LEGO.pl - co kupic 1 czerwca 2022
Analizy Nowości Poradniki Brewa 1146 wyświetleń

6 produktów, które warto kupić na LEGO.pl już 1 czerwca

Już 1 czerwca LEGO® planuje wyrzucić na rynek ponad setkę nowych zestawów. Znakomita większość z nich będzie setami szerokiej dystrybucji, co oznacza tyle, że raczej nie będziemy mieli większego problemu z ich zakupem po premierze… a nawet przed nią, bo niektóre sklepy już zaczęły wysyłać czerwcowe premiery. Co więcej, już na pierwsze dni czerwca LEGO.pl planuje dla nas promocje, na które warto poczekać, jeśli nie spieszy nam się z zakupami.

Jest jednak kilka zestawów w dystrybucji (czasowo bądź stale) ekskluzywnej, co do których istnieje spore ryzyko, że ich pierwszy nakład nie dotrwa nie tyle nawet do pierwszych gratisów, co do najbliższego weekendu.

Pamiętajmy również, że promocja z USS Cardboard za zakupy powyżej 740 zł nadal obowiązuje, więc część poniższych zestawów da się wyrwać z ciekawym gratisem.

Które premiery LEGO® na 1 czerwca mogą szybko się skończyć?

Jeżeli zależy Wam na którejś z poniższych pozycji, to sugeruję działanie już w okolicach pierwszych godzin 1 czerwca, bo inaczej możecie być zmuszeni do długiego oczekiwania na „dodruk”. Produkty, których pierwszy nakład może – według mnie – szybko się wyczerpać, to:

 • City 60333 Kaskaderski motocykl-wanna (34,99 zł) – niewielki, ciekawy set ekskluzywny, który jest naturalnym koszykowym „dopychaczem”, przez co może zniknąć „przez aklamację”.
 • City 60335 Dworzec kolejowy (359,99 zł) – zestaw jest stosunkowo niedrogi, a Miasto dawno nie miało dworca, nie mówiąc już o autobusie z prawdziwego zdarzenia. 60336 Pociąg towarowy (849,99 zł) to również set (na ten moment) ekskluzywny, ale nie sądzę, żeby rozszedł się tak szybko, bo jest po prostu dość drogi.
 • Icons/Creator Expert 10302 Optimus Prime (799,99 zł) – ten set to jedna z gorących czerwcowych premier, która ma pozostać ekskluzywną przez ok. 2 miesiące. Jestem niemal pewien, że jego pierwszy nakład skończy się jako pierwszy.
 • Harry Potter 76406 Rogogon węgierski (239,99 zł) – przewiduję, że ten zestaw za jakiś czas zobaczymy w EMPiKu, ale jest na tyle atrakcyjny, że sporo osób może połasić się na niego na premierę.
 • Monkie Kid 80039 Niebiańskie światy (799,99 zł) – tu trochę „z gwiazdką”, bo seria nie jest u nas bardzo popularna, ale niektóre konstrukcje spod jej znaku cieszą się całkiem dużym powodzeniem. Tu może być podobnie.
 • Ferrari Daytona SP3 – The Sense of Perfection (379,99 zł) – o ile zestaw „właściwy” raczej nie rozejdzie są bardzo szybko (ze względu na bardzo wysoką cenę), to powiązany z nim album jest (podobno) limitowany do zaledwie 5000 sztuk na cały świat, a co za tym idzie – „polski” nakład może rozejść się błyskawicznie. Jeśli chcecie go mieć w swojej kolekcji, to polowanie na 1 czerwca rozpocząłbym właśnie od niego. W tym przypadku nie będzie też raczej mowy o „dodruku”, chociaż różnie to już bywało z tymi produktami limitowanymi…
Czy Optimus powtórzy los DeLorana?

A jakie są Wasze typy na „szybkie strzały” tuż po premierze 1 czerwca? Dajcie znać w komentarzach – może pomożecie komuś podjąć decyzję zakupową!

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

6 thoughts on “6 produktów, które warto kupić na LEGO.pl już 1 czerwca

 1. dunio87

  Czy ta książka za 380 będzie dostępna bez konieczności zakupu klocków?
  Inwestycyjnie, dlugoterminowo (powyżej 3 lat) jest sens to kupić i trzymać ze względu na mały nakład, czy gra nie warta świeczki ? Widzę że popyt na Bugatti czy Lambo jest spory to może i będą chętni na książkę do kompletu ?
  Dzięki za kolejne porady i odpowiedź 😉

  1. Brewa

   Książkę będziesz mógł kupić normalnie jak zestaw, podejrzewam że będzie maks jedna sztuka na osobę. Też się zastanawiam, czy jest sens, przy czym cena jest dość wysoka, a poza tym mam niejasne wrażenie, że zaraz „zaskoczy” nas ten sam album wydany w wersji nielimitowanej ;).

  2. jul9000

   książka skończyła się jako pierwsza, a Optimus ciągle dostępny… dziwne, czyżby narobili zapasów?

 2. Marcin M

  Przyznam, że poprzedni dworzec 60050 bardziej mi się podobał, mimo braku autobusu czy pojazdu technicznego, ale była taksówka! No i był dużo tańszy 🙂

  1. Brewa

   Paaanie, ale to było 8 lat temu 😉

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.