Recenzje Maciej Baraniak 747 wyświetleń

Szybka recenzja: LEGO® 75358 Świątynia Jedi na Tenoo

Zestawy z serii LEGO® Star Wars ostatnio działają głównie dzięki minifigurkom – ot, zazwyczaj dostajemy średniej jakości konstrukcję, ale pojawi się tam chociaż jedna postać, którą lubimy, więc finalnie set ląduje w naszym koszyku. A co, jeśli konstrukcja będzie jeszcze gorsza, ale z trzema zupełnie nowymi figami? Wtedy dostaniemy Świątynię Jedi na Tenoo.

Nazwa i numer: 75358 Świątynia Jedi na Tenoo
Seria: Star Wars
Data premiery: 1 czerwca 2023
Liczba elementów: 124
Cena katalogowa: 189,99 zł
Rodzaj dystrybucji: Szeroka
Gdzie kupić: TaniaKsiazka.pl

4 Plusy modelu 75358 Świątynia Jedi na Tenoo

  • Oczywiście najpierw trzeba wyróżnić figurki, bo to najważniejszy atut tego zestawu. Mamy dwójkę fajnych młodziaków, z unikalnymi fryzurami, pelerynami i różnymi wyrazami twarzy. Do tego Yoda w jaśniejszej wersji (jeszcze nie zaznał mroku Dagobah ani Senatu), dzięki czemu to moja ulubiona wersja tego bohatera (tak, serio!).
  • Ponadto mamy set 4+, więc naturalnie nie ma tutaj ani jednej naklejki, a zamiast tego dostajemy nadruki. Dzięki temu te duże klocki, jakie widzicie na zdjęciach, wyglądają naprawdę przyzwoicie i mogą się do czegoś przydać w przyszłości.
  • Nie można też odmówić bawialności temu zestawowi. Gdybym był młodszym fanem SW, to możliwość stworzenia takiej świątyni, gdzie szkolą się adepci Mocy, byłaby świetną możliwością do zabawy. Mamy droida do nauki, ścigacz i lewitujący kamień, więc czego chcieć więcej?
  • Należy też wspomnieć, że cały ten set to niezły punkt wyjścia dla stworzenia MOCa, jeśli mamy aspirację na coś więcej. Dostajemy w końcu fajne nadruki oraz konkretnie zrobione figsy, więc idzie się tym pobawić.
Wszyscy i tak wiemy, że to właśnie dla nich kupicie ten zestaw

2 Minusy modelu 75358 Świątynia Jedi na Tenoo

  • Największym minusem jest oczywiście rozbicie całego zestawu na 4 osobne konstrukcje. Do zabawy jest to całkiem w porządku, natomiast prezentacyjnie wygląda to strasznie słabo. Dzieciakom jeszcze może się to podobać, natomiast starszych fanów ostrzegam, bo raczej im się to nie podejdzie.
  • Starszych fanów należy też ostrzec, że właściwie płacicie za nadruki i 3 figurki ze zbędnym pakietem klocków, bo raczej wątpię, abyście chcieli trzymać tę konstrukcję w całości. Nikt rewelacji nie oczekuje, gdyż set jest skierowany do dzieciaków, ale wypada o tym wspomnieć w tej sekcji.

Chciałbym się przyczepić do tego zestawu bardziej, ale tak uczciwie: nie potrafię. Cena jest standardowa dla setów 4+, figurki są unikalne, a konstrukcja prosta, lecz ma być dla najmłodszych, więc nie będę się nad nią znęcał. W konsekwencji mamy świetny secik, który ze spokojem można kupić najmłodszym na jakąś okazję, gdy ci wciągną się w nowy serial animowany. AFOLe natomiast i tak mogą się skusić, bo potencjał w trzech nowych Jedi jest całkiem spory, a wkrótce może i ta pula zostanie poszerzona o nowe postaci.

Niniejszy zestaw otrzymaliśmy od księgarni TaniaKsiazka.pl na mocy współpracy barterowej. Nie wpłynęło to w żaden sposób na naszą ocenę produktu.

REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.