LEGO plotki i ploteczki 18-24.01.2020
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 218 wyświetleń

Plotki i ploteczki 18-24.01.2021

Poniżej znajdziecie zbiór „mniejszych” wiadomości dotyczących LEGO® z tygodnia 18-24.01.2021 roku. Zbieram tu wszystkie informacje na tyle ważne, że warto o nich wspomnieć, ale jednocześnie znaczące o tyle mniej, że nie warto im jeszcze poświęcać oddzielnego wpisu. I tak:

Pamiętajcie też, że poniższe informacje to na razie wyłącznie plotki i należy je traktować z dużą dozą dystansu.

  • 23 stycznia pojawiła się plotka, że LEGO® być może planuje wydanie drugiego zestawu na licencji Friends (chodzi o serial, a nie o wiadomą serię). Wyniki sprzedażowe 21319 Central Perk są na tyle dobre, że marka faktycznie może zechcieć iść za ciosem. Czego możemy się spodziewać? Prawdopodobnie mieszkania Moniki lub chłopaków z naprzeciwka (stawiałbym na to pierwsze), bo żadna inna lokalizacja nie jest na tyle charakterystyczna, by robić z niej zestaw.
  • Źródło stojące za wcześniejszymi przeciekami dotyczącymi Colosseum oraz nowej wersji ECTO-1 donosi, że jednym z zestawów wydanych w 2021 może być kolejny stadion, podobny do 10272 Old Trafford. Jest też szansa, że będzie to po prostu kolejny duży model w mikroskali, ekskluzywny dla sklepów LEGO®.
  • To samo źródło przypuszcza, że kolejnym setem planowanym na 2021 ma być model Titanica, co jednak mi osobiście nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, zważywszy na los, jaki spotkał statek. Pożyjemy, zobaczymy…
  • Mamy już pierwsze, niepotwierdzone oficjalne na temat kolejnego nadchodzącego zestawu z LEGO® IDEAS. 18.01 (czyli w Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka) pewien kanadyjski sklep „zajawił” set związany z tym bohaterem. Mamy numer (21326) oraz wstępną cenę na poziomie 90-95 euro, nie znamy natomiast ilości części, choć tu szacunki wskazują około 1260 klocków. Premiera zestawu przewidywana jest na kwiecień 2021 roku (w lutym mamy dostać Średniowieczną kuźnię).
Projekt zestawu 21326 – nie jest to finalny produkt
  • Przewiduje się również, że kolejnym zestawem wydanym w ramach IDEAS będzie maszyna do pisania, ale pamiętajmy, że w kolejce czeka jeszcze 5 kolejnych projektów: Seinfield, dom rodziny Kevina z Home Alone, globus oraz Stratocoaster. Ten ostatni załapał się do wydania niejako walkowerem, w wyniku wygrania odrębnego konkursu na platformie.
  • W związku z oficjalną zapowiedzią Średniowiecznej kuźni, a konkretniej – z Designers video z nią związanym – pojawiły się spekulacje co do ewentualnego gratisu, który mógłby być dodawany do niej podczas zakupu w oficjalnym sklepie LEGO®. Na wycinku video widać w pewnym momencie miniaturowy model zamku, który według niektórych może być mini-wersją zestawu 6074 (reedycja jako 10039). Zupełnie szczerze, uważam że to całkiem możliwe, bo to właśnie ten zamek sprawił, że rycerze z charakterystycznym ptakiem na tarczy zaczęli być nazywani Black Falcons. Obecność podobnego GwP sprawiłaby, że wiele osób przemyślałoby zakup Kuźni tuż po premierze, a nie po odczekaniu do spadku cen (w tym też, niestety, ja).
Plotka - mini-prezent do średniowiecznej Kuźni?
Czy wraz ze Średniowieczną kuźnią otrzymamy miniaturowy zamek? Wygląd by się zgadzał…
REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.