LEGO plotki i ploteczki 18-24.01.2020
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 741 wyświetleń

Plotki i ploteczki 18-24.01.2021

Poniżej znajdziecie zbiór „mniejszych” wiadomości dotyczących LEGO® z tygodnia 18-24.01.2021 roku. Zbieram tu wszystkie informacje na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć, ale jednocześnie znaczące o tyle mniej, że nie warto im jeszcze poświęcać oddzielnego wpisu. I tak:

Pamiętajcie też, że poniższe informacje to na razie wyłącznie plotki i należy je traktować z dużą dozą dystansu.

  • 23 stycznia pojawiła się plotka, że LEGO® być może planuje wydanie drugiego zestawu na licencji Friends (chodzi o serial, a nie o wiadomą serię). Wyniki sprzedażowe 21319 Central Perk są na tyle dobre, że marka faktycznie może zechcieć iść za ciosem. Czego możemy się spodziewać? Prawdopodobnie mieszkania Moniki lub chłopaków z naprzeciwka (stawiałbym na to pierwsze), bo żadna inna lokalizacja nie jest na tyle charakterystyczna, by robić z niej zestaw.
  • Źródło stojące za wcześniejszymi przeciekami dotyczącymi Colosseum oraz nowej wersji ECTO-1 donosi, że jednym z zestawów wydanych w 2021 może być kolejny stadion, podobny do 10272 Old Trafford. Jest też szansa, że będzie to po prostu kolejny duży model w mikroskali, ekskluzywny dla sklepów LEGO®.
  • To samo źródło przypuszcza, że kolejnym setem planowanym na 2021 ma być model Titanica, co jednak mi osobiście nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, zważywszy na los, jaki spotkał statek. Pożyjemy, zobaczymy…
  • Mamy już pierwsze, niepotwierdzone oficjalne na temat kolejnego nadchodzącego zestawu z LEGO® IDEAS. 18.01 (czyli w Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka) pewien kanadyjski sklep „zajawił” set związany z tym bohaterem. Mamy numer (21326) oraz wstępną cenę na poziomie 90-95 euro, nie znamy natomiast ilości części, choć tu szacunki wskazują około 1260 klocków. Premiera zestawu przewidywana jest na kwiecień 2021 roku (w lutym mamy dostać Średniowieczną kuźnię).
Projekt zestawu 21326 – nie jest to finalny produkt
  • Przewiduje się również, że kolejnym zestawem wydanym w ramach IDEAS będzie maszyna do pisania, ale pamiętajmy, że w kolejce czeka jeszcze 5 kolejnych projektów: Seinfield, dom rodziny Kevina z Home Alone, globus oraz Stratocoaster. Ten ostatni załapał się do wydania niejako walkowerem, w wyniku wygrania odrębnego konkursu na platformie.
  • W związku z oficjalną zapowiedzią Średniowiecznej kuźni, a konkretniej – z Designers video z nią związanym – pojawiły się spekulacje co do ewentualnego gratisu, który mógłby być dodawany do niej podczas zakupu w oficjalnym sklepie LEGO®. Na wycinku video widać w pewnym momencie miniaturowy model zamku, który według niektórych może być mini-wersją zestawu 6074 (reedycja jako 10039). Zupełnie szczerze, uważam że to całkiem możliwe, bo to właśnie ten zamek sprawił, że rycerze z charakterystycznym ptakiem na tarczy zaczęli być nazywani Black Falcons. Obecność podobnego GwP sprawiłaby, że wiele osób przemyślałoby zakup Kuźni tuż po premierze, a nie po odczekaniu do spadku cen (w tym też, niestety, ja).
Plotka - mini-prezent do średniowiecznej Kuźni?
Czy wraz ze Średniowieczną kuźnią otrzymamy miniaturowy zamek? Wygląd by się zgadzał…
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.