Plotki ploteczki LEGO - 12-18.04.2021
Niepotwierdzone Wycofywanie Zapowiedzi Brewa 784 wyświetleń

Plotki i ploteczki 12-18.04.2021

Poniżej znajdziecie zbiór „mniejszych” wiadomości dotyczących LEGO® z tygodnia 12-18.04.2021 roku. Zbieram tu wszystkie informacje na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć, ale jednocześnie znaczące o tyle mniej, że nie warto im jeszcze poświęcać oddzielnego wpisu. I tak:

Pamiętajcie też, część poniższych informacji to na razie wyłącznie plotki i należy je traktować z dużą dozą dystansu. Aktualizacje tekstu (ostatnia: 18.04.2021, godz. 21:00) jak zwykle będę zaznaczał na zielono.

  • W niedzielę 18.04 na powierzchnię internetu wypłynęła plotka, zgodnie z którą we wrześniu tego roku mielibyśmy dostać od LEGO® duży model DeLoreana z filmowej serii Powrót do przyszłości (numer: 10290; cena: ok. 130 dolców). Pomijając fakt, że sam jestem fanem tej serii i bardzo chciałbym, żeby pogłoski okazały się prawdą, to nie jest to aż tak nieprawdopodobne. W serii Creator Expert widzieliśmy już samochód Jamesa Bonda czy Ecto-1, a dodatkowo duńska marka prawdopodobnie nadal posiada licencję do używanie marki Back to the Future, zdobytą przy okazji wydawania zestawu CUSOO 21103 (niezbyt udanego zresztą). Jeśli set faktycznie ujrzy światło dziennie, to najprawdopodobniej pozwoli nam zbudować wszystkie trzy wersje kultowego samochodu/wehikułu czasu.
  • Wygląda na to, że w najbliższym czasie doczekamy się nowego zestawu startowego do serii Super Mario. Spekuluje się, że bohaterem nowego pakietu podstawowego będzie Luigi, co zdecydowanie miałoby sens.
  • Coraz więcej wieści pojawia się na temat rzekomego zestawu 75308 R2-D2. Wiemy już, że w secie otrzymamy minifigurkę R2-D2, a sam model będzie wyposażony w sporo ukrytych funkcji, podobnie jak jego poprzednia wersja. Dwoma nowymi ma być wysuwany peryskop oraz możliwość ukrycia w R2 miecza świetlnego. Zakłada się, że premiera zestawu ma nastąpić 1 maja, w ramach celebracji dnia Gwiezdnych Wojen (który obchodzimy 4 maja).
  • W poniedziałek dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały dwie ostatnie „złote” figurki z serii NINJAGO. Złota Nyia pojawi się w zestawie 71753 Ognisty smok Kaia, a złoty Zane – w 71739 Ultrasoniczny jeździec. Oba sety będą nawiązywać do 15. sezonu popularnej kreskówki z ninja w roli głównej.
Złota Nyia i Złoty Zane
  • Dość ważną, ale jeszcze niepotwierdzoną dostatecznie plotką jest informacja, że w lutym 2022 roku ostatecznie pożegnamy się w popularnymi płytkami bazowymi, dobrze znanymi przez kolekcjonerów budynków modułowych czy większych budynków z innych serii. Nie była by to decyzja zaskakująca, zważywszy na zeszłoroczne wycofanie starego systemu dróg, ale stawia nas ona przed pytaniem, jak z tym problemem poradzą sobie nowe modulary (chodzi głównie o możliwość łączenia starszych i nowych budynków). Od dawna wiadomo, że LEGO® wolałoby skupić całość produkcji w swoich fabrykach, a używane od dawna płytki bazowe są jednym z niewielu elementów, które nie spełniają tego warunku. Jeśli więc macie braki w zakresie „płytko-bazowym”, to sensownie będzie je uzupełnić jak najszybciej…
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.