Promocje-LEGO-04.2024-v3
Promocje Zapowiedzi Brewa 14843 wyświetleń

Promocje LEGO® na kwiecień 2024 – kolejne info

Marzec to klasycznie dość spokojny okres, jeśli chodzi o klocki, ale nie oznacza to, że Duńczycy nie będą chcieli dokonać kolejnego rajdu na nasze portfele. Pomimo niewielkiej liczby premier, także w tym okresie szykują się już konkretne promocje z gratisami, w tym jedna z tych skierowanych stricte dla dorosłych. Sprawdźcie szczegóły poniżej!

UWAGA: WSZYSTKIE zapowiedzi (zestawów, gazetek czy promocji) znajdziecie na naszej stronie zbiorczej z zapowiedziami. To na wypadek, gdybyście chcieli zajrzeć do artykułu po jakimś czasie od publikacji/aktualizacji. Zapowiedzi łatwo znajdziecie w górnym menu strony.

Kalendarz promocyjny LEGO® na kwiecień 2024

UWAGA: czytasz na telefonie? Obróć go poziomo w celu zwiększenia czytelności tabel! Kliknięcie linku otworzy Wam stronę w nowej karcie!

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
1Początek kumulacji GwP
2
Faktyczny koniec gratisu z mimikiem
34
LEGO-MT-EID-StorePage_1280x720
Minibuild: Latarnia Eid w LEGO® Stores
567
Koniec promocji z GwP do D&D i Food truckiem
8910

Minibuild Friends w LEGO® Stores
11

Minibuild Friends w LEGO® Stores
121314
Koniec promocji z Kratką
15

Początek
promocji ze sklepem
i polybagami
1617181920

Warsztaty kreatywne w LEGO® Stores
21
22232425
Koniec promocji z sklepem
2627

Warsztaty kreatywne w LEGO® Stores
28
29
Koniec promocji z polybagami
30

Promocje trwające:

 • 40683 Kompozycja kwiatowa na kratce – zestaw GwP na początek wiosny, złożony z 440 elementów, dostępny w dniach 1-14 kwietnia (cena katalogowa: 114,99 zł). To dużo, ale wśród nich znajdziemy masę krótkich osi technicznych i elementów „łodyg”, bowiem set ma zawierać duży żółty kwiat, dwa mniejsze w kolorze różowym oraz kilka jeszcze mniejszych. Kratkę będzie można zawiesić na ścianie. Zestaw „wyrwiemy po wydaniu” ok. 600 zł. Wiemy też, że set będzie dostępny ponownie w dniach 27 maja – 9 czerwca 2024.
 • Do Mimika (już wyprzedanego) dołączyła także specjalna nagroda Insiders. W dniu premiery właściwego zestawu, w Centrum nagród pojawiła się możliwość odbioru fizycznej (wydrukowanej) wersji specjalnej przygody do D&D, „opartej” na secie. Książeczkę odbierzemy za 2700 punktów Insiders:
 • Na LEGO.pl pojawiła się już druga część kolekcji mikrobudowli przedstawiających modele wchodzące w skład Miasta Ninjago. 40704 Doki Mikro-miasta NINJAGO „wycenione” są na 69,99 zł, ale my złapiemy je za punkty Insiders (2500) już teraz.
 • Z kolei w dniach 20 i 27 kwietnia w LEGO Stores® mają odbywać się warsztaty kreatywne dla dzieci (tematyka: Na cześć Twojej gwiezdnej mocy – będzie to budowanie ramki na obrazki/zdjęcia, którą potem można zabrać do domu). Szczegóły znajdziecie w tym miejscu, a ilość miejsc jest limitowana, więc warto ogarnąć z wyprzedzeniem. Niestety, na tyle, na ile sprawdziliśmy, system zapisów działa… „tak sobie” (delikatnie mówiąc), ale może coś się zmieni w ciągu najbliższych kilku dni.

Promocje nadchodzące:

Dwa kolejne zestawy najprawdopodobniej pojawią się w II połowie miesiąca:

 • 40684 Sklep z owocami – kolejna część Sklepów świata, podobno dostępna po wydaniu ok. 800-900 zł, bez wyłączenia żadnych serii. Set wleciał już na LEGO.pl i ma być dostępny do zakupów w okresie 15-25 kwietnia.
 • W dniach 15-29 kwietnia mamy również zgarnąć dwa polybagi: 30671 Leśny plac zabaw Aurory & 30666 Prezentowe zwierzęta. Dwupak jest już widoczny na LEGO.pl, co uwiarygadnia tę informację, natomiast dostaniemy go do zakupów za ok. 200 zł, ale tylko z serii: Animal Crossing, Creator, Disney (zestawy z księżniczkami), DreamZzz oraz Friends.
 • 40685 Park wodny – zestaw GwP na Dzień dziecka, złożony ze 132 klocków. Model będzie przystawał tematycznie do wydanego jakiś czas temu Placu zabaw. Zestaw jest już widoczny na LEGO.pl, co sugeruje rychłą obecność.
 • 40688 Puchar – zestaw związany z szeroko pojętymi „osiągnięciami”, podobny do wycofanego już setu 40385. To GwP ma składać się ze 157 elementów, aczkolwiek spora część z nich ma mieć złoty kolor. Zdjęcia:

Promocje zakończone:

 • 5008325 LEGO® Dungeons & Dragons Pudełko na kości w formie mimika – ten zestaw (168 elementów) mamy otrzymywać przez kilka pierwszych dni „premierowych” (dokładnie – od 1 do 7 kwietnia) zestawu 21348 Opowieść czerwonego smoka, czyli oczekiwanej premiery związanej z marką Dungeons & Dragons. Zestaw ma służyć jako pudełko na kości do gry i zostanie wydany w „generycznym” żółtym opakowaniu z instrukcją jako okładką. Wartość katalogowa zestawu to 89,99 zł (168 elementów), ale faktycznie pewnie będzie „latał” za ok. 150-200 zł.
 • W dniach 1-7 kwietnia doczekamy się powrotu zestawu 40681 Food truck retro, który zdobędziemy TYLKO przy zakupie modularów: Hotelu butikowego, Klubu jazzowego i Muzeum.
 • Ciekawostką jest fakt, że 4 kwietnia w LEGO® Stores będziemy mieli okazję odebrać darmowy minibuild związany z… ramadanem, czyli najważniejszym muzułmańskim świętem. To dobra okazja, żeby zaznajomić dzieciaki z odmienną kulturą, a do tego zgarnąć kilka ciekawych części. Latarnię Eid odbierzemy tylko jednego dnia, w godzinach 15:00-17:00, na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.
 • W dniach 10-11 kwietnia (środa-czwartek, w godzinach 15:00-17:00) w LEGO® Stores odbierzemy kolejny darmowy zestaw. Tym razem będzie to polybag 30658 Muzyczna przyczepa z serii Friends. Jak zwykle w takich przypadkach obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy oraz limit jednego darmowego zestawu na osobę.

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

15 thoughts on “Promocje LEGO® na kwiecień 2024 – kolejne info

 1. PiBi

  Dzień dobry,

  Czy jest już majowa wersja kalendarza? Nie chciałbym, by mnie nowy mini build ominął 🙂

  1. Brewa

   Nie, postawimy ją niebawem, na razie uwaga wszystkich skupiona jest na SWD :).

 2. Marcus

  W nawiązaniu do kwietniowych promocji możemy dodać jedną „anty-promocję”. Właśnie dowiedziałem się w Galerii Mokotów, że od 1 kwietnia… nie będzie możliwości refilowania pudełek na ściance Pick a Brick… Czyli oznacza to, że stali klienci (czyli większość tu obecnych) od kwietnia płacą o 3 złote więcej. Jakby ostatnie podwyżki to było mało…

 3. Brewa (generacja III)

  Czekam na dżihad set.

  1. Brewa

   Nie ta marka. Natomiast porównanie latarni Eid z dżihadem to jak zestawianie religii chrześcijańskiej z inkwizycją. Jest wspólny mianownik, ale ogólnie złe założenie :).

 4. Polski Hamas

  Bardzo trafne spostrzeżenie Panie Robercie, odnoszę podobne wrażenia jeśli chodzi o politykę Lego w ostatnim czasie. Autorów tego serwisu zachęcam do lekcji pokory, bo doprawdy śmieszne są te bzdury, które wypisują, ale nie mam zamiaru poruszać tego tematu. Koniec końców Lego się na tym przejedzie, a takie klocki dobre robią, tylko te dodatki ideologiczne zupełnie niepotrzebne. Ciekawe kiedy normalność będzie nietolerowana.

  1. Brewa

   Temat został już poruszony, obawiam się. Możemy do tego wrocić, jak się LEGO na tym „przejedzie” ;).

 5. Ksawery Waściszewski

  To już wiemy jeden gratis jaki będzie na otwarciu w Katowicach 😉.

  1. Brewa

   „Wiemy” to trochę za dużo powiedziane. Bardziej „możemy się spodziewać”.

 6. Robert Fripp

  To „odrodzenie” jajka o którym piszesz jest na wskroś nacechowane religijnie. Symbol jajka prostolinijnie nawiązuje do pamiątki Zmartwychwstania i Świąt Wielkiej Nocy i w tej tradycji powstał wieki temu.
  Więc Piotrze wybacz ale omawiane symbole Wielkanocne „epatują religijnością” i dobrze no to nasza wiara i tradycja!

  W kwestii omawianego gratisu LEGO się odrobinę grupa docelowa pomyliła, tylko tyle…są inne chyba bardziej adekwatne rynki do rzucenia tego gifta

  A oburzenie wywołane jest tym, że problem jest dużo głębszy i poważniejszy niż tych kilka klocków o czym pisałem wyżej….

  1. Brewa

   Jajko jako symbol odrodzenia (i więzi z „drugim światem”) funkcjonowało już w czasach pogańskich, a chrześcijaństwo zaadaptowało je na swoje potrzeby. Zasadniczo jednak chodzi o to, że nie ma wielkiego znaczenia, czy dajemy w LS jajko czy latarnię Eid. Muzułmanie nie mają w PL dużej reprezentacji, ale nie widzę powodu, dla których LEGO miałoby rozdawać pisanki, a nie rozdawać minibuildu z latarnią na ramadan – absolutnie nikomu to nie szkodzi i adekwatność „reprezentacyjna” rynku nie ma tu za bardzo znaczenia, jeśli build trafi chociaż do jednego zainteresowanego dziecka (lub rodzica).

 7. Robert Fripp

  „Latarnię Eid” kolejnym przykładem obłudy i hipokryzji duńskiego giganta…
  Produkty nie poruszają wiadomych tematów z wyjątkiem tych, które LEGO uzna za stosowne…przemoc i militaria? Absolutnie! No, chyba że na grubej licencji to co innego…
  Budynki sakralne? Nie! No chyba że jakiś meczet albo katedra…Niebezpieczna ideologia, brak tolerancji, nienawiść? Nigdy w życiu! Ale wypuśćmy 40516, zapakowane w piękną opowieść o różnorodności i inkluzywności…środowiska lewackie będą nas klepać po plecach a reszta się nie połapie…
  Jaki będzie następny krok? Minifigi stracą płeć? 2 tatusiów w LEGO CITY?

  Cóż, na kilka dni po najważniejszych świętach dla każdego chrześcijanina i katolika nasze dzieci będą oglądać w LEGO muzułmańską latarnie. Cała tajemnica naszej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa zamyka się w kilku banalnych wielkanocnych symbolach zajączka, jajka i w najlepszym wypadku baranka z klocków…Żeby mnie dobrze zrozumiano.: Nie wołam o postawienie krzyża z klocków w wielki piątek w każdy LEGO store…chciałbym jednak by nie chować pod dywan naszych tradycji chrześcijańskich, nie relatywizować wszystkiego co w naszej kulturze piękne i ważne…z czego możemy być dumni.
  Niestety LEGO płynie z nurtem liberalno-lewicowego ścieku i zaprasza do zabawy nasze dzieci i nas samych…
  Biorąc pod uwagę olbrzymie tradycje firmy i fundamenty na jakich ją zbudowano powinni mieć choćby świadomość, że z nurtem płyną jedynie zdechłe ryby…
  Ole Kirk wywraca się w grobie gdy patrzy na to z góry…

  Wybaczcie, ot taka smutna refleksja po przeczytaniu artykułu.

  1. Brewa

   Muzułmańska latarnia Eid jest DOKŁADNIE tym samym dla ramadanu, czym kurczak i pisanka dla chrześcijańskiej Wielkanocy: symbolem, który kojarzy się z tym czasem w roku, ale nie nacechowanym stricte treścią religijną. Jajko jest symbolem odrodzenia, a latarnia Eid – gościnności i ciepłego powitania. Obie symboliki bazują dokładnie na tych samych podstawach – wskazują na dany okres w roku, ale nie „epatują” religijnością. Nie rozumiem więc za bardzo, skąd oburzenie :).

  2. jajko wielkanocne

   żołnierz Chrystusa czy zwykły nietolerancyjny chłop?

   1. Brewa

    Nie wprowadzajmy dodatkowych antagonizmów, pliz :).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.