Wycofania-2022-LEGO-Marvel
Inwestowanie Wycofywanie Brewa 3120 wyświetleń

Wycofania LEGO® na koniec 2022: Marvel

Marvel jest, moim zdaniem, jedną z najciekawszych serii LEGO® pod kątem zarówno stricte zabawowym, jak i inwestycyjnym. Różnorodność i ilość pojawiających się modeli może przyprawić o zawrót głowy, co oznacza także, że będziemy również stawać przed sporą ilością wycofań. Tak właśnie będzie – prawdopodobnie – pod koniec roku 2022.

Tegoroczne wycofania podzielę na listy tematyczne lub dotyczące serii, żeby oszczędzić Wam scrollowania przez kilkaset pozycji.

Jak zwykle zaznaczam, co następuje: 1) na ten moment wszystkie informacje z tego tekstu traktujcie jako niepotwierdzone, choć wysoce prawdopodobne; 2) poniższy spis nie jest również poradą inwestycyjną i wszystkie decyzje zakupowe podejmujecie na własne ryzyko.

Poniższą listę zaopatruję w komentarze inwestycyjne, które mogą być dość rozwlekłe, więc może zróbcie sobie kawkę. Dla wygody dzielę ją również na podserie, żeby nie pisać za dużo „jak wyżej”.

Na poniższej liście zestawy już Wyprzedane/Wycofane na LEGO.pl oznaczam czerwonymi wykrzyknikami (!!!). Oznacza to, że ich nakład skończył się przed formalnym wycofaniem lub zestaw został już formalnie Wycofany. Z kolei zestawy oznaczone niebieskimi wykrzyknikami (!!!) to zestawy, których wycofanie pod koniec roku jest już potwierdzone przez dodanie ich do działu Ostatnie sztuki na LEGO.pl.

Wszystkie wycofywane w 2022 roku zestawy z tej serii mają już status Wyprzedanych na LEGO.pl.

Zestawy wycofywane pod koniec 2022 – Marvel:

Podseria Spidey and his Amazing Friends:

Część nowej mini-serii z tego roku najwyraźniej nie zostanie z nami na dłużej. Zakładałbym jednak ostrożnie, że tu możemy mieć do czynienia ze zmianami i Spidey zostanie „przedłużony”. Wszystkie sety z tego cyklu to zestawy dziecięce, ale warto zwrócić uwagę, że zawierają one komplet ekskluzywnych minifigurek z krótkimi nóżkami i wielkimi „oczami”. Takie „dziecięce” wersje bohaterów mogą być kiedyś sporo warte.

Podseria Eternals:

Eternals zostali szybko okrzyknięci najgorszym filmem MCU, ale być może mocno zaważył tu fakt, że Ci bohaterowie nie są aż tak dobrze rozpoznawalni (może poza USA). Podejrzewam, że w tym przypadku możemy mieć do czynienia z rzadką sytuacją, w której cała mini-seria długo utrzymuje się na poziomie cen katalogowych lub nawet niższych, aczkolwiek kolekcjonerzy minifigurek mogą mieć na ten temat inne zdanie. Zestawów z tego filmu jest zaskakująco dużo (bo aż 4), choć dwa największe z nich są dramatycznie niedoskalowane. Ja raczej nie będę ryzykował, tym bardziej, że aby mieć komplet bohaterów, trzeba zainwestować we wszystkie sety.

Podseria Shang Chi:

Ciepło przyjęty film o azjatyckim superbohaterze nie sprawił, że zestawy z nim związane są jakoś uber-popularne. Najtańszym sposobem na zdobycie głównego bohatera powinien być polybag (zapewne również wycofywany), który jednak nie jest dostępny w sprzedaży w naszym kraju (przez krótką chwilę był tylko GwP). Ponownie, siłą tych setów będą minifigurki.

Podseria Spider-Man:

Tu wrzucę do jednego wora wszystkie zestawy spod znaku „Pajęczaka”, włącznie z filmowymi.

Spider-Mana kupuje się głównie dla minifigurek i pod tym kątem ta miniseria „performuje” wręcz wybitnie. Myślę, że w pod koniec 2022 roku możemy spodziewać się podobnego zjawiska, choć na pewno nie w przypadku wszystkich zestawów.

Podseria Infinity Saga:

W tej miniserii lądują wszystkie sety, które „nadrabiają” wcześniejsze filmy Marvela, włącznie z postaciami. Niektóre z nich mogą być złotymi strzałami.

Podseria What If…?:

  • !!! 76194 Sakaariański Iron Man Tony’ego Starka – to jest śmieszna historia, bo ten konkretny odcinek What If…? nie został ostatecznie włączony do 1 sezonu animacji i najprawdopodobniej nie zobaczymy go przed rotacją setu (chociaż to jeszcze się może zmienić). Z tego względu jego wartość może naturalnie wzrosnąć po emisji 2. sezonu, aczkolwiek sam zestaw nie robi jakiegoś wielkiego szału, może poza figami (mamy tu Obserwatora).
  • !!! 76201 Kapitan Carter i Niszczyciel Hydry – zestaw trudnodostępny, z dwiema ekskluzywnymi wersjami znanego Kapitana, które po czasie mogą być sporo warte dla kolekcjonerów tej postaci.

Reszta setów Marvela wycofywana pod koniec 2022:

Prawie że na sam koniec zostały nam jeszcze następujące „rodzynki”:

„Ważne zestawy”, które zostaną z nami dłużej:

Warto wskazać sety z Marvela, które – jak na razie – raczej nie będą rotować, choć wydawałoby się, że powinny:

PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.