Vidiyo - okładka
Zapowiedzi Brewa 136 wyświetleń

LEGO® VIDIYO™ – wiemy już (prawie) wszystko!

Jestem przekonany, że na premierę LEGO® VIDIYO™ czekacie mniej więcej tak niecierpliwie jak ja (czyli prawie w ogóle), ale z kronikarskiego obowiązku wypada wspomnieć, że dzięki oficjalnej informacji od LEGO® wiemy już znacznie więcej o tej serii.

Nie będę tu przepisywał całego komunikatu prasowego i pokuszę się wyłącznie o podsumowanie najważniejszych wiadomości, jak również o podpięcie oficjalnego “trailera” serii oraz kilku zdjęć.

  • Tak jak można się było spodziewać (pisałem o tym tutaj), VIDIYO™ to kolejna seria, która będzie usiłowała połączyć świat fizyczny i świat online za pomocą specjalnej aplikacji.
  • Aplikacja – oczywiście w 100% przyjazna i bezpieczna dla dzieci – będzie swoistym Tik Tokiem, który umożliwi Waszych pociechom (a może także Wam?) nagrywanie teledysków i shortów muzycznych, w których występować będą minifigurki z serii VIDIYO™.
  • Aby to wszystko działało, trzeba będzie za pomocą aplikacji przeskanować odpowiednią figurkę w otoczeniu tzw. BeatBits. BeatBits to tilesy 2×2 z nadrukowanymi specjalnymi wzorami, wyłapywanymi przez aplikację. Zeskanowanie odpowiedniego wzoru umożliwi “odpalenie” w aplikacji odpowiedniego efektu – wizualnego, muzycznego bądź ruchowego, a korzystające z apki dziecko będzie mogło nagrać to wszystko i udostępnić na moderowanej platformie VIDIYO™.

Wszystko to utrzymane jest w kolorowej, “bombastycznej” tonacji, więc generalnie wygląda to miło i sympatycznie. Ja osobiście jestem sceptyczny, bo mam wrażenie, że młodsi członkowie społeczeństwa już dawno się połapali, że łatwiej i szybciej (no i taniej) jest nagrywać siebie z filtrami niż jakiekolwiek kreacje. Rzecz jasna, taki obrót spraw były na pewno bezpieczniejszy dla prywatności dzieciaków, ale fakt pozostaje faktem.

Nie dywagując jednak dłużej nad sensownością LEGO® VIDIYO™, rzucam Wam na pożarcie wzmiankowany wcześniej “trailer” serii oraz kilka zdjęć:

REKLAMA:

3 thoughts on “LEGO® VIDIYO™ – wiemy już (prawie) wszystko!

  1. […] sieci pojawiły się pierwsze przecieki minifigurek do serii VIDIYO™, która ma mieć premierę już niebawem. Wygląda na to, że w ramach serii samych postaci […]

  2. […] VIDIYO™, skierowana raczej do młodszych fanów LEGO®. Więcej informacji o serii znajdziecie tutaj oraz na oficjalnej stronie LEGO®. Na ten moment wiemy, że w pierwszej fali VIDIYO™ znajdziemy 6 […]

  3. […] VIDIYO™, skierowana raczej do młodszych fanów LEGO®. Więcej informacji o serii znajdziecie tutaj oraz na oficjalnej stronie LEGO®. W pierwszej fali VIDIYO™ znajdziemy 6 zestawów w cenie […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.