LEGO DOTS - makieta
Analizy Brewa 536 wyświetleń

Nowe zestawy z DOTS w służbie makiety?

Od czasu do czasu zdarza się, że w mniej „dorosłych” seriach LEGO® pojawiają się elementy, które mogą wydatnie poprawić estetykę naszych makiet czy custom buildów. Przeglądając zapowiedzi na marzec 2022, natknąłem się na dwa nowe klocki, które mogą może nie tyle zrewolucjonizować, ale na pewno ułatwić makieciarzom kładzenie krawężników czy ozdabianie fasad i dachów budynków.

Mowa dokładnie o tych elementach:

Nowe klocki znajdziemy w nadchodzącym secie 41951 Tablica ogłoszeń. Elementy mają wysokość 2/3 klocka i są „przedłużeniem” klocka 1×1 o tym samym, zaokrąglonym na górze kształcie. W zestawie 41951 znajdziemy tak zaokrąglone klocki 1×4 (20 sztuk) oraz narożniki 2×2 (4 sztuki) – oba w kolorze białym. Nie muszę chyba tłumaczyć, jak ładnie wyglądałyby białe krawężniki ułożone z tych elementów lub zaokrąglone zwieńczenia dachów customowych budynków. Przydadzą się także na elewacjach. Nugatowy budynek z zestawu z zestawu 10270 Księgarnia mógłby wyglądać lepiej, gdyby użyć szarych „czwórek” zamiast „jedynek”, zawsze wymagających drobiazgowego wyrównywania, jeśli zależy nam na estetyce konstrukcji:

Parę kompletów klocków 1×4 zrobiłoby robotę

Niestety, na razie otrzymujemy nowe klocki tylko w dwóch wariantach kolorystycznych. Drugim jest nieco mniej uniwersalny jasnoniebieski z zestawu 41952 Duża tablica ogłoszeń. Tu znajdziemy aż 36 klocków 1×4 i wciąż tylko 4 narożniki 2×2.

Świetnie byłoby któregoś razu znaleźć te nowe elementy na „ściance” – zwłaszcza narożniki, dla czterech sztuk których nie bardzo opłaca się kupować cały zestaw za 90 zł (czy może 60 zł parę miesięcy po premierze). Jeszcze lepiej byłoby otrzymać nowe klocki w „budynkowych” kolorach, w tym zwłaszcza w jasnoszarym. Brałbym je na kopy. Na razie jednak zostanie nam co najwyżej korzystanie z oferty Bricks and Pieces na LEGO.pl (które niebawem zostanie połączone z Pick-a-Brick).

Wreszcie, chciałem zwrócić Waszą uwagę także na ostatni zestaw DOTS z marcowych premier. W 41950 Rozmaitości DOTS – literki znajdziemy dokładnie to, co obiecuje LEGO®: masę kolorowych tilesów, z których bez trudu ułożymy różnorodne napisy. Ja na pewno zaopatrzę się w co najmniej jeden, żeby nie musieć dłużej kombinować takich „koszmarków” z tego, co mam pod ręką:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.