Newsy Brewa 835 wyświetleń

BLDP – nowy nabór już wkrótce!

BrickLink Designer Program nie zwalnia tempa. Wprawdzie „tłumne głosowanie” na pierwsze zestawy z nowej Serii 1 zostało zakończone dwa dni temu, ale jednocześnie platforma poinformowała, że już za moment rozpocznie się „nabór” projektów do Serii 2… i 3!

Jak czytamy na głównej stronie programu, już 15 maja 2023 na stronie BLDP rozpocznie się druga tura zbierania pomysłów na zestawy, które zostaną wydane w ramach tego, coraz popularniejszego programu. Z kolei 3 tura zacznie się we wrześniu. Jeśli więc planowaliście zgłosić swój projekt, ale nie wyrobiliście się czasowo, to macie drugą, a nawet trzecią szansę.

Przypomnę, że już na początku maja mamy poznać 5 finalistów 1 serii BLDP z tego roku. Tym razem procedura wybierania zestawów wygląda inaczej niż w 2021 roku. Projektanci najpierw zgłaszają swoje pomysły, załoga BrickLinka robi wstępny odsiew, a potem – w ogólnym głosowaniu – zbiera „sugestie” na temat tego, co ludzie chcieliby najbardziej dostać. To także bricklinkowa komisja decyduje ostatecznie o 5 finalistach, których dopracowane sety – w okolicach lutego 2024 – będziemy mogli kupić na zasadzie crowdfundingowej. Tym razem ma obowiązywać limit 2 zestawów na osobę, a łączna pula wydawanych setów zostanie podwojona, do 20 000 sztuk na zestaw. „Dolny” limit pozostaje taki sam: do produckji trafią wyłącznie te zestawy, którymi zainteresuje się co najmniej 3 000 osób. Zakładam jednak, że tych mniej popularnych będzie raczej niewiele, choć tu sporo zależy od decyzji komisji, która najpewniej ma swoje własne wytyczne.

REKLAMA:

2 thoughts on “BLDP – nowy nabór już wkrótce!

  1. Piotrek

    Cudowna informacja. Pytanie tylko gdzie ja będę gromadził te wszystkie zestawy… Tu już nawet nie chodzi o ich cenę ale o miejsce składowania… Nawet zakładając że większość nie będzie złożona…chyba czas kupić kolejne mieszkanie tylko po to żeby LEGO miało gdzie 'mieszkać’ A już tak na poważnie, Brewa jak ty sobie z tym radzisz? ( składowaniem LEGO)

    1. Brewa

      Mieszkam w domu jednorodzinnym ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.