LEGO 60401 - recenzja (1)
Moje klocki Recenzje Brewa 1462 wyświetleń

Szybka recenzja: LEGO® 60401 Walec budowlany

Małe nie znaczy „słabe”. LEGO® ostatnio coraz częściej przypomina nam o tej zasadzie, zwłaszcza w serii City, która w tym roku zyskała wachlarz kilku udanych, a jednocześnie niedrogich konstrukcji, wartych dodania do klockowego miasta. Jedną z nich okazał się zestaw 60401 Walec budowlany, który na szybko omówimy w tym tekście.

Partnerem tego materiału jest sklep internetowy Rozetka.

Nazwa i numer: 60401 Walec budowlany
Seria: City
Data premiery: 1.01.2024
Liczba elementów: 78
Cena katalogowa: 45,99 zł
Rodzaj dystrybucji: szeroka
Gdzie kupić: Rozetka

3 plusy modelu LEGO® 60401 Walec budowlany

  • Pomimo niewielkich rozmiarów, walec wygląda bardzo „profesjonalnie”. Widać, że projektant przyłożył się do pomysłu i – pomimo tego, że nie jest to niesamowicie złożona konstrukcja – to cieszy ona oko względnym detalem i ogólnym kształtem. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie wyczernionej „szyby”, która ładnie wykańcza tył pojazdu.
  • Budowa walca jest – to chyba jasne – prosta, ale cieszy użycie kilku technicznych klocków, które nadają jej wyrazistości. Beamy same w sobie sprawiają, że pojazd wydaje się bardziej „kontrukcyjny”, zresztą żółte elementy techniczne dość często znajdowały swoją drogę do pojazdów budowlanych z City, więc miło widzieć, że tradycja została zachowana.
  • Jak na projekt i rozmiar końcowy, model jest śmiesznie tani. Cena katalogowa na poziomie 45 zł jest ponadto uzasadniona trzema dużymi odlewami przednich „kół” oraz dwoma zadrukowanymi elementami. Tak, ponownie w secie nie znajdziemy żadnych naklejek, co bardzo cieszy.

1 minus modelu LEGO® 60401 Walec budowlany

  • Zawsze denerwuje mnie, kiedy jakieś elementy projektu są „nierówne” bez sensownego powodu. W przypadku walca światło ostrzegawcze na kabinie montuje się po lewej lub prawej stronie, podczas kiedy bez większego problemu można by je zamontować na środku. Walcowi brakuje też tylnych świateł, które można by bardzo łatwo zainstalować.

Jak widać, powyżej czepiam się trochę na siłę, żeby nie zostawić walca wyłącznie z sekcją zalet. Niemniej, uważam, że to jeden z lepszych zestawów styczniowej fali City, zwłaszcza w „lekkiej” kategorii cenowej. Warto też pamiętać, że w ciągu roku 2024 najprawdopodobniej dostaniemy kolejne pojazdy konstrukcyjne, więc możecie już szykować miejsce na dużą budowę w swoim mieście.

U mnie na razie zaparkowany…

Niniejszy materiał powstał dzięki współpracy ze sklepem internetowym Rozetka, w którym kupicie ten, jak i wiele innych zestawów LEGO®. Współpraca z naszym partnerem nie wpływa na naszą opinię o recenzowanych zestawach.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.