LEGO-podwyzki
Inwestowanie Newsy Brewa 24 wyświetleń

Podwyżki LEGO® 09.2022: zestawy ekskluzywne i ogr. dystrybucji

Z Niemiec napływają do nas kolejne, niewesołe wieści dotyczące planowanych na 1 września podwyżek cen zestawów LEGO®. Wygląda na to, że – zgodnie z najgorszymi przewidywaniami – lista drożejących setów obejmie także cały wachlarz zestawów ekskluzywnych i tych sprzedawanych w dystrybucji ograniczonej. Poniżej znajdziecie ich pełen spis.

WAŻNE: to, że dane zestawy drożeją w Niemczech nie oznacza, że na 100% podrożeją one także u nas… choć jest to wysoce prawdopodobne. Przypominam też, że do poniższej listy należy dopisać sporą liczbę setów z szerokiej dystrybucji, którą znajdziecie w tym miejscu. Jeśli planowaliście zakup najbardziej drożejących zestawów, to radzę dokonać go jak najszybciej.

Jedyna pozytywna (choć też – jak dla kogo) wiadomość odnośnie poniższego spisu to to, że zawarte w nim zestawy na 99% zostaną z nami co najmniej do połowy 2023 roku


Z racji na to, że dystrybucja LEGO® w Niemczech i w Polsce różni się od siebie, poniższą listę podwyżek podzieliłem na kategorie oparte na rodzaju dystrybucji w naszym kraju – radzę przejrzeć całość:

Podane kwoty podwyżek są orientacyjne i bazujące na wskaźnikach procentowych. Ceny wynikowe pokazują ostateczną przewidywaną cenę KATALOGOWĄ danego setu – ceny rynkowe mogą być niższe. Nie biorę również odpowiedzialności za ewentualne błędy, bowiem – powtarzam – są to ceny ORIENTACYJNE.

Przy najważniejszych setach stawiam czerwone wykrzykniki (!!!).

Powyższe linki do produktów są tzw. linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonacie przez nie zakupu, otrzymam niewielką prowizję, którą przeznaczam na rozwój tego serwisu i mojego hobby. Mam nadzieję, że Wam to nie przeszkadza.

Podwyżki w dystrybucji ekskluzywnej:

Drożejące zestawy w sprzedaży przede wszystkim na LEGO.pl i w sklepach marki:

LEGO-10294
Kto już kupił Titanica, ten szczęściarz…

Podwyżki w dystrybucji ściśle ograniczonej:

Drożejące sety pozostające w sprzedaży częściowo ekskluzywnej, zazwyczaj u jednego-dwóch głównych sprzedawców z Polski:

LEGO-10300
A dopiero co trochę staniał…

Podwyżki w szerszej dystrybucji:

Nieuwzględnione do tej pory na tej liście zestawy, które w Polsce można nabyć u więcej niż jednego-dwóch głównych sprzedawców:

LEGO 21325 - front pudełka
Kuźnia za 500 zł to już chyba historia…

Standardowy disclaimer: niniejszy materiał nie jest poradą inwestycyjną, a wyłącznie pewnymi sugestiami, bazującymi na moich osobistych przemyśleniach/analizach. Ewentualne decyzje dotyczące Waszych zasobów majątkowych podejmujecie na własną odpowiedzialność.

REKLAMA:

14 thoughts on “Podwyżki LEGO® 09.2022: zestawy ekskluzywne i ogr. dystrybucji

 1. Rafał

  Powiem wam że ciężko będzie zarobić na zestawach wychodzących w 2023 gdyż wyjsciowo będą już strasznie drogie. Z drugiej strony będzie można zarobić dobrze na zestawach wychodzących w 2022, kupując za 70% ceny katalogowej, i dając 100% narzutu to i tak będzie tanio w porównaniu z nowymi setami

  1. Brewa

   Bez przesady, inwestycje nie kończą się na setach za 1000 zł :).

 2. Adham32

  A jest gdzieś cena tańszych (mniejszych) zestawów? Jak one podrożały? 🤔

  1. Brewa

   Masz podlinkowaną listę w tekście 🙂

 3. StopPodwyżkomCen

  Oby lego dopadł w końcu duży kryzys bo fantazji cenowych końca nie widać. Chore, chore i jeszcze raz CHORE.

 4. MK

  A ja głupi do tej pory czekałem aż Butikowy wejdzie do szerokiej dystrybucji xD ech, było kupować przy jakimś gratisie na Lego

  1. Recu

   Mam to samo, mogłem brać przy kryjówce, ale czekałem i czekałem 🙂

 5. Ian Anderson

  Inflacja omija Duńczyków szerokim łukiem 😛
  Serie podwyżek wraz ze zmianą modelu dystrybucyjnego “ekskluzywnych” mimo wszystko postrzegam jako szanse inwestycyjną. Może się okazać że siłą rzeczy staną się one mniej dostępne a rynek wtórny nasyci się tymi setami choćby w odrobinę mniejszym stopniu. Ceny cenami a owe sety tak czy siak po wycofaniu swoje % zarobią. Wszystkie zestawy powyżej 1000-1500zł to i tak już bardzo konkretnie zdefiniowany klient…a przecież nikt z nas nie trzyma tego na tuziny. To bardziej “miły dodatek” w portfelu/magazynie niż jego trzon.
  Reasumując bieżąca sytuacja martwi mnie…nie bardzo 🙂 No może jedynie konieczność dokonywania wyborów smuci me serce… :/

  1. Brewa

   Bardzo racjonalne podejście, myślę podobnie :).

 6. Suchy

  Hmm jak myślicie lepiej bardziej opłacalne będzie kupienie jakiegoś setu przed podwyżką ( kantyna ze star wars) czy lepiej kilka setów w tej cenie które możliwie wypadną z rynku w tym roku? Szczerze nie wiem jak zdecydować ;p . Swoja drogą patrząc nawet na nowe zestawy które wyjdą w następnym roku to podwyżki są lekko zabójcze.

  1. Brewa

   Tak naprawdę niewielka różnica, chociaż LOGICZNIE rzecz biorąc lepiej kupić Kantynę, bo tu masz niemal 100% pewności, że taniej już nie będzie, podczas kiedy jest szansa, że przed samymi Świętami wejdą jeszcze jakieś promki na zestawy wylatujące z półek.

 7. […] się w premiery. Wątpliwe jest, czy “darmowe” zestawy “wyzerują” nam wrześniowe podwyżki, ale lepszy szympans niż nic, […]

 8. Duke Ellington

  No właśnie…podwyżki podwyżkami ale przecież z pewnością wiele EOL2023 jeszcze wpadną na jakieś promki i wyprzedaże – przed nami choćby czarny piątek + może jakieś promocyjne zrywy wiosną przyszłego roku.
  Stąd pytanie…czy napalanie się na zakupy po starych cenach ma aż taki duży sens…
  Nawet jeśli nie kupimy już tych setów w takich cenach to uwalniamy środki na bieżące wycofania.

  Pewne jest jedno – kupując przed 1września mrozimy kasę, którą mogliśmy wrzucić w EOLe2022

 9. […] Rozczarowani będą Ci, którzy oczekiwali “otwarciowego” gratisu rozdawanego w Londynie: 6424688 Ciężarówki dostawczej LEGO®. Nie wiem, czy gratis nie dojechał (i – na przykład – będzie w Łodzi), czy po prostu nie był planowany. Kolejną smutną niespodzianką będą też ceny niektórych zestawów, które – zgodnie z naszą wiedzą – mają podskoczyć już jutro. […]

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.