Wycofania-LEGO-2023-MonkieKid
Inwestowanie Wycofywanie Brewa 1825 wyświetleń

Wycofania LEGO® na 2023: Monkie Kid

Mamy już pierwsze, wstępnie potwierdzone wycofania 2023 dla serii LEGO® Monkie Kid. Seria ta wciąż nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, głównie z uwagi na słabą dostępność w naszym kraju, choć konstrukcje są na ogół chwalone.

Pamiętajcie, że – do momentu oficjalnego potwierdzenia – te informacje należy traktować jako plotki i wierzyć im tylko w ograniczonym zakresie.

Standardowy disclaimer: niniejszy materiał nie jest poradą inwestycyjną, a wyłącznie pewnymi sugestiami, bazującymi na naszych osobistych przemyśleniach/analizach. Ewentualne decyzje dotyczące Waszych zasobów majątkowych podejmujecie na własną odpowiedzialność.

Podlinkowane oferty prowadzą do najlepszej, stałej oferty cenowej (unikamy Allegro, ze względu na limitowaną ilość towaru w ofertach) na moment publikacji wpisu i są regularnie uaktualniane:

Zestawy wycofywane w grudniu 2023:

Ogólny komentarz inwestycyjny: seria Monkie Kid do tej pory nie zyskała na świecie dużej popularności, głównie ze względu na fakt, że miała być ona kierowana na rynek chiński, a w Europie była traktowana nieco po macoszemu (oficjalnie można ją dostać wyłącznie na LEGO.com, czyli nawet nie stacjonarnie). Z tego względu pod kątem inwestycyjnym stanowi ona spore ryzyko i trochę terra incognita, choć w tym roku w polskojęzycznym Cartoon Network ma zadebiutować serial, na którym seria się opiera.

Numer:Nazwa:Cena kat.:
80008Odrzutowiec Monkie Kida239,99 zł
80030Modele z kosturem Monkie Kida159,99 zł
80032Fabryka ciasteczek księżycowych Chang’e239,99 zł
80033Mech Evil Macaque’a299,99 zł
80034Ognisty pierścień Nezhy379,99 zł
80035Galaktyczny Odkrywca Monkie Kida479,99 zł
80037Smok Wschodu279,99 zł
80038Furgonetka ekipy Monkie Kida479,99 zł
80039Niebiańskie światy849,99 zł

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymam niewielką prowizję, którą przeznaczam na rozwój tego serwisu i mojego hobby. Mam nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

11 thoughts on “Wycofania LEGO® na 2023: Monkie Kid

 1. Piotrek

  Serial to już zadebiutował i obecnie konczy się 3 sezon. Sezonu 4 nie ma obecnie nigdzie. Zestawy są fajne i dopiero po obejrzeniu serialu nabierają sensu bo są jakby żywcem wyjęte z telewizora. Super odwzorowane i mimo, że wygladają na zwariowane to właśnie w serialu właśnie takie są 🙂 Dość powiedzieć, że to animacja i całe otoczenie nie jest w wersji Lego, ale już główni bohaterowie mają “Legowe” rączki i nóżki 🙂 Zestawy z najnowszej fali są już z 4 sezonu.

  1. Brewa

   Poważnie już przerobili 3 sezony? Szybko im poszło :).

   1. Piotrek

    Zaczęli po nowym roku bodajże od 2 stycznia. 1 i 2 sezon zaczynają się odcinkiem specjalnym trwającym 40 minut. 3 sezon kończy się odcinkiem specjalnym. Każdy z 3 sezonów ma 10 odcinków regularnych po około 10 minut (2 odcinki dziennie). Potem pewnie będą powtórki do momentu ujawnienia 4 sezonu.

 2. TABU

  Właśnie chciałem zauważyć, że niektóre serie pojawiają się na tyle wcześnie (przed filmami, serialami), że człowiek się nie orientuje, co to takiego jest.
  A tu czytam ,że monkie kid już były 3 sezony.
  Fajnie wiedzieć, bo bez obejrzenia choć kilku odcinków naprawdę nie wiadomo jak podchodzić do sprawy.
  To tak jak z ninjago.
  Oglądasz którąś tam serię i odkrywasz, że konkretne zestawy są użyte do konkretnej serii i wtedy całość nabiera sensu.

  1. Piotrek

   Dla mnie szkoda, że nie puścili serialu w momencie startu serii zestawów Lego. Przez to wiele zestawów, które jak piszesz nie mają sensu, okazuję się bardzo istotne dla fabuły i robią się dużo bardziej atrakcyjne. Dla mnie w ogóle ta seria jest dużym powiewem świeżości mimo ogólnej abstrakcyjności poszczególnych zestawów.

   1. TABU

    No właśnie, wygląda atrakcyjnie, ale bez tej historii, którą tworzy bajka nie ma dla kupującego tej właściwej “wartości”.
    Podobnie jak w ninjago, nakręcono tyle serii, ale dostępnych do obejrzenia kanałami bezpłatnymi jest nie wiele.
    Co tak naprawdę działa trochę na szkodę dla zbytu tych zestawów.
    Więc, wydawałoby się, że gdyby Lego zainwestowało w “szeroką dystrybucję” bajki, miałoby większe szanse na zwrot kosztu w postaci zbytu zestawów.
    W końcu dzieci są w stanie niemalże na wszystko naciągnąć rodziców.

 3. Seb

  A wiadomo jak z Miastem Latarni? Rozumiem, że na razie nie jest wycofywane w ogóle?

  1. Brewa

   Nie ma go na liście, więc nie w tym roku – przynajmniej na ten moment :).

 4. Elfik

  Te sety z Monkie Kid zostaną wycofane pod koniec roku czy jakoś w trakcie?

  1. Brewa

   A co masz napisane nad tabelą? 😉

   1. Elfik

    Jakoś to przeoczyłem 😅

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.