Newsy Brewa 973 wyświetleń

BLDP – nowy nabór już wkrótce!

BrickLink Designer Program nie zwalnia tempa. Wprawdzie „tłumne głosowanie” na pierwsze zestawy z nowej Serii 1 zostało zakończone dwa dni temu, ale jednocześnie platforma poinformowała, że już za moment rozpocznie się „nabór” projektów do Serii 2… i 3!

Jak czytamy na głównej stronie programu, już 15 maja 2023 na stronie BLDP rozpocznie się druga tura zbierania pomysłów na zestawy, które zostaną wydane w ramach tego, coraz popularniejszego programu. Z kolei 3 tura zacznie się we wrześniu. Jeśli więc planowaliście zgłosić swój projekt, ale nie wyrobiliście się czasowo, to macie drugą, a nawet trzecią szansę.

Przypomnę, że już na początku maja mamy poznać 5 finalistów 1 serii BLDP z tego roku. Tym razem procedura wybierania zestawów wygląda inaczej niż w 2021 roku. Projektanci najpierw zgłaszają swoje pomysły, załoga BrickLinka robi wstępny odsiew, a potem – w ogólnym głosowaniu – zbiera „sugestie” na temat tego, co ludzie chcieliby najbardziej dostać. To także bricklinkowa komisja decyduje ostatecznie o 5 finalistach, których dopracowane sety – w okolicach lutego 2024 – będziemy mogli kupić na zasadzie crowdfundingowej. Tym razem ma obowiązywać limit 2 zestawów na osobę, a łączna pula wydawanych setów zostanie podwojona, do 20 000 sztuk na zestaw. „Dolny” limit pozostaje taki sam: do produckji trafią wyłącznie te zestawy, którymi zainteresuje się co najmniej 3 000 osób. Zakładam jednak, że tych mniej popularnych będzie raczej niewiele, choć tu sporo zależy od decyzji komisji, która najpewniej ma swoje własne wytyczne.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

2 thoughts on “BLDP – nowy nabór już wkrótce!

  1. Piotrek

    Cudowna informacja. Pytanie tylko gdzie ja będę gromadził te wszystkie zestawy… Tu już nawet nie chodzi o ich cenę ale o miejsce składowania… Nawet zakładając że większość nie będzie złożona…chyba czas kupić kolejne mieszkanie tylko po to żeby LEGO miało gdzie 'mieszkać’ A już tak na poważnie, Brewa jak ty sobie z tym radzisz? ( składowaniem LEGO)

    1. Brewa

      Mieszkam w domu jednorodzinnym ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.