Wycofania2022-JurassicWorld
Inwestowanie Wycofywanie Brewa 1254 wyświetleń

Wycofania LEGO® na koniec 2022: Jurassic World

Skoro jesteśmy w temacie Jurassic World (11.02 dostaliśmy nowe zapowiedzi dla tej serii), to może sprawdźmy, jak będą kształtowały się wycofania dla tego „cyklu” pod koniec 2022 roku. Co ciekawe, można by powiedzieć, że seria jest – nomen-omenon the brink of extinction, ale wiosenno-letnia premiera nowego filmu z Parkiem Jurajskim w roli głównej może tu sporo namieszać.

Tegoroczne wycofania podzielę na listy tematyczne lub dotyczące serii, żeby oszczędzić Wam scrollowania przez kilkaset pozycji.

Jak zwykle zaznaczam, co następuje: 1) na ten moment wszystkie informacje z tego tekstu traktujcie jako niepotwierdzone, choć wysoce prawdopodobne; 2) poniższy spis nie jest również poradą inwestycyjną i wszystkie decyzje zakupowe podejmujecie na własne ryzyko.

Poniższą (dość krótką) listę zaopatruję w komentarze inwestycyjne i tu od razu zaznaczę, że jestem niemal pewien, że do końca roku 2022 nic się na niej nie zmieni.

Na poniższej liście zestawy już Wyprzedane/Wycofane na LEGO.pl oznaczam czerwonymi wykrzyknikami (!!!). Oznacza to, że ich nakład skończył się przed formalnym wycofaniem lub zestaw został już formalnie Wycofany. Z kolei zestawy oznaczone niebieskimi wykrzyknikami (!!!) to zestawy, których wycofanie pod koniec roku jest już potwierdzone przez dodanie ich do działu Ostatnie sztuki na LEGO.pl.

Wygląda na to, że już pożegnaliśmy wszystkie zestawy z tej serii, których planowane wycofanie przypadało na grudzień 2022.

Zestawy wycofywane pod koniec 2022 – Jurassic World:

Dlaczego jestem taki pewien? Ano dlatego, że (najpóźniej) w grudniu 2022 pożegnamy podobno WSZYSTKIE starsze sety z tej serii, a jest ich na tyle mało, że robienie jakichś wyjątków byłoby tu dość dziwne.

  • !!! 10939 (DUPLO) Ucieczka tyranozaura i triceratopsa – nie dość, że set DUPLO, to do tego jeszcze 2+… ALE! To może być jeden z tych setów, który za jakiś czas osiągnie całkiem satysfakcjonujące ceny. Co prawda mieliśmy już w DUPLO tyranozaura, ale w innym malowaniu, a to właśnie duże moldy tego typu sprawiają czasem, że dany zestaw ładnie zwyżkuje. Do zastanowienia się, tym bardziej, że da się go wyrwać za ok. 100 zł.
  • !!! 76939 Ucieczka stygimolocha (4+) – set dość drogi (katalogowo powyżej złotówki za element), a do tego z podserii 4+, no ale jest tu nowy, niebrzydki stygimoloch, który pewnie zacznie drożeć od razu po wycofaniu.
  • !!! 76940 Wystawa skamieniałości tyranozaura – nie ma się co oszukiwać – to o czaszkę T-rexa głównie tutaj chodzi, bo reszta szkieletu jest – delikatnie mówiąc – mało satysfakcjonująca. Cały zestaw trąci zresztą lekko 4+, właśnie ze względu na ten jeden duży odlew. Niemniej, trudno odmówić mu przydatności i to może być element kluczowy dla wzrostów na tym secie.
  • !!! 76941 Pościg za karnotaurem – wprawdzie nie wiadomo, kto naprawdę kogo tutaj ściga, a sam karnotaur zdaje się mieć lekkiego zeza, ale to wciąż duży dinozaur i chyba najmocniejszy kandydat „inwesycyjny” z całej tej zbieraniny – tym bardziej, że set kosztuje cały czas poniżej 200 zł.
  • !!! 76942 Barionyks i ucieczka łodzią – LEGO® chyba bardzo nie chce, żeby barionyks był za tani. W połowie zeszłego roku wyrotował znacznie bardziej opłacalny set 75935, zawierający (subiektywnie) ładniejsze malowanie tego gada, a do tego pozbawiony zawyżających cenę moldów kadłuba statku. Ten zestaw jest po prostu zbyt drogi na wejściu, przez co osobiście wolałbym kupić coś innego.
PODOBAŁ CI SIĘ TEN MATERIAŁ?
Jeśli tak, to możesz wspomóc rozwój naszej strony poprzez dobrowolną wpłatę w serwisie Patronite:

Skomentuj!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.