Zapowiedzi LEGO na rok 2023

Na niniejszej stronie znajdziesz zbiorcze podsumowanie zapowiedzi LEGO® na rok 2023. Poniżej znajdziesz listę serii, dla których mamy już jakieś informacje, a klikając w nazwę serii przeniesiesz się do szczegółów:

Lista serii, dla których mamy zapowiedzi:

Kliknij w odpowiedni link, aby poznać szczegóły. Oczywiście każda z list jest na bieżąco aktualizowana przez cały rok 2023 (dojdą również zapowiedzi brakujące, w miarę ich pojawiania się).

Gazetki LEGO® wydawnictwa BlueOcean:

12 thoughts on “(Zbiorcze) zapowiedzi LEGO® na rok 2023

 1. Kozak

  Wiadomo co z architecture?

  1. Brewa

   Na razie nic jeszcze nie zapowiedziano.

 2. PIotr

  Panie Brewa – a jakie Pana zdaniem jest top 5 zestawów, które warto kupić już dziś, lub prosto po premierze – ułożyć i odsprzedać? Czy taki model ma zastosowanie? Każdy zestaw progresuje z ceną? Warto w ogóle rozważyć taką opcję czy lepiej trzymać się EOLi ? (pytam jako świeżak w świecie inwestowania – miłośnik Lego od dziecka, który dopiero teraz po 30stce pomyślał o powrocie do marzeń z dzieciństwa)

  1. Brewa

   Śmiało możesz kupować wszystko, co Ci się podoba i po wycofaniu sprzedawać co najmniej za katalogową. To działa w szczególności w odniesieniu do dużych setów, ale praktycznie na żadnym (ładnym i sensownym) nie stracisz. Sam mam kupę kasy zamrożonej w złożonych zestawach, a za niektóre używki płaciłem jak za zboże ;).

   1. Piotr

    Brewa cena LEGO często dużo dużo wyższa niż np w Smyku. Chcesz powiedzieć, że od razu po premierze warto kupić na LEGO i się na tym nie straci?

    1. Brewa

     Nie no, tego nie powiedziałem. Duża część zestawów LEGO zaraz po premierze trafia do szerokiej dystrybucji i od razu tanieje o 15-20%, z perspektywą do 30%. Część jednak pozostaje w dystrybucji wyłącznościowej i na te najlepiej polować przy okazji takich okazji, jak na przykład ta zapowiadana na najbliższy weekend :).

     1. Piotr

      doprecyzuj proszę co to za okazja zapowiadana na najbliższy weekend?

     2. Brewa

      Wejdź na stronę główną i kliknij w pierwszy post :).

    2. Brewa

     … co nie zmienia faktu, że nawet kupując za katalogową – szczególnie duże sety – w perspektywie kilku lat nie masz raczej prawa na nich stracić, nawet jeśli będą złożone. Vide modulary czy jakikolwiek inny zestaw powyżej 1000 elementów na licencji ;).

 3. Leonklockowyfan

  Tytułem odpowiedzi dla kolegi Piotra – warto też oczywiście kupować w szczególności te zestawy, które zawierają rzadkie minifigurki, np. na zwykłym bombowcu ruchu oporu z 2018 obecnie dostaniesz przebitkę cenową około 200 zł na całym zestawie, zaś na drugiej edycji, która zamiast randomowego pilota miała Fincha Dallowa zyskasz nawet minimum siedem stów tylko za tą pojedynczą figurkę!

 4. K.

  Rok 2023 da nam aż 5 serii, czyli: Indiana, Lord i Sonic, oraz aż dwie, zakodowane: Sparkles i Titan. 😀

 5. K.

  Przekreśl DOTS (bo już wydane ostatnie zestawy) . 😂🤣

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.