LEGO 10295 - Porsche 911
Analizy Nowości Promocje Brewa 738 wyświetleń

Porsche 911 dostępne, ale zapomnij o prezencie…

Użytkownicy ze statusem VIP (uzyskasz go rejestrując się tutaj) mogą już kupić nowy zestaw 10295 Porsche 911 z serii Creator Expert w oficjalnym sklepie LEGO®. Problem polega na tym, że zajawiane wcześniej zestawy prezentowe rozeszły się prawdopodobnie krótko po północy.

Jak już pisałem, model kosztuje 599,99 zł i do 1 marca będzie dostępny wyłącznie w przedsprzedaży na LEGO.com. Niestety, w tym momencie jedynym plusem wcześniejszego zakupu będzie to, że po prostu otrzymacie set wcześniej. Zagraniczne portale dotyczące LEGO® już wczoraj informowały, że kwestia prezentu dla VIP-ów boryka się z problemami logistycznymi. Przykładowo, w USA jest on na razie w ogóle niedostępny, bo… nie dopłynął na miejsce.

Wygląda na to, że także u nas pojawił się jakiś problem. Prezenty zazwyczaj rozchodzą się dość szybko, zwłaszcza jeśli są atrakcyjne. W tym konkretnym przypadku musieliśmy mieć jednak do czynienia z ekstremalnie małą ilością. Model Porsche jest dość drogi i jest dostępny od północy, także na zestaw gratisów załapali się tylko ci, którzy dokonali zakupu jako pierwsi. Jest to tym dziwniejsze, że tak naprawdę pakiet prezentowy nie jest jakąś totalną bombą: to głównie certyfikat i skórzany (?) portfelik na karty kredytowe. Nawet przy dobrych wiatrach trudno oczekiwać, ze ten zestaw gadżetów osiągnie jakąś szaloną wartość kolekcjonerską, zwłaszcza w oderwaniu od samego Porsche 911.

LEGO® Porsche 911 - prezent VIP
Taki pakuneczek odbiorą jedynie najszybsi…

Skoro prezent „odpadł”, to na ten moment niespecjalnie opłaca się kupować Porsche 911 u źródła. Model najpewniej już wkrótce trafi do szerzej dystrybucji, co doprowadzi do spadku jego ceny (zakładam, że co najmniej o 100-150 zł w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy), a ta utrzyma się na dobrym poziomie przez co najmniej 1,5-2 lata (czyli przez cały okres oficjalnej sprzedaży setu). Ja osobiście już od dłuższego czasu wahałem się, czy opłaca się „dopłacać” do „darmowego” prezentu, ale w tym momencie mówię „pas”, bo wcześniejszy zakup całkowicie stracił dla mnie sens… No, może pomijając to, że jego recenzję przeczytacie na blogu nieco później.

Z zakupem warto wstrzymać się co najmniej do 1 marca z jeszcze jednego powodu. Zgodnie z plotkami (na razie niepotwierdzonymi), tego dnia do sklepów LEGO® trafi nowy, atrakcyjny gratis, o którym pisałem tutaj. Jeśli zależy Wam na samolocie Amelii Earhart, to tym razem warto poczekać przed komputerem do północy 28 lutego i dokonać zakupów jak najszybciej. Mam przeczycie, że ten gratis również rozejdzie się bardzo szybko.

Na koniec pytanie, czy zestaw gadżetów Porsche jeszcze wróci na LEGO.com. Jest na to szansa, biorąc pod uwagę jego małą ilość początkową (bo może „dowiozą”), ale szczególnie bym na to nie liczył. Tak czy owak, chyba lepiej zaczekać i się przekonać, niż kupować Porsche 911 na pałę i potem pluć sobie w brodę. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by pierwszy nakład modelu miał rozejść się równie szybko, co gratisy do niego.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.