LEGO 10295 - Porsche 911
Promocje Zapowiedzi Brewa 1134 wyświetleń

LEGO® 10295 Porsche 911 oficjalnie zaprezentowane!

Mamy to! Okazuje się, że wcześniejsze plotki okazały się prawdą i już 1 marca (choć nie do końca – czytajcie dalej!) w oficjalnym sklepie LEGO® będzie można zamówić najnowszy model samochodu z serii Creator Expert (nazwa Vehicle Collection nie pojawiła się jeszcze oficjalnie). Będzie to model Porsche 911!

Co wiemy o nowym „autku”? Zestaw nosi numer 10295 i składać się będzie z 1458 klocków. Złożone będzie mieć wymiary 35,5x16x10,8 cm i – całe szczęście – pozbawione będzie naklejek. Zestaw będzie kosztował 599,99 zł i możecie go już podejrzeć w oficjalnym polskim sklepie LEGO®. Tam też znajdziecie zwariowaną ilość zdjęć nowego modelu, więc ja poniżej pokażę tylko wybrane oraz oficjalną video-prezentację:

Co ważne, model będziemy mogli złożyć na jeden z dwóch sposobów, przy czym oba buildy przedstawić będą Porsche 911, tyle że w innych wersjach:

  • Pierwsza wersja to Porsche 911 Turbo, będąca wersją „bazową” z szerszą tylną osią i spolierem.
  • Druga wersja to Porsche 911 Targa, różniąca się od bazowej inną konstrukcją dachu (będzie to wersja cabrio) i całej tylnej części przyokiennej, jak również pozbawiona spoilera. „Zwężenie” osi uzyskamy tu prawdopodobnie poprzez zdjęcie dystansów kół (które zmienimy na inne) i zmianę nadkoli na wersję subiektywnie „biedniejszą”. Widać również różnicę w konstrukcji wydechu. Targa była wersją bardziej miejską i mniej usportowioną.
LEGO® Porsche 911 Turbo - bokLEGO® Porsche 911 Targa - bok
Tu możecie porównać sobie obie wersje

Obie wersje dysponować będą kompletem otwieranych drzwi, otwieraną maską i klapą silnika oraz częściowo ruchomymi, „skórzanymi” siedzeniami. Wersja Targa będzie posiadać zdejmowany dach stały, który będzie można zdemontować i schować pod maskę (pamiętajmy, że ta fura ma silnik z tyłu).

Ale to nie wszystko!

Porsche 911 w wersji dla VIPów

Jeśli jesteście członkami programu LEGO® VIP, to zestaw 10295 Porsche 911 będziecie mogli zamówić wcześniej, bo już 16 lutego. Jeśli tak zrobicie, to w prezencie otrzymacie dość niestandardowy zestaw prezentów, na który składać się będą:

  • certyfikat (co na nim będzie? Prawdopodobnie jakieś potwierdzenie, że zestaw był kupiony w „przedsprzedaży”).
  • etui na karty kredytowe z logo LEGO® i Porsche (żeby wszyscy wiedzieli, na co wydajecie większość pieniędzy).
  • cztery karty okolicznościowe przedstawiające złożony model.
LEGO® Porsche 911 - prezent VIP
LEGO® Porsche 911 – prezent VIP

Warto tu ostrzec, że pakiet prezentowy pewnie szybko się skończy, więc kolekcjonerom radzę działać szybko (ustawcie się za mną w kolejce).

Okiem AFOLa:

Co tu dużo mówić – ja się jaram, tym bardziej że Średniowieczna kuźnia ostatecznie wylądowała w oficjalnym sklepie LEGO® bez dedykowanego prezentu. Mój plan na ten moment to przeczekać nieco kuźnię i skorzystać z promocji na nowe Porsche, nawet jeśli będzie to oznaczało przepuszczenie okazji na gratisy z pierwszej połowy lutego. Trudno uznać je za super atrakcyjne…

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.