LEGO-IDEAS-trzeci-przeglad-2023
Newsy Brewa 933 wyświetleń

LEGO® IDEAS – trzeci przegląd 2022!

Zanim zdążyłem zrobić podsumowanie kwietnia, LEGO® wjechało jak motyka w ziemniaki i ogłosiło, że właśnie zamknęło „bramkę” do trzeciego, ostatniego przeglądu IDEAS z roku 2022.

Przypomnę, że w LEGO® IDEAS chodzi o to, że twórcy zgłaszają swoje projekty na specjalnej platformie, na której zbierają głosy fanów. Uzyskanie 10 000 głosów użytkowników platformy gwarantuje „wejście” do przeglądu, w którym prace oceniane są przez komisję LEGO®. Zaakceptowane przez nią projekty – zazwyczaj 1-4 na przegląd – trafiają następnie do sprzedaży, oczywiście po niezbędnych przystosowaniach i poprawkach.

W trzecim przeglądzie 2022 (przypominam, że mamy już maj 2023!) znajdziemy zatrważającą wręcz liczbę 71 zgłoszonych projektów, co wyraźnie wskazuje, że czas na jakieś reformy związane z ich wyborem. W tym momencie wybór 2-3 projektów na tyle zgłoszonych to wciąż bardzo niewiele, więc wypadałoby chyba podnieść kryteria, bo – obawiam się – będzie tego coraz więcej, a i z jakością bywa różnie.

Wszystkie projekty w skondensowanej formie możecie przejrzeć w tym miejscu. Duńczycy ogłosili również datę zamknięcia pierwszego przeglądu za rok 2023 – będzie to 4 września 2023. Czy w tym terminie platforma dobije do 100 projektów? Nie jest to wykluczone…

REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.