LEGO-gratisy-wielkanoc-2022
Inwestowanie Poradniki Promocje Brewa 764 wyświetleń

Poradnik zakupowy: gratisy wielkanocne 2022 na LEGO.pl

W dniach 25.03-16.04.2022 na LEGO.pl (oraz w sklepach stacjonarnych marki) obowiązuje nowa promocja z gratisami. W tych dniach do wyjęcia są aż dwa trzy zestawy bonusowe:

 • 40527 Kurczaki wielkanocne – nowy zestaw z granicą zakupową na poziomie 300 zł – ich cena katalogowa to 59,99 zł;
 • 30583 Zając wielkanocnypolybag z granicą zakupową ustaloną na 185 zł. Jego cena katalogowa to 16,99 zł.

Trzecim zestawem, który możemy zdobyć (ale tylko w dniach 25.03-7.04) jest – ponownie – Zabytkowa taksówka. Otrzymamy ją tylko przy zakupie zestawów z miniserii budynków modułowych. Biorąc pod uwagę ich obecne ceny na rynku, ten deal opłaca się obecnie wyłącznie w przypadku setu 10297 Hotel butikowy. Wartości nadpłaty do pozostałych raczej nie zrekompensuje.

LEGO-40532
Jeśli do tej pory jej nie macie, to może być ostatnia okazja…

Wszystkie promocje można ze sobą łączyć, co oznacza, że po wydaniu 310 zł otrzymamy dwa gratisy, a w przypadku kupna jakiegokolwiek modulara wszystkie trzy.

Wartość rynkową powyższych zestawów (nie licząc Taksówki) oceniam na ok. 100 zł. Kurczaki na rynku wtórnym szybko powinny osiągnąć cenę ok. 75-80 zł, a zając powinien „latać” za ok. 20 PLN. Tym sposobem przy zakupach za minimalną kwotę 310 zł otrzymujemy około 30% „rabatu”, a to bardzo przyzwoity wynik.

Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach, na LEGO.pl i w sklepach marki opłaca się kupować przede wszystkim zestawy ekskluzywne, a w drugiej kolejności – ciężko dostępne i takie, które jeszcze przez dłuższy czas pozostaną w dystrybucji wyłącznościowej.

Przygotowując poniższy poradnik skoncentrowałem się więc na zestawach:

 • będących w ofercie LEGO.pl ze statusem „Dostępny”;
 • najtańszych (lup prawie najtańszych) na LEGO.pl;
 • takich, których cena raczej już nie zjedzie poniżej katalogowej;
 • względnie takich, których przez dłuższy najprawdopodobniej czas nie kupimy z rabatem wyższym niż 100 zł.

W pierwszej kolejności zajmijmy się setami, które pozwolą nam „z wejścia” uzyskać oba gratisy:

Zestawy z ceną +/- 300 zł:

Logicznym jest, że im bliżej kwoty 300 zł się znajdziemy, tym większy będzie nasz potencjalny „rabat”. Poniższe zestawy niemal idealnie spełniają to założenie:

Szachy czarodziejów wróciły na LEGO.pl

Droższe zestawy pod gratisy:

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z gratisami wyciągnąć nieco droższe (lub bardzo drogie) sety, które kupimy w ten sposób z jakimkolwiek rabatem:

Młot Thora na ten moment ciągle opłaca się kupić „u źródła”

Zestawy „do pary”/ „dopchania” koszyka:

Wreszcie, czas na listę zestawów, którymi możecie dobić do kwoty 300 zł, jeśli macie już Wasze typy zakupowe, ale nie przekraczają one limitu. Wyraźnie wskazuję również sety, których dwie sztuki gwarantują gratis, bowiem popularną metodą zakupów wśród AFOLi jest formuła 1+1:

Przyzwoity traktorek nadal jest setem ekskluzywnym

Premiery na kwiecień 2022:

Na koniec sprawdźmy jeszcze, czy z zakupami warto czekać do początku kwietnia.  Oto krótki przegląd:

 • Nowe zestawy z Jurassic World wchodzą na rynek 17.04, a więc w ogóle nie załapią się na promocję.
 • Zestawy z Gwiezdnych Wojen będące obecnie w przedsprzedaży wejdą po dniu premiery do szerokiej dystrybucji, więc nie będzie to specjalnie opłacalny strzał.
 • Nowe marvelowskie Brick Sketches (Iron Man i Miles Morales; oba po 79,99 zł) będą setami ekskluzywnymi, a więc można je rozważyć.
 • Nowe mechy Marvela to z kolei sety szerokiej dystrybucji, więc nie bardzo ma to sens. Wyjątkiem w tym względzie może być zestaw 76219 Bitwa mechów Spider-Mana i Zielonego Goblina (89,99 zł), który najprawdopodobniej będzie zestawem ekskluzywnym.
 • Blister Marvel 40525 Bitwa z „Końca gry” (69,99 zł) będzie na pewno setem ekskluzywnym i to może być niezły wybór.
 • Marvel 76208 Kozia łódź (239,99 zl) ma niepewną datę wydania w Polsce, ale ma być – podobno – dostępna w szerokiej dystrybucji, a więc brałbym tylko w wypadku, w którym bardzo by mi na niej zależało.
 • Wreszcie, Creator Expert 10300 Wehikuł czasu z Powrotu do przyszłości (799,99 zł) to premiera, na którą wiele osób czeka z zapartym tchem. Przypomnę jednak, że ten zestaw w okolicach wakacji (lipiec) trafi do szerokiej dystrybucji, a wtedy jego cena powinna dość znacznie spaść.
LEGO-10300
Na DeLoreana można chwilę poczekać… chociaż nie wiem, czy sam dam radę
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.