LEGO Marvel Eternals - katalog USA
Zapowiedzi Brewa 1131 wyświetleń

Co wiemy o nadchodzących zestawach LEGO® Marvel Eternals?

Premiera filmu Marvel Eternals była przekładana już tyle razy, że nawet nie mam siły tego komentować – tym bardziej, że jestem ogromnym fanem Marvel Cinematic Universe. Niemniej, amerykański katalog LEGO® rzuca trochę światła zarówno na wydarzenia, które zobaczymy w filmie, jak i na nowe zestawy z serii LEGO® Marvel, które trafią na sklepowe półki. Strony ze wzmiankowanego katalogu możecie zobaczyć powyżej, a poniżej przeczytacie o szczegółach.

Jak na razie wiadomo, że mini-seria LEGO® związana z filmem została przełożona na nie do końca znany termin, najpewniej ściśle związany z premierą filmu (ten ma wejść na ekrany film 5 listopada 2021 roku). W jej skład mają wejść 4 zestawy, o których wiemy już całkiem sporo.

LEGO® 76145 – Eternals’ Aerial Assault

Najtańszy zestaw mini-serii, wyceniony na niecałe 10 dolarów, ma zawierać minifigurki Sprite’a i Ikarisa, a także jednego z Deviantów (wydaje się, że postać Sprite’a jest tu ekskluzywna, ale katalog o tym nie wspomina). W tym zestawie da się zauważyć nową część LEGO® – półprzezroczysty klocek będący elementem skrzydeł Devianta. Podobne części występują także w innych wizualizacjach. Zestaw będzie się składał ze 133 elementów.

LEGO® 76145 - Eternals' Aerial Assault
LEGO® 76145 – Eternals’ Aerial Assault

LEGO® 76154 – Deviant Ambush!

W tym nieco droższym (24,99 USD) zestawie znajdziemy minifigurki Theny, Makkariego i Gilgamesha, przy czym ta ostatnia jak na razie występuje tylko w tym secie. Do tego dostaniemy nieco większego Devianta. W pudełku znajdziemy 197 klocków.

LEGO® 76154 - Deviant Ambush!
LEGO® 76154 – Deviant Ambush!

LEGO® 76155 – In Arishem’s Shadow

Głównym elementem tego zestawu jest 30-centymetrowy Arishem – lider Celestiali, czyli rasy powiązanej z Eternalsami. Do kompletu dostajemy minifigurki Ajaka, Kingo, Ikarisa i Sersi, a dwie pierwsze będą ekskluzywne. W pełni budowalny Arishem ma na wyposażeniu dwie wyrzutnie klocków, więc nawet bez pomocy Eternalsów poradziłby sobie z Deviantem, który jest ostatnią częścią zestawu, łącznie zawierającego 493 klocki (w tym Light Brick). Set został wyceniony na niecałe 80 dolarów.

LEGO® 76155 - In Arishem's Shadow
LEGO® 76155 – In Arishem’s Shadow

LEGO® 76156 – Rise of the Domo

Największy (1040 klocków) i najdroższy (119,9 USD) set z mini-serii przedstawia otwierany statek kosmiczny Eternalsów, na pokładzie którego znajdziemy Makkariego, Ikarisa, Thenę, Sersi, Druiga oraz Phastosa. Te dwie ostatnie postacie dostępne będą tylko w tym zestawie. Dość dziwnie wyglądający statek atakowany jest przez dwóch kolejnych Deviantów. Kosmiczny kawałek pizzy ma długość 22 cm, więc jest całkiem spory.

LEGO® 76156 - Rise of the Domo
LEGO® 76156 – Rise of the Domo

Okiem AFOLa:

Nie powiem, że jakoś szczególnie mocno czekam na powyższe zestawy. Rażą mnie trochę budowalne figurki Deviantów, choć nie spodziewałem się, że LEGO® zrobi z nich specjalne odlewy – to zresztą przeczyłoby idei tej rasy. Ogólna estetyka setów również do mnie nie przemawia. Używanie będą mieli natomiast kolekcjonerzy minifigurek, którzy na pewno z chęcią „przytulą” nowe postacie Marvela.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.