Newsy Brewa 303 wyświetleń

LEGO® na celowniku hakerów?

Po tym, jak parę dni temu mieliśmy do czynienia z dość długo utrzymującą się awarią serwisu Brickset.com, kolejne problemy zgłosił BrickLink, który od dłuższego czasu należy do grupy LEGO.

Aktualizacja z 16.03.2022: BrickLink działa już normalnie, żadne dane nie wyciekły.

BrickLink – najpopularniejsza na świecie platforma służąca do handlu C2C klockami duńskiej marki – wczoraj ogłosiła, że zawiesza możliwość zawierania transakcji dla użytkowników z Europy i Wielkiej Brytanii. Dziś z kolei komunikat głosi, że na ten moment niemożliwe są transakcje na linii Unia Europejska – kraje spoza Unii, a więc jest odrobinę lepiej, ale wciąż nie idealnie.

Firma wspomina o atakach hakerskich, ale nie podaje szczegółów. W sferze domysłów pozostaje tożsamość atakujących, a hipotez jest kilka: od zazdrosnych Chińczyków po zdenerwowanych Rosjan. Nie wiemy też, czy chodziło o samą platformę, czy może o jakiś system wiążący ją z firmą-matką. Powstrzymam się od teoretyzowania, bo niewiele ono tu wniesie, ale dam Wam znać, jak sytuacja wróci do normy.

REKLAMA:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Acquista steroidi online su https://italiafarmaci24.com/. Prodotti genuini a prezzi convenienti. Assistenza professionale a tua disposizione.