lego plotki i ploteczki 11-17.01.2020
Niepotwierdzone Zapowiedzi Brewa 832 wyświetleń

Plotki i ploteczki 11-17.01.2021

W tygodniu 11-17.01.2021 pojawiło się kilka mniejszych, ale dość ważnych plotek odnośnie nadchodzących zestawów i projektów od LEGO®. Jak zwykle zaznaczam, że mają one status niepotwierdzonych, więc trzeba je traktować z przymrużeniem oka. Większość z nich opiera się na analizie oferty hiszpańskiego sklepu liberiatilos.es, który znany jest z jej uzupełniania z wyprzedzeniem.

 • W 2021 roku możemy najprawdopodobniej spodziewać się sporego wysypu nowych serii minifigurek. Na maj planowana jest seria Looney Tunes (związanych z filmem Space Jam 2), a na sierpień – nareszcie – oddzielna seria figurek Marvela. Obie serie mają zawierać po 12 postaci.
 • Wśród nowości superbohaterskich – nie licząc zestawów z The Eternals – być może znajdziemy nowe hełmy/popiersia Batmana oraz Carnage’a, a także nowe zestawy z serii The Batman. Możemy się również spodziewać dwóch nowych zestawów od DC, w tym jednego 18+.
 • Możemy się również spodziewać 5 nowych zestawów z serii Harry Potter (lato 2021).
 • LEGO® City podobno ma zaskoczyć nas nowymi zestawami o tematyce rowerowo-kaskaderskiej, a także tematyką Wildlife Rescue (czyli ratowanie zagrożonych gatunków i powiązane). Wśród potencjalnie zapowiadanych zestawów jest aż 10 zestawów „okołokaskaderskich” i 3 „przyrodnicze”. W ramach LEGO® City dostaniemy też najprawdopodobniej nowy kalendarz adwentowy.
 • Nowe zestawy pojawią się też prawdopodobnie w ramach serii LEGO® NINJAGO™ – na razie mówi się o 9 nowych setach, wśród których mamy znaleźć m.in. wodnego smoka.
 • Seria Creator 3 w 1 ma zostać powiększona o mniejszą wersję diabelskiego młyna, zamek (ta wiadomość chyba najbardziej zelektryfikowała społeczność LEGO®) oraz… akwarium dla rybki.
 • Swoje dostaną prawdopodobnie także fani serii Minecraft. Dwa nowe zestawy być może pojawią się już w marcu, a w lato możemy spodziewać się kolejnych 3-4 setów.
 • Wstępne zapowiedzi obejmują również nowe zestawy Super Mario (prawdopodobnie aż 8 zestawów, w tym być może nowy punkt startowy z Luigim zamiast Maria – wskazywałaby na to wysoka cena względem ilości klocków – 54 euro za 231 części). Plotka z 15.01 wskazuje również na jeszcze jeden zestaw (71395), który miałby okazać się najdroższym setem w serii Nintendto (170 USD). Absolutnie nie wiadomo, co miałby on zawierać, ale mówi się o Peach’s Castle w skali minifigurkowej lub modelu konsoli Nintendo SNES (to ostatnie wydaje mi się mało prawdopodobne).
 • Nowe samochody w serii Speed Champions, na które czeka sporo fanów. Wśród wymienionych wstępnie marek pojawiają się: Koenigsegg, Toyota, McLaren, Dodge i Chevrolet. Dwie ostatnie marki prawdopodobnie pojawią się w dwupakach nowych pojazdów.
 • Wstępne plotki obejmują również LEGO® Technic. Wśród 6 zestawów planowanych na lato mają ponoć pojawić się: 4×4 Mercedes-Benz Zetros, buldożer CAT (konstrukcja 18+), ciężki holownik oraz 3 inne sety, w tym dwa na licencji, z których z kolei jeden ma być kolejnym modelem 18+. Warto wspomnieć, że ciężki pojazd CAT będzie prawdopodobnie topowym modelem Technic na najbliższy czas (3854 części, cena w okolicach 450 euro), wyposażonym w funkcję zdalnego sterowania.
 • Wreszcie, listę zamykają dwa „dziwne” zestawy. Jeden z nich opisany jest jako kooperacja z marką… Adidas, wstępnie wyceniona na 100 euro i opisana jako model 18+. Może to być but/buty, ale umówmy się, że obuwie z klocków za 100 euro byłoby dość… specyficznym pomysłem. Drugim zagadkowym zestawem jest model opisany jako element serii Overwatch (konkretnie: Null Sector Titan ze świecącym klockiem), której powrotu nikt raczej się nie spodziewał. Z tego względu do tej ostatniej informacji należy podchodzić szczególnie ostrożnie.

Poza powyższymi, zapraszam do lektury artykułów dotyczących innych zapowiedzi LEGO® (niektórych jeszcze niepotwierdzonych) z tego tygodnia. W menu mam dla Was teksty:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.