Premiery LEGO - 09.2022
Nowości Brewa 437 wyświetleń

Premiery LEGO® na wrzesień 2022

Niepostrzeżenie dobiliśmy do września, a co za tym idzie: przed nami kolejne 15 premier od LEGO® – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Standardowo, ostatni miesiąc III kwartału to moment, w którym Duńczycy wprowadzają zestawy sezonowe na Święta i – choć wydaje się, że to nieco wcześnie – warto zainteresować się nimi już teraz, żeby potem nie obudzić się z ręką w nocniku.

Oczywiście, w spisie premier jak zwykle zaznaczam Wam KIEDY najlepiej je łapać, jak również w jakiej dystrybucji je znajdziemy, tak żebyście od razu mieli pełne info na temat tego, co można kupić od razu, a na co warto poczekać.

Na pytanie „Kiedy kupować nowości” zaserwuję Wam odpowiedź już na samym początku. Na zestawy z dystrybucji ekskluzywnej warto poczekać do 5 września, jako że wtedy wchodzi promocja z nowym-starym gratisem. Z kolei zestawy szerokiej dystrybucji to już kwestia wyczekania na właściwy moment, w którym ich cena dobije do satysfakcjonującej Was wysokości. Tematem szczególnym są tu kalendarze adwentowe, które mają krótki czas „trwania”, ale – jak do tej pory – najlepszy moment na ich zakup zazwyczaj pojawiał się w końcówce listopada/na początku grudnia.

Premiera LEGO® na 31 sierpnia – 76405 Ekspres do Hogwartu

Na początku jedna-jedyna premiera, która będzie miała miejsce już jutro: Harry Potter 76405 Ekspres do Hogwartu – edycja kolekcjonerska. Ogromny pociąg (nie pasujący jednak do standardowych torów) w cenie 2399,99 zł to niewątpliwie najważniejsza nowość września, chociaż jego cena na pewno niektórych odstraszy. Niestety, nie ma co spodziewać się tutaj dużych rabatów, bowiem nowy Ekspres trafi do dystrybucji ekskluzywnej, chociaż jest szansa, że po jakimś czasie natkniemy się na niego także w EMPiKu, który – jak do tej pory – dysponował niemal pełną ofertą z serii Harry Potter.

Łapiąc pociąg na premierę macie też niemal 100%-ową szansę na zgarnięcie „unikalnej” kopii z… błędem na naklejce. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Wszyscy na pokład!

Jeśli chcecie złapać nowy Ekspres w miarę szybko, to polecam Wam również skorzystanie z aplikacji LetyShops. Korzystając z niej, na LEGO.pl otrzymacie 1,5% cashbacku, co – w przypadku Ekspresu – oznacza ok. 36 zł wracające do Waszej kieszeni. W połączeniu z punktami VIP (5% – jakieś 120 zł) daje to już całkiem przyjemny rabat na poziomie 156 zł.

Premiery LEGO® na 1 września:

Ekspres już za nami, więc zajmijmy się resztą:

LEGO® City:

 • 60352 Kalendarz adwentowy 2022 (109,99 zł) – kalendarze adwentowe w 100% trafiają do szerokiej dystrybucji, a ich ceny powinny spadać do okolic listopada/grudnia. W przypadku tej serii nie powinniśmy mieć problemu z kupnem tej pozycji aż do samych Świąt.

LEGO® Duplo:

LEGO® Harry Potter:

 • 76404 Kalendarz adwentowy 2022 (159,99 zł) – kolejny kalendarz adwentowy, a więc szeroka dystrybucja. Potterowe kalendarze zazwyczaj wytrzymują na rynku dość długo, ale w tym mamy bardzo niestandardową figurkę Horacego Slughorna w formie fotela, więc kto wie.

LEGO® Friends:

 • 41706 Kalendarz adwentowy 2022 (109,99 zł) – jeszcze jeden kalendarz. Szeroka dystrybucja. W zeszłym roku kalendarz z Friedns był trudnodostępny przed samymi Świętami – pewnie dlatego, że większość ludzi go zignorowała.

LEGO® IDEAS:

 • 21335 Zmechanizowana latarnia morska (1399,99 zł) – druga najważniejsza premiera września i kolejna drożyzna. Osobiście mam zamiar zgarnąć ją na premierę, bo już przygotowuję pod nią miejsce w swoim miasteczku. Początkowo (przez okres 2-3 miesięcy) będzie w dystrybucji ekskluzywnej, potem najprawdopodobniej wejdzie do dystrybucji ograniczonej. Nie spodziewam się, że rozejdzie się na premierę – głównie przez wysoką cenę.
Co by nie mówić, jest śliczniutka…

Tu również przypomnę o możliwości skorzystania z cashbacku na LetyShops – z latarni wpadnie go ok. 20 zł, a w połączeniu z punktami VIP i gratisami robi się już z tego względnie atrakcyjna cenowo pozycja.

LEGO® Marvel:

Ten kalendarz może być dość popularny

LEGO® Minifigurki:

 • 71034 Seria 23 (16,99) – powinniśmy dostać je wszędzie, włączając supermarkety, ale pamiętajcie, że już w grudniu będziemy się z nimi żegnać.

LEGO® Okazjonalne:

WSZYSTKIE poniższe zestawy charakteryzują się dystrybucją ekskluzywną i – zupełnie szczerze – radzę zaopatrzyć się w nie szybciej niż później, bo w okolicach grudnia może być już z tym bardzo ciężko:

Komu misiaczka?

LEGO® Star Wars:

Ostrzycie sobie na niego zęby?

I to by było na tyle. Co planujecie ustrzelić jak najszybciej, a na co jeszcze poczekacie?

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, którą przeznaczamy na rozwój tego serwisu i naszego hobby. Mamy nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

REKLAMA:

15 thoughts on “Premiery LEGO® na wrzesień 2022

 1. Grubix

  40573 już 199,99. Jeszcze nie wydali zestawu a już podrożał.

 2. boryspe

  Hmm, choinka u mnie już za 199,99? 🙁

 3. aurefos

  Jeśli chodzi o cashback to zdecydowanie lepsza ofertę ma topcashback.co.uk – obecnie cashback wynosi tam od 2.5% do 6.8% w zależności od tego co kupujemy. Korzystam od dawna i zawsze nalicza mi bezproblemowo – domyślnie przekierowuje do brytyjskiego sklepu ale wystarczy zjechać na dół strony i zmienić język i sklep na polski i cashback powinien być naliczony 🙂

  1. Brewa

   Uuuu, sprawdzę, dzięki 🙂

  2. adi

   Obszukałem i nie widzę gdzie zmienić na polski sklep i język. Można prosić o pomoc?

   1. Brewa

    Wiesz co – najłatwiej po kliknięciu na link z programu cashbackowego najechać na pasek adresu strony i w miejscu, w którym widzisz „gb-gb” zmienić po prostu na „pl-pl” – przekieruje Cię od razu do polskiej strony :).

   2. aurefos

    Na samym dole pod logiem LEGO jest przycisk do wyboru regionu.

 4. Fanka

  Szkoda, że nie ma żadnego gratisu do expressu

 5. izi

  Bierzecie jakieś kalendarze adwentowe? Ja zastanawiałem się nad SW i Strażnikami, ale chyba sobie całkiem daruję, jakoś nie mam przekonania do nich

  1. Brewa

   Kalendarze to zawsze loteria – jak w tym roku odpuszczam, chociaż pewnie złapię marvelowski jak będzie na dołku, głównie do własnej kolekcji.

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.