LEGOplanowanie-sierpien2022
Analizy POLECANE Poradniki Brewa  

LEGOplanowanie: premiery sierpnia 2022

Początek sierpnia 2022 już niebawem, a wraz z nim nadchodzi kolejna, wielka fala premier od LEGO®. W nowym cyklu LEGOplanowanie będę starał się pomóc Wam w planowaniu zakupów nowych setów, wskazując na ich daty “uwolnienia” do szerokiej dystrybucji, statusy sprzedażowe i inne informacje, które mogą mieć wpływ na Wasze decyzje. LEGOplanowanie będę wypuszczał tylko przed “bogatymi” miesiącami, bo przy pojedynczych premierach nie ma co planować.

DISCLAIMER: jak zwykle zaznaczam, że poniższe dywagacje to informacje podawane Wam w dobrej wierze, sprawdzone na tyle, na ile się dało. Może jednak się zdarzyć, że za jakiś czas okażą się one niekompletne lub błędne, stąd zawsze podchodźcie do zakupów z głową.

Wszystkie zestawy wychodzące w sierpniu znajdziecie w tym miejscu. Na razie nie będę podawał ich pełnej listy, bo w tym konkretnym wypadku nie ma to sensu i tylko zaburzałoby odbiór materiału.

Sierpniowy gratis od LEGO®

Pierwsza informacja: w dniach 1-15.08 spodziewamy się akcji promocyjnej na LEGO.pl, w której najprawdopodobniej powróci do nas Leśna kryjówka (tutaj szczegóły). Gratis ten nie jest jeszcze na 100% potwierdzony oficjalnie… ale – z drugiej strony – ostatnio żaden nie jest.

Leśna kryjówka będzie idealnym gratisem “pod zamek”

Zestawy ekskluzywne LEGO® na sierpień 2022

Teraz skupmy się na zestawach, które wejdą wyłącznie do dystrybucji ekskluzywnej i na 99% w niej pozostaną. Przypomnę, że dystrybucja ekskluzywna oznacza, że sety kupicie tylko bezpośrednio na LEGO.pl lub w LEGO® Store, a najlepszą szansą na kupienie ich z “rabatem” będzie złapanie ich z jakimś gratisem. Oto, które z sierpniowych nowości od LEGO® będą miały taki status (na 95%):

 • Wszystkie nowe BrickHeadzy to, jak zwykle, zestawy ekskluzywne. Zakładam, że najpopularniejszą premierą wśród nich będzie 40547 Obi-Wan Kenobi i Darth Vader, ale piłkarz Barcelony też pewnie wykręcał obroty przy okazji różnorodnych okazji “prezentowych”.
 • Creator 40568 Pocztówka z Paryża to również standardowy exclusive, bez widoku na jakiś szał.
 • Disney 40521 Miniaturowa nawiedzona rezydencja to zestaw, który raczej nie zrobi szału i powinien być dostępny przez większość czasu, moooże poza ścisłym okresem halloweenowym.
 • 40570 Kot i mysz na Halloween – jak powyżej, do połowy października powinien być bezproblemowo dostępny.
 • 40574 Sklep firmowy LEGO® będzie najpewniej zestawem branym stacjonarnie, bo to ciekawy dodatek do dziecięcych miast. Pojawi się też pewnie w portfolio inwestorów, ale nie przewiduję problemów z dostępnością.
 • Icons 10305 Zamek rycerzy herbu Lew – najbardziej oczekiwana premiera sierpnia (a może nawet roku) dostępna będzie od 3 sierpnia (dla VIP-ów – radzę dołączyć do programu, jeśli jeszcze w nim nie jesteście), więc powinna od razu załapać się na gratis. Istnieje BARDZO duże zagrożenie, że pierwszy nakład zestawu wyczerpie się do rana i przez jakiś czas będzie problem z jego kupnem na LEGO.pl (stacjonarnie pewnie zresztą też). 8 sierpnia, na premierę oficjalną, najprawdopodobniej będzie jakiś restock, ale nie sądzę, żeby Leśna kryjówka w gratisie dotrwała do tego czasu – ostatnim razem wyczerpała się po niecałych dwóch dniach. Na szczęście, przewidywana data wycofania tego setu przypada na koniec 2025 roku, więc będzie sporo czasu, żeby go kupić.
Sam mam zamiar złapać zamek od razu po północy 3.08

Zestawy czasowo ekskluzywne na sierpień 2022:

Czasowa ekskluzywność oznacza, że poniższe zestawy przez okres 2-3 miesięcy będą w sprzedaży wyłącznie bezpośrednio od LEGO®, a następnie powinny trafić do ograniczonej dystrybucji. Niestety, moment ten przypadnie najpewniej w okolicach listopada, kiedy ceny naturalnie idą do góry. Co za tym idzie, na najlepsze rabaty na te zestawy będziemy mogli liczyć najpewniej dopiero po lutym 2023 roku:

 • Icons 10304 Chevrolet Camaro Z28 – zakładam, że nowy muscle car będzie normalnie dostępny i bez większych problemów da się go kupić przez cały okres czasowej ekskluzywności. Na pewno sporo osób poczeka, aż “pojedzie” szerzej.
 • Icons 10306 Atari 2600 – tu w ogóle nie spodziewam się ogromnego popytu.
Trzeba będzie przearanżować półkę “samochodową”

Zestawy o (jeszcze) niewyjaśnionym statusie ekskluzywności:

Wśród sierpniowych premier jest również kilka zestawów, których status jest niepewny. Wynika to głównie z uwarunkowań lokalnych – polski oddział LEGO® czasem zmienia defaultowy rodzaj dystrybucji konkretnych zestawów, dostosowując go do potrzeb naszego rynku. Wszystkie poniższe zestawy W TEORII powinny trafić do szerokiej/ograniczonej dystrybucji, ale na razie wygląda to tak, jakby – przynajmniej początkowo – miały być (częściowo) ekskluzywne. Na 100% dowiemy się tego w ciągu najbliższego tygodnia i wtedy na pewno uaktualnię ten tekst. Chodzi o:

 • Icons 10497 Galaktyczny odkrywca – do tej pory niedostępny nigdzie w przedsprzedaży, co jest niepokojącym sygnałem. Jeśli ten set okaże się w Polsce exclusivem, to prawdopodobnie jego pierwszy nakład szybko się rozejdzie.
 • Marvel 76223 Nanorękawica – durnostojki z serii “hełmów” (tak, wiem – to nie hełm, ale chodzi o format) mają u nas przeróżne anse dystrybucyjne, więc nie zdziwiłbym się, gdyby tu było podobnie. Mimo to, zakładam że nie będzie większych problemów z jego dostępnością od razu po premierze.
 • Super Mario 71412 Wielka zła wyspa – zestaw został ujawniony stosunkowo późno i może dlatego nie ma go jeszcze nigdzie z wyprzedzeniem. Jednocześnie, pokazanie go po wszystkich innych zestawach z fali może świadczyć o zmianie w dystrybucji.
Na ten model na pewno czeka wiele osób

WSZYSTKIE pozostałe zestawy, które pojawią się na półkach w sierpniu 2022 roku, będą sprzedawane w dystrybucji ograniczonej bądź szerokiej. Wśród mocno oczekiwanych setów tego typu warto wymienić przede wszystkim Marvel 76218 Sanctum Sanctorum, które już teraz jest dostępne na Allegro (w przedsprzedaży) z niewielkimi rabatami.

Kolejny modular z Marvela jest także na mojej liście zakupów

Mam nadzieję, że ten tekst pozwoli Wam racjonalnie zaplanować Wasze sierpniowe zakupy. Dajcie znać, na co się czaicie!

REKLAMA:

10 thoughts on “LEGOplanowanie: premiery sierpnia 2022

 1. R32

  Witaj
  10305 pozostanie stale ekskluzywny?
  Ciekawe na ile Duńczycy przygotowali się z podażą zestawu…
  Od premiery już wcale nie tak daleko do Bożego Narodzenia. Gdyby wszystko dokumentnie wyssało z rynku a dodruk szedł opornie to ceny na przełomie grudnia/stycznia mogą być astronomiczne…

  Naturalnie to czcze gdybanie bo problemy z logistyką i dostępnością z czasów covida mamy chyba za sobą.
  Nie mniej jednak oczy wszystkich fliperów będą skierowane na zamek więc jego status w okolicach listopada/grudnia wydaje się być kwestią kluczową.

  1. Brewa

   Tak, set ma być ściśle ekskluzywny. W podaż zestawu na wysokim poziomie po prostu nie wierzę – za dużo mamy premier, żeby starczyło dla wszystkich. W Święta, jak podejrzewam, set będzie latał pod 3k na luzie i pewnie nawet będzie się sprzedawał.

 2. MK

  Swoją drogą, wysłali komuś więcej niż jedne Schody z obecnego GWP? Do mnie wysłali jedne, a drugie od prawie tygodnia “w weryfikacji”.

  1. Brewa

   Znam przypadki, że wysłali i po 9 sztuk ;).

   1. MK

    Kurde, to u mnie już drugie od 15 lipca w weryfikacji :/

  2. Bart

   Schodów 5 szt mam – 4 z wysyłki bez problemu na jednym koncie.

 3. kamil

  czyli 3 sierpnia od godz 0:00 warto bedzie polowac na zamek aby dostac gratisa w postaci lesnej kryjówki? a moze jeszcze cos dorzucic do zamowienia wtedy?

  1. Brewa

   Myślę, że sam zamek wystarczy na gratis ;).

 4. jul9000

  widziałeś że Icons 10497 pojawił się w al.to?

  1. Brewa

   Tak, sytuacja jest dynamiczna i jutro uwzględnię ten fakt w spisie premier, jak również w sobotnim poradniku zakupowym. Tekstów “starszych” nie uaktualniam po paru dniach, bo jednak blog ma charakter newsowy i nic innego bym nie robił ;).

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.