Uwaga-dzban
Różności Brewa 3003 wyświetleń

UWAGA, grasuje dzban (i oszust)!

Jak dobrze wiecie, udzielam się tu ówdzie w klockowych społecznościach, a w związku z notoryczną działalnością pewnego pana (celowo z małej litery), czuję się w obowiązku ostrzec także czytelników naszego serwisu.

Że niby ja go nauczyłem…

Od pewnego czasu na wielu grupach na Facebooku, ale także – co gorsza – na OLX, grasuje niejaki Piotr Rz. Jego zdjęcie profilowe, odpowiednio zmodyfikowane, jest częścią grafiki na górze posta. Ów Piotr Rz. (prawdziwe nazwisko znane redakcji) w sposób bezczelny od pewnego czasu oszukuje użytkowników wspomnianych wyżej serwisów, oferując im różnego rodzaju artykuły, opisywane jako oryginalne klocki LEGO®, a faktycznie będące różnego rodzaju śmieciem. Zabawne jest również to, że chłopak próbował swego czasu podszywać się pode mnie, jak również sugerować, że jesteśmy dobrymi znajomymi bądź (nie wytrzymam…) KUZYNAMI. Jeden z takich krotochwilnych przykładów widzicie tu obok.

Otóż spieszę poinformować, że opisywana osoba nagrabiła sobie na tyle mocno, że jedna z oszukanych osób postanowiła zrobić w tej sprawie coś więcej i założyła mu sprawę o oszustwo. Sprawa ma już nadaną sygnaturę i okazało się – cóż za niespodzianka – że to nie jedyna, która dotyczy Piotra Rz.

Jeśli ostatnimi czasy zostaliście oszukani przez tego typa, względnie uzyskaliście od niego jakieś niesamowite informacje, dotyczące tego, kogo on to nie zna, co to on nie robił i z kim to wódki na weselu nie pił, możecie skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy – przekażemy Wam dane niezbędne do złożenia zawiadomienia na Policji, włącznie z numerem toczącego się postępowania.

Pamiętajcie, że w społeczności siła, a takie dzbany należy tłuc – jak w Zeldzie, co do której zresztą mamy najnowsze przecieki, o których za moment.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Jeśli nie chcesz wspierać nas stale, możesz również postawić nam kawę na Suppi!

22 thoughts on “UWAGA, grasuje dzban (i oszust)!

 1. Krytyk

  Zgadza się

 2. Marcin

  Czy na OLX, to ten co ma nick Fan LEGO, LEGO z dzieciństwa oraz Fan LEGO Piotr B?

  1. Oszukany

   Ja niestety zakupiłem u tego Pana jedną z podrobionych kóz. Na szczęście społeczność zareagowała. Cieszę się, że nagłośniliście sprawę!

 3. yagis

  Brewa – na pewno jesteście kuzynami – w końcu skomentowałeś mu posta – to nie może być przypadek.

 4. Keny

  Myślałem tak samo, jakiś troll lub dzieciak pisze głupoty.

 5. Fat Freak

  Masakra, wyciąganie figurek i odsyłanie to jest najgorsze co jest w tym naszym hobby. Aż odechciewa się sprzedawać komuś zestaw.

 6. Grzegorz

  Czy możecie podać konkretny przykład oszustwa bez posługiwania się linkami i nazwiskami?

  1. Brewa

   Jasne. Chłop PODOBNO sprzedawał na OLX „stare” kozy, które okazywały się podróbkami, względnie nowymi kozami z własnym nadrukiem słabej jakości. O ile wiem, sprawa założona jest właśnie za coś takiego.

 7. niuti

  Widziałem ten wpis, pomyslałem, że w kategoriach żartu….widzę, że jednak nie i rzeczywiscie gościu leci w pręta. Tępić szkodnika.

  1. Brewa

   Pożartować to sobie można do czasu :).

 8. Indrasil

  W sumie możesz mu też wytoczyć proces o zniesławienie, tak do kompletu zarzutów.

 9. Kubi

  I pan śmieć posługuje się nazwiskiem Rz****.

  1. Brewa

   Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, ale jestem zmuszony zmoderować, do jako wydawca odpowiadam za treść komentarzy, a nie chcę ujawniać danych osobowych :).

   1. Kubi

    Rozumiem, nie chciałem problemów sprawić. 🙂

   2. Brewa

    Nie sprawiłeś, spokojna głowa :).

 10. Don_q

  Zanim kliknąłem w link z maila akurat o nim pomyślałem. Jest dość widoczny na grupach, ze względu na dziwaczne komentarze. Nie spodziewałem się, że poza debilnymi komenarzami coś takiego wyprawia. Często dokłada , że Brewa to Brewa tamto. Zastanawiałem się kiedy Brewie skończy się cierpliwość.

  1. Brewa

   Zapewniam Cię, że moja cierpliwość jest niezmierzona. Posta napisałem na niebezpośrednią prośbę osób, które zajęły się sprawą za pośrednictwem organów ścigania :).

   1. Piotr Rzecki (ksywa Brewa)

    Widzisz kolego pomawianie w internecie jest karalne a nie tylko jeden Brewa jest w Polsce to raz, dwa pomawianie o oszustwa dotyczące podrobionego lego też jest karalne iż w każdym moim ogłoszeniu na olx jest wyraźnie napisane czy produkt jest lego czy nie, jeżeli produkt nie jest lego to nie musze o tym informować, nie ma w treści słowa lego a jak ktoś myśli że lego kupuje to już jego problem.

   2. Brewa

    Teraz to „kolego”… Jak to tak, skoro podobno jesteśmy KUZYNAMI.

   3. Olo

    Za handell podróbkami grozi wyrok do 5 lat. Jeżeli Lego zostanie o tym poinformowane to w procesie cywilnym mogą domagać się od ciebie odszkodowań na ogromne kwoty. W moim mieście chłop sprzedawał podrabiane felgi VW przez internet. Kara 8 mln. On miał szczęście że udowodnił że nie był świadomy że to podróbki więc udało mu się ogłosić upadłość (legalne bankructwo). Stracił wszystko i przez dwa lata musiał on i żona legalnie pracować i komornik zabierał im z pensji wszystko co zarobili powyżej minimum socjalnego. Teraz już wyszli na prostą. ALE TY PISZESZ ŻE WIESZ ŻE SPRZEDAHESZ PODRÓBKI WIEC JESTEŚ BARDZO ODWAŻNY LUB PO PROSTU NIEZBYT MĄDRY.

 11. Piotrek

  Na początku myślałem, że to taki nieszkodliwy debil, który wypisuje durne komentarze na grupach FB. Jak widać przydałby się gnojowi solidny oklep za oszustwa.

 12. Adam

  Czytając jego komentarze zastanawiam się czy on nie ma jakichś problemów psychicznych…

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.