętnych do zakupu. Jest godzina 18, a ja nadal mogą kupić zamek z gratisem. Zamek jest mocno przeceniony (0,42zl/klocek). Tak wiem, wiem – zaraz mi odpowiesz, że tak się nie przelicza, bo dużo figurek itd. Chciałbym zauważyć, że zamek z creatora (31120 – 1426elementy)można było kupić za 250zl. 3 x taki set i mamy świetny zamek moc za 750 i prawie taka samą liczbę klocków. Ten set jest niczym innym jak gra na sentymencie i wcześniej, czy później wejdzie do szerokiej dystrybucji, bo musi się sprzedać w “x” ilościach, bo nie po to LEGO stawia tyle fabryk 🙂 a gadki o brakach/zerwanych łańcuchach dostaw w przypadku LEGO to tylko kwestia podbicia ceny przez sztuczne argumenty.

  1. Brewa

   Obawiam się, że mylisz się w wielu sprawach. Statystyk sprzedaży jeszcze nie mam, ale będę miał częściowe; wiem, że na pewno nie sprzedało się go mało. O tym samym świadczy wyczerpanie się zapasów stacjonarnych. LEGO nie musi wprowadzać setów do szerokiej dystrybucji, bo planuje sprzedaż z ZAŁOŻENIEM konkretnej dystrybucji i pod nią planuje podaż – to nie jest tak, że robią te zestawy na bieżąco. Tworzony jest jeden nakład i dopiero na podstawie sprzedaży podejmowana jest decyzja o ewentualnym kolejnym. Jeśli dany set się nie sprzedaje, to po prostu nie jest “dodrukowany” – LEGO wszystko jedno, na czym zarobi hajs, więc jeśli coś się nie sprzedaje, to jest zastępowane czymś innym.

   1. Wieśniak

    “Nie sprzedało się go mało” – na razie są to tylko Twoje przypuszczenia. Nie chcę zakładać, ale ciekaw jestem ile mieli szt. w sklepie stacjonarnym. Po rozmowach na innych formach wynika, że dużo osób odpuściło set z racji ceny – nawet w przypadku dodatkowego zestawu i pkt VIP. To na czym będą zarabiać jak nie na secie rocznicowym, grającym na emocjach z serii Castle? Ja mam całkowicie inne odczucie – set trafi z czasem do szerokiej dystrybucji i tam zacznie się sprzedawać. Historia już zna takie przypadki.

    1. Brewa

     W sklepach stacjonarnych mieli po ok. 20 sztuk. Co do moich danych – czekam aż spłyną i pewnie zrobię jakieś podsumowanie.

     1. Wieśniak

      Aktualnie nadal można kupić zamek w ilości 3szt. Faktycznie około 20szt. było stacjonarnie- sam Brodaty Grek potwierdził, że we Wrocławiu było 18szt. Co do danych czekam z niecierpliwością. A co LEGO dalej będzie robić z tym zestawem to tylko oni sami wiedzą. Ja oczywiście mogę się mylić.

 9. Cochise

  Ja robię zwrot jak mi dojdzie zamek, który zamówiłem dzisiaj. Natomiast dzisiaj po północy robię nowe zamówienie, z kolejnym gratisem. Wątpiłem że Leśna Kryjówka doczeka ale teraz jestem już pewny.

  1. Stanek

   No i nie doczekała 😉

   1. eMTe

    Dobrze, że złapałem dwie, a nawet trzy wliczając pierwszy rzut 🙂

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.