LEGO-71741-Ninjago-City-Gardens-front
Zapowiedzi Brewa 1262 wyświetleń

Co wiemy o nadchodzących Ogrodach miejskich NINJAGO™?

Zapowiedziany na 14 stycznia tego roku (a więc już za 4 dni!) zestaw 71741 to niewątpliwie jedna z najgorętszych premier LEGO® w tym roku. Zobaczmy, czego możemy spodziewać się po długo oczekiwanym „dodatku” do spektakularnej serii „modularów” z NINJAGO™.

Na początek dam tylko znać, że większość poniższych informacji można uznać za potwierdzone, bowiem pochodzą one z BricksWorld – certyfikowanego sklepu LEGO® w Singapurze (kliknijcie w powyższy link, żeby zobaczyć oficjalny opis z tego źródła oraz więcej zdjęć).

  • Zestaw 71741 ma być kolejnym elementem „panoramy”, tworzonej przez sety 70620 (Miasto NINJAGO™) oraz 70657 (Doki w mieście NINJAGO™). To trzeci „modular” z tej serii, który ma idealnie łączyć się z pozostałymi.
  • Przygotowany na 10-lecie serii NINJAGO™ zestaw ma zawierać aż 5685 części, tym samym będąc największym setem w serii. Dodatkowo, w pudełku znajdzie się aż 19 minifigurek, w tym limitowana, złota wersja figurki Mistrza Wu.
Minifigurki z zestawu 71741
  • Po zbudowaniu model ma mierzyć 73 cm wysokości, 44 cm długości i 33 cm szerokości, a więc będzie mieścił się na jednej płytce bazowej (chociaż górne partie budynku będą wychodzić poza nią). Budynek będzie miał 3 piętra i będzie wyższy niż zestaw 70620.
Oficjalne zdjęcie zestawu 71741
  • Budowla, będąca zasadniczo „domem ninja” ma zawierać lodziarnę, knajpę z kluskami, pokój kontrolny oraz muzeum. Trudno powiedzieć, czy to standardowe wyposażenie „domu ninja”, ale LEGO® upiera się, że tak.
  • Model ma być dostępny od 14 stycznia dla uczestników programu LEGO® VIP, a do szerszej dystrybucji trafi 1 lutego 2021 roku.
  • Cena katalogowa 71741 będzie wynosić 480 dolarów singapurskich, co w przeliczeniu daje 1340 zł. Zakładam, że w Polsce będzie to coś pomiędzy 1300 a 1500 zł. Będzie to więc jeden z najdroższych zestawów w tegorocznej ofercie LEGO®.
Front pudełka 71741
Tył pudełka 71741
71741 w pełnej krasie

Okiem AFOLa:

NINJAGO™ to nie do końca moja bajka, ale sety tworzące miasto są od dłuższego czasu na mojej liście – nie nabyłem ich jeszcze głównie dlatego, że są POTWORNIE drogie. Nadzieja na to, że zacznę od „najtańszych” Ogrodów właśnie spaliła na panewce, chociaż pewnym jest, że trzeba je będzie nabyć przed wycofaniem, bo później już będzie tylko drożej. Ujawnione, praktycznie oficjalne zdjęcia wskazują, że zestaw będzie wart wydanych na niego pieniędzy i wszyscy fani około-miejskich panoram zapewne już ślinią się na myśl o nim. Ze mną, niestety, jest podobnie…

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.