Gratisy-LEGO-czerwiec-1
Inwestowanie Poradniki Promocje Brewa 293 wyświetleń

MiniPoradnik zakupowy LEGO.pl: gratis na 7.06.2022

Prognozy „gratisowe” zmieniały się jak w kalejdoskopie, ale nadszedł 7 czerwca 2022 (wtorek) i na LEGO.pl wystartowała kolejna promocja z gratisami. Niestety, jak na razie dostępna jest tylko jedna, niezbyt atrakcyjna akcja:

Aktualizacja z 13.06.2022: W poniedziałek na LEGO.pl wjechał dodatkowy gratis pod postacią polybaga 30434 ze Speed Champions. Jeśli nadal planujecie tańsze zakupy z City, to do jutra będzie na to bardzo fajny moment, bo mamy do czynienia z kumulacją ofert.

 • W dniach 7-14.06 za zakupy z serii City za kwotę 170-175 zł odbierzemy polybag City 30589 Wyścigowy gokart o cenie katalogowej 16,99 zł i faktycznej wartości ok. 20 zł. Co by nie mówić, secik jest malutki, ale całkiem ładny.

Przy minimalnej kwocie zakupów (175 zł) da nam to efektywny rabat na poziomie ok. 30 zł (pamiętajmy o punktach VIP), czyli circa 17%. Należy jednak pamiętać, że darmowa wysyłka na LEGO.pl zaczyna się od 200 zł, co obniża potencjalny rabat do ok. 15%.

Standardowy disclaimer: niniejszy poradnik nie stanowi porady inwestycyjnej, a jedynie moją analizę. Ewentualne decyzje zakupowe podejmujecie na własną odpowiedzialność.

Absolutnie nie jest to jakaś wyjechana w kosmos promocja, ale wiem, że sporo osób czeka na dobrą okazję za zakup nowych setów ekskluzywnych z serii City i w tym konkretnym przypadku tylko zakupy z tej serii mają jakikolwiek większy sens. Brakujące 25 zł można „dopchać” czymkolwiek innym.

Biorąc pod uwagę wszystko, co napisałem powyżej, pod tym akapitem znajdziecie dość krótką listę zestawów, które w miarę opłaca się kupić na LEGO.pl (albo stacjonarnie) w dniach 7-14.06, wraz z ich krótkim omówieniem:

Pamiętajcie również, że od 15.06 zaczyna się mocno oczekiwana promocja z Kryjówką leśnych ludzi. Szczegóły tutaj. Tak naprawdę ZDECYDOWANIE bardziej opłaca się poczekać na nią z większymi zakupami.

Co kupić na LEGO.pl w dniach 7-14.06.2022?

Jak zwykle biorę pod uwagę także dostępność na LEGO.pl, ale w przypadku setów z City raczej nie ma z tym problemów.

Premiery City z 1 czerwca 2022:

Wiemy już mniej więcej, jak wyglądają modele dystrybucji premier z czerwca. W przypadku serii City (bo tylko ona nas tu interesuje), warto zwrócić uwagę na:

 • 40526 Elektryczne hulajnogi i ładowarka (59,99 zł) – bardzo przyjemny blister ekskluzywny, przydatny zarówno do zabawy, jak i do makiet. Ograniczony niestety do dwóch sztuk na konto, ale w jego wypadku mówimy o zestawie, który NA PEWNO nie pojawi się w szerszej dystrybucji i nie stanieje oficjalnie.
 • 60313 Ciężarówka z kosmiczną karuzelą (179,99 zł) – zestaw-niespodzianka wyceniony niemalże idealnie pod promocję, a do tego ekskluzywny (choć daję sobie rękę uciąć, że na Święta zobaczymy go przez chwilę w Lidlu albo Biedronce). Powinien także bardzo podejść właścicielom wesołych miasteczek z klocków.
 • 60333 Kaskaderski motocykl-wanna (34,99 zł) – „twardy” exclusive, idealny do dopychania koszyka. Warto zwrócić uwagę, że 5 sztuk daje nam kwotę 175 zł… bez 5 groszy – to ostatnie bywa denerwujące, ale to kwota niemal idealna.
 • 60335 Dworzec kolejowy (359,99 zł) – zestaw dość mocno przekraczający barierę 200 zł, ale dostępny w dystrybucji mocno zawężonej. W sieci dostaniemy go o ok. 10 zł taniej niż na LEGO.pl, ale jeśli zestaw nie pójdzie szerzej, to nie ma co spodziewać się na niego wysokich rabatów.
 • 60336 Pociąg towarowy (849,99 zł) – zestaw drogi i chyba warto poczekać z nim do lepszego gratisu po 14.06. Radzę chwilowo olać.

Jeśli zależy Wam na nowościach i wydaniu kwoty minimalnej, to z powyższej listy proponuję zestaw: 1x 60313 + 1x 60333. Taki komplet daje kwotę 215 zł, a do tego względną pewność w miarę dobrego deala.

Ten zestaw okazał się całkiem interesujący

Starsze sety z City:

Nie zapominajmy, że w ofercie LEGO.pl nadal jest kilka starszych zestawów, które najtaniej dostaniemy tylko tam:

 • 60277 Policyjna łódź patrolowa (229,99 zł) – zestaw w dystrybucji mocno ograniczonej, a do tego wypadający pod koniec roku (prawdopodobnie).
 • 60305 Laweta (129,99 zł) – niegłupi wybór, choć nie do końca „wypełnia” nam warunek zdobycia gokarta.
 • 60308 Akcja nadmorskiej policji i strażaków (179,99 zł) – zestaw niby idealny pod promocję, ale cieszący się raczej małym powodzeniem… bo jest po prostu brzydki.
 • 60326 Piknik w parku (64,99 zł) – tak, wiem że dopiero co był taniej w Carrefourze, ale nie mamy gwarancji, że podobna akcja się powtórzy, zwłaszcza że ten przyjemny secik ma zostać wycofany pod koniec tego roku.
 • 60327 Przyczepa do transportu koni (129,99 zł) – zestaw niemal idealny pod tę promkę, choć tu znów mam podejrzenie, że na Święta pojawi się w jakiejś sieciówce jako atrakcyjny jednostrzał.

Jeśli bierzemy pod uwagę starsze sety, to tu wybór jest zdecydowanie większy. Jeśli Wam zależy, to warto pokombinować, bo mieszając tańsze premiery ze starszymi setami możemy wycyrkulować z kwotą tak, by zaoszczędzić te nieszczęsne 15%.

Przyczepa z koniem jak do tej pory nie pojawiła się poza sklepami marki

A wy? Planujecie jakieś zakupy w pierwszej „fali” promocyjnej, czy czekacie do 15 czerwca?

REKLAMA:

7 thoughts on “MiniPoradnik zakupowy LEGO.pl: gratis na 7.06.2022

 1. Bartek

  Trochę niesprawiedliwe, że w Niemczech nadal jest gratis dodawany rakieta z kartonu a u nas brak, trochę po macoszemu jesteśmy traktowani.

  1. Brewa

   To nie kwestia niesprawiedliwego traktowania, tylko tego, że liczba przyporządkowana do naszego regionu już się skończyła ;).

 2. Artur

  Kiszka. 185zł i tylko gokart. Cekamy do 15.06. Szkoda. Może dorzucą jeszcze tego speeda.

  1. Brewa

   Tak, trochę się tego obawiałem. No cóż – kto chce gokarta, ten kupi City, a reszcie chyba pozostaje czekać do kolejnego tygodnia…

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.